عضويت ورود
نام کاربری: رمز عبور:
Tebyan Islamic Propagation Office in Golestan
مقام معظم رهبری
 آرشيو اخبار:
جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - Friday 29 May 2020
مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

لینک های تصویری

تودیع و معارفه مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گلستان

۱۳۹۵/۳/۱۶ تعداد بازدید: ۲۷۳
print

با حضور مدیرکل تبلیغات اسلامی انجام شد: تودیع و معارفه مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گلستان

تودیع و معارفه مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گلستان

 حجت‌الاسلام علی محمدی در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گلستان اظهار کرد: تاکنون یک هزار و ۱۲۷ موقوفه در بخش بهداشت و درمان شناسایی‌شده‌اند که از این تعداد ۳۰۰ موقوفه بیمارستان هستند که برخی از آن‌ها از بهترین‌های کشور شناخته می‌شوند.

وی با اشاره به موقوفات استان گلستان افزود: وقف در استان گلستان پیچیدگی‌های خاص خود را دارد، موقوفات در گلستان کوچک است اما ۵۰ هزار موقوفه در استان شناسایی‌شده است و بقاع متبرکه زیادی نیز در این استان شناسایی‌شده‌اند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور تصریح کرد: اوقاف و امور خیریه سه مأموریت اساسی دارد که اقتضا می‌کند از قوی‌ترین مدیریت‌ها برای آن استفاده کرد.

محمدی گفت: یکی از مأموریت‌های مهم سازمان اوقاف و امور خیریه قرآن است؛ اجرای مسابقات قرآنی و تربیت حافظان قرآن نیز در این راستا انجام می‌شود و بناشده از امسال تا پایان سال ۹۹ حدود یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار نفر را به جمع حافظان قرآن در سطوح مختلف اضافه کنیم.

به گفته وی، دومین مأموریت ما مدیریت بقاع متبرکه و عمران و آبادانی آن‌ها است، از سال ۸۹ تاکنون در ایام نوروز طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه کشور اجرا می‌شود.

وی افزود: در نوروز امسال سه هزار و ۵۰۰ روحانی اعزام‌شده و در یک هزار و ۲۰۰ بقعه در کشور نماز جماعت اقامه شد و ۵۰ میلیون بار زائر در آن شرکت کردند.

وی اظهار کرد: مأموریت سوم ما موقوفات است، موقوفات امانات الهی هستند و حفظ و نگهداری از آنان بسیار مهم است که در این راستا توانستیم ۵۱۰ هزار صفحه وقف نامه را مطالعه، اسکن و تایپ کنیم.

حجت‌الاسلام محمدی بابیان اینکه برخی اسناد و مدارک موقوفات هنوز به سازمان اوقاف و امور خیریه معرفی نشده‌اند گفت: موقوفه خواری هنوز در کشور وجود دارد و در این بخش با نقطه مطلوب فاصله‌داریم، نیاز به تبلیغ و ترویج برکات وقف به‌شدت احساس می‌شود.

  • - گردآوری: تبیان گلستان
نظرات

 نام:
 *نظر:
ملاقات عمومی مدیر کل

ملاقات عمومی با مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان

هرهفته روزهای سه شنبه


ارتباط مستقیم با مدیر کل
از طریق پورتال

 

کنگره شعر اهل بیت (ع...

برگزاری کنگره شعر اهل بیت (ع) در گلستان

 

مسابقه ویژه

برای شرکت در مسابقه

جشنواره قرآنی آوا ها و

نغمه های قرآنی 

از دکمه زیر استفاده کنید 

 

 

برای شرکت در مسابقه

مهمانی لاله ها

از دکمه زیر استفاده کنید

 

 

 

                                                                         برای شرکت در مسابقه

مسابقه حضرت امام خمینی(ره)

از دکمه زیر استفاده کنید 

  

 

برندگان مسابقه 30 روز رمضان