عضويت ورود
نام کاربری: رمز عبور:
Tebyan Islamic Propagation Office in Golestan
مقام معظم رهبری
 آرشيو اخبار:
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - Saturday 8 August 2020
مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

لینک های تصویری

تجلیل از شهدای گلستان در کشور بی نظیر بود

۱۳۹۵/۹/۲۷ تعداد بازدید: ۱۲۱
print

آیت الله سید کاظم نورمفیدی، در خطبه های نماز جمعه شهرستان گرگان اظهار کرد: سالروز میلاد پیامبر اکرم (ص) روز بسیار بزرگی است؛ امیدواریم بتوانیم امت خوبی برای پیامبر بزرگوار اسلام (ص) باشیم.

 آیت الله سید کاظم نورمفیدی، در خطبه های نماز جمعه شهرستان گرگان اظهار کرد: سالروز میلاد پیامبر اکرم (ص) روز بسیار بزرگی است؛ امیدواریم بتوانیم امت خوبی برای پیامبر بزرگوار اسلام (ص) باشیم.

وی با بیان این که پیامبر (ص) یکی از اهداف بعثت خود را مسائل اخلاقی مطرح فرمودند و با تاکید هم بر آن اشاره کردند، گفت: این نشان می دهد مسائل اخلاقی نقش مهمی در دنیا و آخرت ما دارد و به ما می فهماند باید به مسائل اخلاقی اهمیت دهیم.

امام جمعه گرگان افزود: این اخلاق است که می تواند جامعه را به ثبات برساند و کم توجهی به مسائل اخلاقی مشکلات مهمی برای زندگی دنیوی و اخروی انسان ایجاد می کند.

وی با تاکید بر این که خود پیامبر (ص) مجسمه خوبی ها و اخلاق بود، بیان کرد: وقتی پیامبر خدا (ص) وارد مدینه شد مردم دسته دسته به دیدار ایشان رفتند و کسی هم دعوت می کرد که مردم بیایند.

آیت الله نورمفیدی ادامه داد: یکی از یهودیان هم همراه جمعیت رفت و وقتی چشم اش به پیامبر (ص) افتاد استنباط کرد که ایشان نمی تواند فرد دروغگویی باشد. او گفت اولین چیزی که از پیامبر شنیدم این بود که مردم را به همبستگی و همدلی دعوت می کند.

وی ادامه داد: از این یهودی نقل شده که پیامبر (ص) تاکید داشتند که یکدیگر را دوست بداریم و اگر می خواهیم زندگی خوبی داشته باشیم باید امنیت و آرامش را به هم اهدا کنیم.

وی اضافه کرد: وقتی به هر کسی سلام می کنیم به او اطمینان می دهیم که خاطرت از ناحیه من جمع باشد و پیامبر (ص) هم می گویند که سلام را آشکار کنید و به هم بگویید.

نماینده ولی فقیه در گلستان یادآور شد: پیامبر (ص) تاکید دارند که به یکدیگر برسید و به نیازمندان توجه کنید. جامعه نیازمند دارد و باید به آن ها توجه و محبت کرد.

وی با بیان این که یکی از توصیه های پیامبر (ص) صله ارحام با فامیل است، گفت: توصیه پیامبر (ص) به زندگی مسالمت آمیز و دوستی است.

امام جمعه گرگان ادامه داد: به مسلمانان توصیه شده وقتی چشم ها همه خوابند برخیزید و نماز بخوانید زیرا مهمترین چیزی که می تواند به انسان رضایت مندی بدهد ارتباط با خدا در نیمه شب است.

وی اظهار کرد: خداوند وقتی می خواهد بندگان خوب خود را معرفی کند، می گوید آن ها نیمه های شب بر می خیزند و به در خانه خدا می روند و با ترس و امید با خدا حرف می زنند؛ هیچ کس نمی داند خداوند برای این دسته از انسان ها چه چیزهایی در نظر گرفته است.

آیت الله نورمفیدی با بیان این که نماز شب بسیار مهم است، تصریح کرد: پیامبر (ص) و امیرالمومنین (ع) با تاکید می فرمایند که نماز شب بسیار مهم است و اگر مسلمانان این چیزها را داشته باشند با سلامت و بدون دغدغه وارد بهشت می شوند.

وی بیان کرد: پیامبر (ص) بسیار از دروغ بدش می آمد و اگر کسی دروغ می گفت از چشم پیامبر می افتاد مگر این که توبه کند.

