عضويت ورود
نام کاربری: رمز عبور:
Tebyan Islamic Propagation Office in Golestan
مقام معظم رهبری
 آرشيو اخبار:
چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - Wednesday 12 August 2020
مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

لینک های تصویری

کنفرانس چچن، مرز بین اهل سنت و وهابیت را مشخص کرد

۱۳۹۵/۶/۲۷ تعداد بازدید: ۱۲۹
print

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی گفت:کنفرانس چچن، مرز بین اهل سنت و وهابیت را مشخص کرد.

 کنفرانس چچن، مرز بین اهل سنت و وهابیت را مشخص کرد
آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی جمعه ۲۶ شهریور ۹۵ در خطبه‌های نماز جمعه این شهر اظهار داشت: اهل امامیه و شیعه درباره مساله امامت و رهبری، اعتقاد خاصی دارند و آن را فقط حکومتداری نمی‌دانند.
 
وی افزود: به اعتقاد ما، جانشین پیامبر (ص) باید خصلت‌های او را داشته و شخصیت در دامن و مکتب نبی اسلام (ص) رشد یافته باشد.
 
نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به برخی از خصوصیات رهبری امت اسلامی، اظهارکرد: امامت جامعه اسلامی، تنها زمامداری نیست، لذا رهبر امت اسلام نسبت به سایر مردم باید داناتر به معارف اسلامی باشد.
 
نورمفیدی افزود: وجود رهبر امت اسلامی مانند پیامبر (ص) باید وجود عینی اسلام باشد، بدین معنی که تمام حقایق اسلام یعنی قرآن، در وجود او باشد.
 
وی توضیح داد: قرآن وجود کتبی بود و پیامبر گرامی اسلام (ص) هم وجود عینی قرآن، لذا رفتار و گفتار رهبر امت اسلامی باید وجود عینی پیامبر (ص) و قرآن باشد.
 
نماینده ولی فقیه در استان گلستان یکی دیگر از ویژگی‌های رهبر امت اسلامی را معصوم بودن و دوری از گناه دانست و گفت: چنین فردی در زندگی خود نباید دچار گناه و لغزش شود، ذات اقدس الهی، چنین خصوصیاتی را یک‌شبه و از آسمان برای کسی نازل نمی‌کند، بلکه در طول زندگی انسان، این ویژگی‌ها نمایان می‌شوند.
 
نورمفیدی با طرح این سئوال که چه کسی باید امام را تشخصی دهد؟ اظهارکرد: پروردگار، بندگان خود را بهتر از هر کسی می شناسد، اوست که کوچکترین رفتارهای انسان از حرکت چشم و حتی آنچیزی که در نهان آدمی است، را می داند، لذا تشخصی امام نیز برعهده اوست.
 
وی با یادآوری مسئله غدیرخم گفت: هنگامی که پیامبر از زیارت بیت الله الحرام برمی‌گشت، بعد از اقامه نماز به مسلمانان گفت که من دو چیز گرانبها را نزد شما به امانت می‌گذارم، یکی قرآن و دیگری اهل بیتم، این دو از هم جدا نمی‌شوند و سپس حضرت علی (ع) را به‌عنوان جانشین خود معرفی کرد.
 
امام جمعه گرگان توضیح داد: در عصر غیبت، رهبری امت اسلامی براساس نظریه ولایت فقیه که امام خمینی (ره) مطرح کرد بر عهده فقهای واجدالشرایط قرار داده شده است.
 
نورمفیدی افزود: نظریه ولایت فقیه، باید در مراکز علمی دنیا مطرح و به بحث گذاشته شود، از نظر ما شیعیان، ولایت فقیه، ناظر بی‌طرف و بی‌غرض است.
 
وی با اشاره به ویژگی معصوم بودن امام تصریح کرد: از نظر ما شیعیان، فقط چهارده معصوم مبرا از گناه هستند و اعتقادی به معصوم بودن فقهای خود نداریم.
 
نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به برگزاری کنفرانسی با موضوع «شناخت اهل سنت» در شهر گروزنی چچن، گفت: خوشبختانه این کنفرانس مرز بین اهل سنت با وهابیت و سلفی‌گری را مشخص کرد.
 
نورمفیدی افزود: یکی از دست‌اندرکاران برگزاری این کنفرانس، دانشگاه الازهر مصر بود که علمای برجسته اهل سنت، از این دانشگاه در کنفرانس چچن نیز حضور داشتند.
 
وی با بیان اینکه در این کنفرانس، احمد طیب، رئیس دانشگاه الازهر، به‌عنوان پیشوای اهل سنت معرفی شد، خاطرنشان کرد: در این کنفرانس براساس استدلال‌های صحیح بخاری که پایه‌های اسلام را ایمان، اسلام و احسان دانسته، چنین نتیجه گرفتند که اهل سنت متفاوت از وهابیت و سلفی‌گری است و در بیانیه پایانی نیز آن را اعلام کردند.
 
نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود، ۱۵ ذی الحجه، سالروز ولادت با سعادت امام هادی (ع) را تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد: ما شیعیان پیرو خوبی برای ائمه معصومین که پرورش یافته مکتب نبی مکرم اسلام (ص) هستند.
  • - گردآوری: تبیان گلستان
نظرات

 نام:
 *نظر:
ملاقات عمومی مدیر کل

ملاقات عمومی با مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان

هرهفته روزهای سه شنبه


ارتباط مستقیم با مدیر کل
از طریق پورتال

 

کنگره شعر اهل بیت (ع...

برگزاری کنگره شعر اهل بیت (ع) در گلستان

 

مسابقه ویژه

برای شرکت در مسابقه

جشنواره قرآنی آوا ها و

نغمه های قرآنی 

از دکمه زیر استفاده کنید 

 

 

برای شرکت در مسابقه

مهمانی لاله ها

از دکمه زیر استفاده کنید

 

 

 

                                                                         برای شرکت در مسابقه

مسابقه حضرت امام خمینی(ره)

از دکمه زیر استفاده کنید 

  

 

برندگان مسابقه 30 روز رمضان