عضويت ورود
نام کاربری: رمز عبور:
Tebyan Islamic Propagation Office in Golestan
مقام معظم رهبری
 آرشيو اخبار:
چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - Wednesday 12 August 2020
مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

لینک های تصویری

رهبر معظم انقلاب تاکید و بنده را موظف کردند که سلام گرم و خالصانه ایشان را به شما برسانم

۱۳۹۵/۹/۱۹ تعداد بازدید: ۱۰۵
print

 

 در خطبه های نماز جمعه شهرستان گرگان، با قرائت خطبه 175 نهج البلاغه اظهار کرد: حضرت امیرالمومنین (ع) فرمودند که برای سعادت انسان قرآن و نوشته روی کاغذ تنها کافی نیست و قرآن به تنهایی موثر نخواهد بود زیرا ممکن است همین قرآن وسیله ای برای کوبیدن حقایق شود مانند آنچه در جنگ صفین اتفاق افتاد.

وی افزود: حضرت علی (ع) با تاکید فرموده اند که آنچه همراه قرآن اهمیت دارد، عمل است و قرآن باید همه عرصه های زندگی انسان وارد شود تا موثر باشد.

امام جمعه گرگان ادامه داد: اگر قرآن به هر اندازه ای وارد زندگی و متن عمل کسی شود، یک نهایت و عاقبتی دارد و ان شالله همه به آن نهایت که بهشت است خواهند رسید؛ اما بهشت هم اینطور نیست که برای همه یکسان باشند زیرا هر کسی به اندازه بهره ای که در میدان عمل از قرآن گرفته جایگاه خواهد داشت.

وی بیان کرد: همه در بهشت یکسان نیستند و حتی برخی هم ممکن است در طول زمان تطهیر شده و سپس وارد بهشت شوند.

آیت الله نورمفیدی تصریح کرد: حضرت امیرالمومنین تاکید دارند همه تلاش کنند تا به جایگاه والا برسند. هر کسی قرآن بیشتر در زندگی اش اجرایی شود، جایگاه بالاتری در بهشت دارد؛ لذا همه باید تلاش کنند به والاترین جایگاه برسند.

وی اظهار کرد: وقتی کسی در سفر مقصدی را در پیش دارد مراقب است منحرف نشود چون به مقصد نمی رسد. حضرت علی (ع) هم همین را می گویند و تاکید دارند که این راه، راهنما می خواهد و انسان همیشه باید مراقب باشد که آن راهنما و نشانه ای که برای ما معین شده متوجه باشد.

نماینده ولی فقیه در گلستان خاطرنشان کرد: صراط مستقیم و آن صراطی که باید در نهایت به خدای متعال منتهی شود راه دشواری است و بنابر این نشانه می خواهد. رسول گرامی اسلام (ص) فرمودند که من از میان شما می روم اما دو چیز بزرگ را میان شما به ارث می گذارم که یکی کتاب خدا و دیگری عترت است و این دو نشانه های مسیر ما برای رسیدن به بهشت است.

وی اضافه کرد: اگر عترت در کنار کتاب خدا باشد گمراهی معنا ندارد اما اگر بین این دو جدایی بیفتند مشکل ایجاد می شود.

امام جمعه گرگان ادامه داد: باید در این مسیر بررسی که ما چقدر به امام حسین (ع)، امام رضا (ع) و سایر ائمه نزدیک هستیم. باید همیشه بررسی کنیم آن ها در کجا بودند و ما نسبت به آن ها در کجا قرار داریم.

وی تصریح کرد: تمام وجود امام حسین (ع) بندگی خدا و عبوبیت ذات اقدس الهی بود. اگر زیارت ائمه می رویم باید باعث شود که خود را در میزان بندگی خدا قرار دهیم و خود را با ائمه مقایسه کنیم زیرا آن ها یک لحظه از مسیر خود منحرف نشدند.