وی اضافه کرد: متاسفانه جامعه بسیار گرفتار دروغ، تهمت، افترا و ریختن آبروی دیگران گرفتار شده است.

امام جمعه گرگان با بیان این که تهمت همان دروغ و بدتر از دروغ است، گفت: می گویند هیچ گاه زبان پیامبر بزرگ اسلام به بدگویی باز نشد اما چرا اخلاق ما به پیامبر نزدیک نمی شود درحالی که ما امت پیامبر هستیم و این یعنی پیرو او باشیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر واقعا ما مسلمان هستیم باید رسول خدا (ص) را الگو قرار دهیم و از او پیروی کنیم. پیامبر فرموده اندکه مردانگی و جوانمردی خانواده ما بر این اساس که حتی اگر کسی به شخص ما ستم کرد می بخشیم.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: امام صادق (ع) فرمود که زبان های خود را کنترل کنید مگر این که بخواهد خوبی بگوید و اگر این کار را نکنیم نتیجه اش آتش جهنم است.

آیت الله نورمفیدی در خطبه دوم نماز جمعه هم با یادآوری برگزاری اجلاسیه چهار هزار شهید گلستان، گفت:  هفته گذشته از چهار هزار شهید گلستان و خانواده آن ها در مجالس متعدد تجلیل شد و جلساتی بسیار با شکوه و در کشور بی نظیر بود.

وی اظهار کرد: لازم می دانم از افرادی که در تجلیل شهدا شرکت کردند مخصوصا خانواده شهدا و ستاد این برنامه تشکر کنم و همچنین از مهمانانی که وقت گذاشتند و آمدند قدر دانی داشته باشم.

نماینده ولی فقیه در گلستان ادامه داد: 27 آذر سالروز شهادت آیت الله دکتر مفتح است و این روحانی عالم هم به علوم حوزوی و هم دانشگاهی مسلط بود.

وی با بیان این که به تعبیر رهبر معظم انقلاب، آیت الله مفتح یک روحانی به روز و زمان شناس بود، افزود: امروز به این گونه روحانی ها در جامعه نیازمندیم.

وی تصریح کرد: این روز به عنوان روز وحدت حوزه و دانشگاه مطرح است و از آن وحدت هایی است که به طور ویژه مورد تاکید رهبر انقلاب و مقام معظم رهبری قرار گرفته است.

آیت الله نورمفیدی ادامه داد: از میان اقشار جامعه این دو قشر روحانی و دانشگاهی مورد نظر امام قرار گرفت و اقشار دیگر مطرح نشد زیرا حوزه و دانشگاه هر دو مراکز موثر در جامعه هستند.

وی اظهار کرد: وحدت حوزه و دانشگاه یعنی این که در هدف یکی باشیم. هر کدام وظیفه ای خاص دارند اما اگر در کنار هم قرار بگیرند بسیار در جامعه موثر خواهند بود.

وی با تاکید بر این که هدف حوزه و دانشگاه باید یکی باشد، این هدف را رسیدن کشور به قله پیشرفت در همه زمینه ها دانست و بیان کرد: در گذشته کشور ما یا زیر سلطه آمریکا بود، یا انگلیس و یا شوروی و هر روز یک آقا بالاسر داشت اما امروز استقلال کامل داریم.

امام جمعه گرگان اضافه کرد: نکته مهم است که هر دو بخش حوزه و دانشگاه باید نسبت به آگاه باشند این است که کشور ما مستقل و روی پای خود متکی است و کشوری است که به ارزش های اسلامی ایمان دارد و می خواهد به توسعه و پیشرفت برسد.

وی تاکید کرد: حوزه و دانشگاه یک ذره از هدف توسعه ای خود نباید غلفت کنند.

وی در ادامه با اشاره به آزاد سازی حلب در سوریه گفت: این نشان داد سوریه توان دارد دشمن را از کشور بیرون کند. حلب مرکز اقتصادی سوریه است و آزادسازی آن بسیار موثر و امیدوار کننده بود و ان شالله بقیه سوریه هم آزاد می شود.

آیت الله نورمفیدی خاطرنشان کرد: امروز در منطقه خاورمیانه دو گروه مقابل هم قرار گرفته است. از طرفی عربستان و ترکیه و از سوی دیگر ایران و جبهه مقاومت و این ها در منطقه در حال جنگ هستند و می خواهند دست یکدیگر را کوتاه کنند.

