عضويت ورود
نام کاربری: رمز عبور:
Tebyan Islamic Propagation Office in Golestan
مقام معظم رهبری
 آرشيو اخبار:
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - Saturday 8 August 2020
مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

لینک های تصویری

فعالیت های قرآنی باید مردمی برگزار شود

۱۳۹۵/۹/۵ تعداد بازدید: ۲۹۴
print

حجت‌الاسلام نور الله ولی نژادگفت: فعالیت های قرآنی باید مردمی برگزار شود.

فعالیت های قرآنی باید مردمی  برگزار شود
حجت‌الاسلام نور الله ولی نژاد در جلسه کرسی تلاوت علی آباد کتول در گفتگو با اصحاب رسانه گفت: کارهای قرآنی  در بخش مردمی کارسازتر است و هر چه این بخش فعال تر باشد در نتیجه موفق تر هستیم  لذا باید تلاش کرد تا  فعالیت های قرآنی را باید به سمت مردمی شدن هدایت کنیم.
 
مدیر کل تبلیغات اسلامی گلستان در ادامه اظهار داشت:قرآن کتاب نور و هدایت است و هر چه انسان ها و جامعه به سمت قرآن بروند آسیب های و مشکلات اجتماعی کمتر می شود.
 
 ولی نژاد اضافه کرد:در حال حاضر در حوزه قرآنی قدم های خوبی برداشته شده است و باید تلاش کنیم تا فعالیت های بیشتری در سطح  استان  صورت گیرد تا شاهد شکوفایی بیشتر در این حوزه باشیم. 
 
وی با اشاره به اینکه  وقف قرآنی کمتر صورت می گیرد،افزود: دین اسلام تاکید و توصیه فراوانی به امر وقف داشته است و الحمد الله مردم در امر وقف خوب عمل کرده اند ولی انتظار داریم که مردم در وقف،احسان و انفاق اموال خود بخشی از اموال خود را در راه قرآن وقف کنند.
 
ولی نژاد با اشاره به اینکه همه اقشار جامعه باید از فعالیت های قرآنی بهره ببرند، بیان کرد: باید دورترین روستاهای گلستان از فعالیت های قرآنی بهره ببرند و این مهم به تنهایی از وظیفه دولت خارج است و نیاز به همراهی و همکاری مردم دارد.
 
وی  گفت:ایجاد مراکز قرآنی تنها با حمایت دولت در روستا ها و نقاط مرزی موثر نخواهد بود، بلکه باید از ظرفیت های مردمی در راستای راه اندازی و فعالیت های این مراکز بهره برد.
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: تنها نیم درصد وقف با محوریت فعالیت‎های قرآنی صورت می‎گیرد و این به دلیل آن است که ما در زمینه فرهنگ‎سازی وقف در مسائل قرآنی کار نکردیم.
 
رئیس شورای آسیب های اجتماعی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان با اشاره به اینکه ۱۲۷ خانه شهری و ۱۳۲ خانه روستایی و ۳۴ موسسه قرآنی در این استان فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: تقویت این مراکز و ارائه فعالیت های قرآنی نیاز به مشارکت و همراهی مردم است و این مهم به وسیله امر وقف محقق می‌شود.
 
ولی نژاد با اشاره به اینکه همه اقشار جامعه باید از فعالیت های قرآنی بهره ببرند، بیان کرد: باید دورترین روستاهای گلستان از فعالیت های قرآنی بهره ببرند و این مهم به تنهایی از وظیفه دولت خارج است و نیاز به همراهی و همکاری مردم دارد.
 
معاون تشکل های دینی ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر گفت: ایجاد مراکز قرآنی تنها با حمایت دولت در روستاها و نقاط مرزی موثر نخواهد بود، بلکه باید از ظرفیت های مردمی در راستای راه اندازی و فعالیت های این مراکز بهره برد.
  • - گردآوری: تبیان گلستان
نظرات

 نام:
 *نظر:
ملاقات عمومی مدیر کل

ملاقات عمومی با مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان

هرهفته روزهای سه شنبه


ارتباط مستقیم با مدیر کل
از طریق پورتال

 

کنگره شعر اهل بیت (ع...

برگزاری کنگره شعر اهل بیت (ع) در گلستان

 

مسابقه ویژه

برای شرکت در مسابقه

جشنواره قرآنی آوا ها و

نغمه های قرآنی 

از دکمه زیر استفاده کنید 

 

 

برای شرکت در مسابقه

مهمانی لاله ها

از دکمه زیر استفاده کنید

 

 

 

                                                                         برای شرکت در مسابقه

مسابقه حضرت امام خمینی(ره)

از دکمه زیر استفاده کنید 

  

 

برندگان مسابقه 30 روز رمضان