عضويت ورود
نام کاربری: رمز عبور:
Tebyan Islamic Propagation Office in Golestan
مقام معظم رهبری
 آرشيو اخبار:
پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - Thursday 6 August 2020
مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

لینک های تصویری

شهید آوینی هنر اسلامی را به هنر شهادت گره زد

۱۳۹۷/۲/۵ تعداد بازدید: ۴۷
print

شهید آوینی هنر اسلامی را به هنر شهادت گره زد

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان، حجت‌الاسلام رضا دیلمی به مناسبت فرا رسیدن هفته هنر اسلامی و سالروز شهادت سید مرتضی آوینی،سردبیر مجله ادبی و هنری سوره و مسئول واحد تلویزیونی حوزه ی هنری سازمان تبلیغات اسلامی و موسسه روایت فتح، در گفتگویی با استناد به سخنان امام راحل(ره) به بیان جایگاه هنر اسلامی پرداخت و افزود:هنر اسلامی هنری است که تجلی معنویت و سرچشمه تعالی انسان باشد نه اینکه موجبات انحراف و انحطاط او را ایجاد کند.

 
رئیس اداره تبلیغات اسلامی آزادشهر گفت: امام راحل(ره) در این خصوص، هنری را زیبا و پاک می داند که کوبنده ی سرمایه داری مدرن باشد.
 
دیلمی تصریح کرد: امام راحل(ره) هنری را که مروج برهنگی و لجام گسیختگی و بستر ساز اسلام التقاطی، اسلام سازش، اسلام فرومایگی و اسلام مرفهین باشد آن را هنر آمریکایی و آن رویکرد را اسلام آمریکایی می داند.
 
دیلمی در ادامه به ابعاد شخصیتی شهید آوینی پرداخت و افزود: مقام عظمای ولایت به ایشان لقب سید شهیدان اهل قلم دانند و شخصا در مراسم تشییع پیکر مطهر او که از از مقابل حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد شرکت کردند.
دیلمی اظهار داشت: شهید آوینی، هنرمندی بود که در عرصه رسانه و مستندسازی دفاع مقدس و حضور در مناطق عملیاتی، انقلابی زندگی کرد و در نهایت انقلابی به شهادت رسید و ملکوتی شد.
 
دیلمی افزود: شهید آوینی در تحلیل های خود، عصر کنونی را عصر توبه بشریت نامیده بود و مسیر تقدیر تاریخی بشر را متشکل از مراحل، هبوط، طغیان، توبه و طلوع عصر معنویت و نجات از خود بنیادی می دانست.
 
دیلمی گفت: آن شهید والامقام، دلباخته و عاشق ولایت و شهادت بود و ولایت فقیه را تنها عامل فضیلت بخشی به حکومت اسلامی در عصر غیبت برمی شمرد و همواره به‌عنوان یک هنرمند بسیجی در طراز اسلامی به نقد جریان روشنفکری و غربزدگی و تهاجم فرهنگی در کشور همت می گمارد.
 
لذا هنرمندان کشور باید از تفکر و رویکرد علمی و دینی این شهید والامقام که با تاسی به قرآن و عترت به این درجه عظیم رسید درس بگیرند.
 
دیلمی در پایان گفت: حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی با داشتن گوهری چون شهید آوینی در کارنامه خود، باید بر خود ببالد و افتخار کند او هنرمند خودساخته ای که هنر اسلامی را به هنر شهادت گره زد
  • - گردآوری: تبیان گلستان
نظرات

 نام:
 *نظر:
ملاقات عمومی مدیر کل

ملاقات عمومی با مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان

هرهفته روزهای سه شنبه


ارتباط مستقیم با مدیر کل
از طریق پورتال

 

کنگره شعر اهل بیت (ع...

برگزاری کنگره شعر اهل بیت (ع) در گلستان

 

مسابقه ویژه

برای شرکت در مسابقه

جشنواره قرآنی آوا ها و

نغمه های قرآنی 

از دکمه زیر استفاده کنید 

 

 

برای شرکت در مسابقه

مهمانی لاله ها

از دکمه زیر استفاده کنید

 

 

 

                                                                         برای شرکت در مسابقه

مسابقه حضرت امام خمینی(ره)

از دکمه زیر استفاده کنید 

  

 

برندگان مسابقه 30 روز رمضان