عضويت ورود
نام کاربری: رمز عبور:
Tebyan Islamic Propagation Office in Golestan
مقام معظم رهبری
 آرشيو اخبار:
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - Tuesday 4 August 2020
مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

لینک های تصویری

۲۷۰ خانه قرآنی ‌شهری و روستایی در استان گلستان فعالیت می‌کنند

۱۳۹۷/۳/۵ تعداد بازدید: ۸۸
print

270 خانه قرآنی ‌شهری و روستایی در استان گلستان فعالیت می‌کنند.

۲۷۰ خانه قرآنی ‌شهری و روستایی در استان گلستان فعالیت می‌کنند
حجت‌الاسلام نورالله ولی‌نژاد ظهر امروز در دیدار مسئولین برگزاری کرسی های تلاوت وتفسیرقرآنی استان گلستان با معاون سیاسی و امنیتی استاندار گلستان اظهار داشت: در حوزه قرآنی در سطح کشور جزء استان‌های میانی هستیم‌ و در برخی از حوزه‌ها جایگاه خوبی داریم و مانند قرائت هم رشد متوسطی دارد.
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان گفت: چند سالی است که شورای قرآنی در استان گلستان شکل گرفته و در استان ۶۰ تشکل قرآنی در حال حاضر فعالیت می‌کنند.
 
وی تصریح کرد:‌ شرایط موجود ما شرایط خوبی است اما تا وضع مطلوب فاصله داریم و باید تلاش کنیم شرایط قرآنی استان را مطلوب کنیم. تشکل‌های مردمی در قالب هئیت‌های قرآنی یک ظرفیت خوبی است و تشکلی مانند موسسه قرآنی،‌ خانه قرآنی شهری و روستایی در استان فعالیت می‌کنند که یک اتحادیه از این تشکل‌ها به‌وجود آمده است.
 
مدیر‌کل تبلیغات اسلامی گلستان یادآور شد‌:‌ چند سالی است که شورای قرآنی در استان شکل گرفته و در استان ۶۰ تشکل قرآنی در حال حاضر فعالیت می‌کنند؛ به‌دنبال این هستیم که به‌ازای هر ۱۰ هزار نفر یک هئیت قرآنی داشته باشیم که در این صورت باید به ۱۹۰ تشکل قرآنی در استان برسد.
 
وی یادآور شد: ۲۷۰ خانه قرآنی ‌شهری و روستایی در استان گلستان فعالیت می‌کند و باید ۳۸۰ خانه قرآن در استان شکل گیرد. اگر جامعه صالح‌تر را می‌خواهیم یکی از شاخصه‌های ما فعالیت قرآنی است و حمایت‌های دولتی به تنهایی از فعالیت قرآنی کافی نیست و باید از ظرفیت خیرین و مردمی نیز استفاده کنیم.
 
ولی‌نژاد افزود: ۹۷/۵ درصد موقوفات ما برای امام حسین(‌ع) ‌و عاشورا است و یک درصد برای بیماران خاص است و کمتر از یک درصد مربوط به فعالیت‌های قرآنی است و باید تلاش کنیم موقوفات قرآنی استان را به ۲۰ درصد برسانیم.
 
مدیر‌کل تبلیغات اسلامی گلستان با بیان اینکه باید به تربیت مربیان قرآنی در استان توجه کنیم،‌ افزود: شورای توسعه قرآنی در استان باید با حضور استاندار،‌ نماینده ولی‌فقیه و یا معاون سیاسی و امنیتی استاندار‌ گلستان برگزار شود.
 
ولی‌نژاد به حمایت‌های مالی استانداری از تشکل‌های قرآنی تاکید کرد و افزود:‌ در قشر قرآنی جامعه کمترین آسیب‌های اجتماعی را شاهد هستیم ‌و در ماه مبارک رمضان ۹ محفل قرآنی در ۹ شهرستان استان فعالیت می‌کنند.
 
  • - گردآوری: تبیان گلستان
نظرات
تاریخ ارسال: ۱۳۹۹/۳/۳۰
 فواد عطار

y1tt

تاریخ ارسال: ۱۳۹۹/۳/۳۰
 مدیر سایت

tug

تاریخ ارسال: ۱۳۹۹/۳/۳۰
 مدیر سایت

33333


 نام:
 *نظر:
ملاقات عمومی مدیر کل

ملاقات عمومی با مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان

هرهفته روزهای سه شنبه


ارتباط مستقیم با مدیر کل
از طریق پورتال

 

کنگره شعر اهل بیت (ع...

برگزاری کنگره شعر اهل بیت (ع) در گلستان

 

مسابقه ویژه

برای شرکت در مسابقه

جشنواره قرآنی آوا ها و

نغمه های قرآنی 

از دکمه زیر استفاده کنید 

 

 

برای شرکت در مسابقه

مهمانی لاله ها

از دکمه زیر استفاده کنید

 

 

 

                                                                         برای شرکت در مسابقه

مسابقه حضرت امام خمینی(ره)

از دکمه زیر استفاده کنید 

  

 

برندگان مسابقه 30 روز رمضان