عضويت ورود
نام کاربری: رمز عبور:
Tebyan Islamic Propagation Office in Golestan
مقام معظم رهبری
 آرشيو اخبار:
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ - Tuesday 22 September 2020
مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

لینک های تصویری

تاریخچه تشکیل سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان و دفاتر تابعه

۱۳۹۲/۷/۱۰ تعداد بازدید: ۶۶۷
print

سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان پس از تصویب لایحه استان شدن در تاریخ 9/3/1377 با 4 دفتر ( گرگان - بندرگز - علی آباد - گنبد ) و امکانات بسیار محدود با مرکزیت شهرستان گرگان فعالیت استانی خود را آغاز نموده است و اکنون با داشتن 8 اداره و 4 نمایندگی به شرح ذیل مأموریتهای ذاتی خود را در سطح استان برنامه ریزی و اجرا می نماید.

تاریخچه تشکیل سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان و دفاتر تابعه

سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان پس از تصویب لایحه استان شدن در تاریخ 9/3/1377 با 4 دفتر    ( گرگان - بندرگز - علی آباد - گنبد ) و امکانات بسیار محدود با مرکزیت شهرستان گرگان فعالیت استانی خود را آغاز نموده است و اکنون با داشتن 8 اداره و 4 نمایندگی به شرح ذیل مأموریتهای ذاتی خود را در سطح استان برنامه ریزی و اجرا می نماید.

اداره  کل استان:
در تاریخ 5/11/1360 از زمان قبل از تفکیک بعنوان دفتر ویژه و بعد از آنان با عنوان دفتر مرکزی استان فعالیت می نماید. لازم بذکر است در حال حاضر شهرستان گرگان با جمعیت 397946 با  تفویض اختیار به قائم مقام استان بصورت مستقل و در یک ساختمان مجزا و نیروهای مشخص در حال انجام وظیفه است.  

اداره  شهرستان گنبد:
در تاریخ13/2/1361 بعنوان دومین دفتر در منطقه شرق استان مازندران محسوب می گردد و به لحاظ موقعیت حساس جمعیتی و (286620 نفر ) جغرافیایی - محرومیت فرهنگی منطقه و ساختار اجتماعی در حال حاضر بعنوان یکی از دفاتر ویژه استان گلستان مشغول فعالیت فرهنگی و تبلیغی است.

اداره  شهرستان بندرگز :
در تیرماه سال 1361 پس از دفتر شهرستان های گرگان و گنبد فعالیت تبلیغی خود را آغاز نموده و در حال حاضر بعلت موقعیت حساس جمعیتی وجغرافیایی ( 50223 نفر جمعیت ) از جمله قرار گرفتن در نوار ساحلی دریای خزر از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

اداره  شهرستان علی آباد:
در بهمن ماه سال 1362 پس از دفتر شهرستانهای گرگان ـ گنبد ـ بندرگز آغاز بکار نموده و در حال حاضر این شهرستان به لحاظ دارا بودن موقعیت حساس جمعیتی 124875نفر ) و جغرافیایی و همچنین بهره مندی آن از دو محور مهم جمعیت و وضع موجود نیروی انسانی بعنوان ملاک اصلی در تخصیص پست های سازمانی مورد توجه قرار گرفته  است.

اداره  شهرستان بندرترکمن:
در سال 1370 بنا به نیاز منطقه باعنوان کانون فرهنگی تبلیغی آغاز بکار نموده است با تفکیک استان گلستان از پیکره مازندران و ابلاغ چارت سازمانی بعنوان دفتر مستقل مطرح و در حال حاضر به لحاظ دارا بودن موقعیت حساس جغرافیایی و بهره مندی آن از دور محور مهم جمعیت ( 128097نفر ) و وضع موجود نیروی انسانی بعنوان ملاک اصلی در تخصیص پست های سازمانی مورد توجه قرار گرفته است.  اداره  شهرستان مینودشت:
در سال 1376 مقدمات تأسیس کانون فرهنگی تبلیغی از سوی دفتر استان مازندران پیگیری و همزمان با تفکیک استان گلستان در خرداد ماه 1377 فعالیت فرهنگی و تبلیغی کانون آغاز گردید و در حال حاضر به لحاظ موقعیت جمعیتی و جغرافیایی منطقه (127422نفر ) و هم مرز بودن آن با استان خراسان و همچنین دارا بودن آن از منابع غنی طبیعی مثل پارک جنگلی گلستان و ... لذا ضرورت مدت حضور فعال سازمان را در منطقه محسوس نموده ایم.