آیت الله نورمفیدی گفت: دین در نزد خدا اسلام است و تمام انبیاء هم برای اسلام آمده بودند. اسلام یعنی تسلیم در برابر خدا بودن و راه اصلی که انبیاء برای بشریت آوردند هم، همان بندگی خدا است.

وی افزود: اسلام هم هدفی دارد و باید مراقب بود هدف نهایی اسلام که مورد نظر همه ادیان الهی است انجام شود. اگر نشانه ها را در نظر بگیریم هیچگاه راه را اشتباه نخواهیم رفت.

 

امام تجسم ذات اقدس الهی است

 

امام جمعه گرگان در خطبه های دوم نماز جمعه گرگان هم با اشاره به سالروز آغاز امام حضرت ولی عصر (عج) ادامه داد: امروز روز بزرگی است و حضرت مهدی (عج) به امامت می رسند.

وی بیان کرد: آیا امامت فقط زمامداری یک کشور و ملت است؟ آیا امامت فقط حاکمیت است؟ البته حاکمیت از شئون امام است اما عمده مساله این است که امام، خلیفه الله در روی زمین است. یعنی آن صفات که در ذات اقدس الهی وجود دارد به مراتب در وجود امام تحقق پیدا می کند.

آیت الله نورمفیدی تصریح کرد: امام تجسم زمینی ذات اقدس الهی است و این چیزی است که در تاریخ بشریت، از حضرت آدم تا قیامت، افراد استثنایی پیدا شدند تا این بار را بردوش بکشند و امام زمان (عج) هم آخرین مرحله این مراتب است.

وی اظهار کرد: برخی ممکن است به مراتبی از امامت برسند ولی امام کامل نمی شوند. امام این نیست که کسی قدرت را به دست بگیرد. منصب امامت چیزی نیست که به کسی بدهند یا از او بگیرند.

نماینده ولی فقیه در گلستان خاطرنشان کرد: آیا امامتِ امام حسین (ع) در جریان صلح با معاویه از او گرفته شد؟ خیر امامت را فقط ذات اقدس الهی اهدا می کند و کسی نمی تواند آن را بگیرد. البته یکی از شئون فرعی امامت این است که قدرت را در دست داشته باشد و در زمان امام مهدی (عج) این امر تحقق پیدا می کند.

وی در ادامه به میلاد حضرت رسول اکرم (ص) هم اشاره و اضافه کرد: روز 12 ربیع الاول آغاز هفته وحدت و به روایتی روز ولادت رسول اکرم (ص) است. به روایت شیعه هم 17 ام روز ولادت حضرت (ص) است و بین این روزها هفته وحدت نام گذاری شده است.

امام جمعه گرگان ادامه داد: وحدت از مسائلی است که در آیات و روایات همیشه مورد تاکید بوده است. امروز باید مراقب باشیم دشمن اسلام بین مسلمانان جدایی نیندازد زیرا تفرقه یکی از برنامه های دشمن است و باید مراقب باشیم در دام دشمن نیفتیم.

وی تصریح کرد: هفته آینده و روزهای گذشته، ایامی است که در استان ما یاد چهارهزار شهید گلستان گرامی داشته می شود و در همین راستا برنامه های مختلفی برگزار شده و برگزار خواهد شد.

آیت الله نورمفیدی گفت: روز یکشنبه بزرگداشت شهدای روحانی است. همانطور که هفته قبل بزرگداشت شهدای دانشجو و اهل سنت را داشتیم. در میان چهار هزار شهید، 600 شهید اهل سنت داریم.

وی اضافه کرد: روز پنجشنبه هم روز اصلی کنگره است و از خانواده چهارهزار شهید استان تجلیل می شود. هرچه تجلیل از شهدا با شکوهتر برگزار شود بسیار ارزشمندتر است.

 

گلستان می تواند الگوی وحدت برای جهان اسلام باشد

 

امام جمعه گرگان یادآور شد: هرچه یاد و خاطره شهدا در ذهن ها بیشتر بماند از عوامل بیمه شدن انقلاب ما است. این که جهان ببیند ملت یاد شهدا را زنده نگه می دارند می فهمد که این ملت را نمی توان از انقلاب جدا کرد.