وی اظهار کرد: در میان این گروه ها، نظر ایران این است که منطقه را از آل سعود خدا بی خبر خالی کند و عوامل آمریکا و انگلیس و دیگران را از منطقه بیرون اندازد.

وی بیان کرد: ایران در کنار جبهه مقاومت می خواهد سلطه گران، حاکمیتی در منطقه نداشته باشند. پیروزی حلب نشان داد جمهوری اسلامی و حاکمیت سوریه توان بیرون راندن دشمن را دارد و دشمن هم اگر حرفی می زنند به خاطر این است که ضربه خورده اند.

نماینده ولی فقیه در گلستان با بیان این که نقشه های پشت پرده این بود که سوریه را تجزیه کند، گفت: وزیر امور خارجه سابق آمریکا این طرح را قبلا داد تا سوریه تجزیه شود.

وی افزود: آن ها می خواستند با روس ها کنار بیاند تا کردستان سوریه و بخش سنی نشین از سوریه جدا شود ولی وقتی حلب پیروز شد نشان داد آن ها نمی توانند به اهداف خود برسند و آنجا تفرقه ایجاد کنند.

وی با اشاره به برجام و نقض آن توسط آمریکا، گفت: دنیا در مسائل برجام فهمید که ایران خطر نیست و اگر خطر بود پای میز مذاکره نمی نشست.

امام جمعه گرگان اضافه کرد: امریکا دنبال انحراف بود ولی قضیه برجام به دنیا فهماند ایران خطری برای دنیا نیست مگر این که کسی بخواهد خطری برای ما ایجاد کند.

وی خاطرنشان کرد: امروز بنیه دفاعی ما آنقدر قوی است که حتی اسرائیل هم به خود جرات نمی دهد به ایران چپ نگاه کند.

وی ادامه داد: نخست وزیر انگلیس هم در اجلاس کشورهای حوزه خلیج فارس درباره ایران حرفی زده و این نشان می دهد این کشورها چقدر بی چاره اند و فکر می کنند امنیت خریدنی است و با پول می شود امنیت داشت.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: انگلیس دیگر آن کشور قدیم نیست و دوران آن ها تمام شده است. انگلیس امروز کشوری است که از اتحادیه اروپا خارج شده و مشکلات بسیاری گرفتار شده است.

وی با بیان این که حرف های انگلیس و کشورهای خلیج فارس هیچ ارزش سیاسی و بین المللی ندارد، اظهار کرد: اگر کشورهای حوزه خلیج فارس امنیت می خواهند باید به جای جنگ افروزی بیایند با ایران تفاهم کنند.

امام جمعه گرگان بیان کرد: ما همه مسلمان هستیم و باید وحدت داشته باشیم. اگر آن ها با ما کاری نداشته باشند، ایران خطری نیست ولی وقتی می خواهند سلطه گری کنند و زور بگویند ایران خطر خواهد بود.

وی ادامه داد: آل سعود و آمریکا و کشورهای دیگر به چه حقی سوریه و بقیه کشورها را با خاک یکسان کرده اند. وقتی شما برای منافع دیگران می جنگید امنیت خود را به خطر می اندازید.

وی خاطرنشان کرد: اگر امنیت می خواهند باید در کنار ایران باشند نه این که دست خود را به روی آن هایی که دشمن اسلام هستند دراز کنند.

  • - گردآوری: تبیان گلستان
نظرات

 نام:
 *نظر:
ملاقات عمومی مدیر کل

ملاقات عمومی با مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان

هرهفته روزهای سه شنبه


ارتباط مستقیم با مدیر کل
از طریق پورتال

 

کنگره شعر اهل بیت (ع...

برگزاری کنگره شعر اهل بیت (ع) در گلستان

 

مسابقه ویژه

برای شرکت در مسابقه

جشنواره قرآنی آوا ها و

نغمه های قرآنی 

از دکمه زیر استفاده کنید 

 

 

برای شرکت در مسابقه

مهمانی لاله ها

از دکمه زیر استفاده کنید

 

 

 

                                                                         برای شرکت در مسابقه

مسابقه حضرت امام خمینی(ره)

از دکمه زیر استفاده کنید 

  

 

برندگان مسابقه 30 روز رمضان