اداره شهرستان کلاله:
در تیرماه سال 1379 بعنوان کانون قرآن و با مدیریت روحانی مستقر منطقه شروع به فعالیت نموده این شهرستان به لحاظ موقعیت و ترکیب متنوع جمعیتی (154051 نفر ) و از سویی وضعیت ویژه جغرافیایی آن از جمله قرار گرفتن در نوار مرزی کشور ترکمنستان و همچنین استانهای خراسان - سمنان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

اداره شهرستان کردکوی:
در مهرماه سال 1378 با عنوان کانون فرهنگی تبلیغی آغاز بکار نموده و در حال به عنوان اداره مشغول فعالیت می باشد. لازم بذکر است این شهرستان به دلیل داشتن66945 نفر جمعیت و قرار گرفتن در مسیر جاده بین المللی کشور از اهمیت و حساسیت ویژه ای برخوردار می باشد.

نمایندگی آق قلا:
در مهرماه سال 1378 با استقرار روحانی مستقر بعنوان کانون قرآن آغاز بکار نمود، در حال حاضر با توجه به موقعیت حساس منطقه و جمعیت 111587 نفری و بویژه جمعیت بالای اهل تسنن، ضرورت امر مبنی بر حضور فعال سازمان در این شهرستان محسوس بوده است.

نمایندگی  رامیان:
در سال 1377 با توجه به شرایط اجتماعی ، جمعیتی منطقه (82260) و جغرافیایی منطقه بعنوان کانون قرآن آغاز بکار نموده است.

نمایندگی  شهر خان ببین:
در بهمن ماه سال 1377 با توجه به شرایط اجتماعی و جغرافیایی منطقه بعنوان کانون قرآن آغاز بکار نموده و در حال حاضر به عنوان نمایندگی فعالیت می نماید.

اداره شهرستان آزادشهر:
در بهمن ماه سال 1369 با درخواست و پی گیری مکرر اهالی، به ویژه مسئولین محترم منطقه بصورت کانون قرآن با نظارت مستقیم استان مشغول فعالیت گردید. در حال حاضر نیز بر اساس مصوبه مجلس با دارا بودن جمعیتی بالغ بر 90161 نفر بعنوان شهرستان محسوب گردیده و بعنوان اداره فعالیت می نمایند.

نمایندگی شهر اینچه برون:
در سال های77-1376 با پیش بینی بهره گیری در قالب مجتمع فرهنگی تبلیغی در مرز گمرکی اقدام به احداث ساختمان مجتمع نموده و در بهمن ماه سال 1377 رسما فعالیت مجتمع آغاز گردیده و در حال حاضربه عنوان نمایندگی فعالیت می نماید.

 

  • - گردآوری: تبیان گلستان
ملاقات عمومی مدیر کل

ملاقات عمومی با مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان

هرهفته روزهای سه شنبه


ارتباط مستقیم با مدیر کل
از طریق پورتال

 

کنگره شعر اهل بیت (ع...

برگزاری کنگره شعر اهل بیت (ع) در گلستان

 

مسابقه ویژه

برای شرکت در مسابقه

جشنواره قرآنی آوا ها و

نغمه های قرآنی 

از دکمه زیر استفاده کنید 

 

 

برای شرکت در مسابقه

مهمانی لاله ها

از دکمه زیر استفاده کنید

 

 

 

                                                                         برای شرکت در مسابقه

مسابقه حضرت امام خمینی(ره)

از دکمه زیر استفاده کنید 

  

 

برندگان مسابقه 30 روز رمضان