آیت الله نورمفیدی با بیان این که ستاد کنگره شهدای استان گلستان هفته گذشته به محضر رهبر معظم انقلاب رسید، گفت: جلسه خوب و با معنویتی بود. آن جا صحبت هایی با ایشان داشتیم و اوضاع احوال استان بخصوص مساله وحت را توضیح دادیم. عرض کردم که استان می تواند برای کشور و جهان اسلام ملاک وحدت باشد.

وی با بیان این که وحدت چیزی است که خداوند، پیغمبر و امام زمان می خواهد، تصریح کرد: از رهبر معظم انقلاب هم تقاضا کردم که مردم استان عمیقا می خواهند یک دیدار عمومی به خصوص به مناسبت 5آذر با شما داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در گلستان افزود: رهبر معظم انقلاب تاکید و بنده را موظف کردند که سلام گرم و خالصانه ایشان را به شما برسانم.

وی یادآور شد: ایشان توجه خاصی به وحدت داشتند. عرض کردم دست هایی اول انقلاب آمدند تا جنگ درست کنند و بین شیعه و سنی اختلاف بیندازند. ایشان هم بسیار خوشحال بودند که استان این شرایط را دارد و تاکید کردند این وضعیت مورد رضایت خدا است. باید تاکید کرد این شیطان است که می خواهد بین مسلمانان اختلاف افکنی می کند.

آیت الله نورمفیدی گفت: معظم له قبل از انقلاب سفرهایی به استان داشتند. به همین دلیل ایشان فرمودند مردم منطقه را می شناسم و می دانم در تمام صحنه ها بخصوص انقلاب و جنگ حضور فعال دارند و به همین دلیل از همه شیعه و سنی تشکر کردند.

وی اظهار کرد: ما هم دعا می کنیم خداوند عمر رهبر انقلاب را طولانی کند و کشور را هم حفظ کند تا پرچم کشور توسط معظم له به حضرت ولی عصر تقدیم شود و در این رابطه هم از مرحوم علامه مجلسی روایتی داریم.

امام جمعه گرگان در ادامه با تاکید بر این که از دولت می خواهم به کشاورزان استان ما توجه کند، گفت: در اخبار شنیدید دولت به کشاورزان استان مازندران که مرکبات آن ها صدمه دید، توجه ویژه کرد. بسیاری از کشاورزان ما هم باغ داشتند و در سرما ضرر کردند. از دولت می خواهیم همانطور که به کشاورزان استان مازندران توجه کرد به کشاورزان ما هم توجه شود و بین استان ها تبعیض قائل نشود.

وی یادآور شد: شنبه هم یادواره شهدا کارمند گلستان است. دولت هم در ایام دفاع مقدس نقش پررنگی داشت و فردا هم تجلیل از شهدا کارمند است. امیدواریم خداوند به همه ما و مسئولان توفیق دهد مشکلات بر سر انقلاب را حد و رفع کند و آن چرا در چشم اندازه 20 ساله در نظر گرفته ایم برسیم.

  • - گردآوری: تبیان گلستان
نظرات

 نام:
 *نظر:
ملاقات عمومی مدیر کل

ملاقات عمومی با مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان

هرهفته روزهای سه شنبه


ارتباط مستقیم با مدیر کل
از طریق پورتال

 

کنگره شعر اهل بیت (ع...

برگزاری کنگره شعر اهل بیت (ع) در گلستان

 

مسابقه ویژه

برای شرکت در مسابقه

جشنواره قرآنی آوا ها و

نغمه های قرآنی 

از دکمه زیر استفاده کنید 

 

 

برای شرکت در مسابقه

مهمانی لاله ها

از دکمه زیر استفاده کنید

 

 

 

                                                                         برای شرکت در مسابقه

مسابقه حضرت امام خمینی(ره)

از دکمه زیر استفاده کنید 

  

 

برندگان مسابقه 30 روز رمضان