عضويت ورود
نام کاربری: رمز عبور:
Tebyan Islamic Propagation Office in Golestan
مقام معظم رهبری
 آرشيو اخبار:
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - Saturday 8 August 2020
مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

لینک های تصویری

امام هادی (ع) راه آینده را برای مردم تدوین کرد

۱۳۹۵/۶/۲۷ تعداد بازدید: ۱۳۸
print

حجت‌الاسلام نورالله ولی نژاد گفت: امام هادی (ع) راه آینده را برای مردم تدوین کرد.

 امام هادی (ع) راه آینده را برای مردم تدوین کرد
حجت‌الاسلام نورالله ولی نژاد در گفتگو با خبرنگاران ضمن تبریک فرا رسیدن ایام میلاد امام هادی (ع)، اظهار کرد: همه ائمه نور واحد هستند که برای هدایت بشر ماموریت خودرا آغاز کرده و بر اساس نظام خلقت مامور بودند زحمات ۲۳ساله پیامبر اکرم (ص) را برای مسلمان تشریح کنند.
 
وی افزود: یکی دیگر از وظایف ائمه این بود که قرآن را تفسیر کنند؛ ابهامات و سوالات را پاسخ دهند و آن دسته از مردمی که پیامبر (ص) را ندیده اند بتوانند از سخنان و راهنمایی های پیامبر (ص) را به واسطه فرزندان پیامبر بهره مند شوند، در دین ابهامی باقی نماند و دین خالص را به مردم ابلاغ کنند.
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان با بیان اینکه یکی از این ائمه هدایتگر امام هادی (ع) بودند، اظهار کرد: امام هادی (ع) به دلیل فشارهای حکومت عباسی دوران تلخ و دشواری را سپری کردند.
 
ولی نژاد در رابطه با دلایل فشار حکومت عباسی به امام هادی (ع) گفت: حکومت عباسی به دو دلیل فشار بیشتری را تحمیل می کردند؛ یکی به این دلیل که خاندان پیامبر اکرم (ص) حکومت عباسی را به رسمیت نمی شناخت و به این ترتیب حکومت عباسی راه خود را کج و در مقابل خاندان پیامبر اکرم (ص) موضع گرفتند و مورد بعدی مربوط به اطلاعات ناقصی بود که در زمینه ظهور حضرت مهدی (عج) داشتند که تولدش نزدیک است واگر متولد شود حکومت ظلم و ستم سرنگون می‌شود.
 
وی افزود: هجرت اجباری، نگه داشتن در محیط نظامی، تحت نظارت بودن، سخت گیری و فشار، ظلم و ستم بر این خانواده از جمله کارهایی بود که حکومت عباسی علیه امام هادی (ع) و خانواده ایشان انجام می دادند.
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: امام هادی (ع) هم توانست راه گذشتگان را ترسیم کند و هم راه آینده را برای مردم تدوین کند و با توجه به دوران سختی که گذراندند توانستند ماموریت اصلی خود را منتقل کنند.
 
وی در پایان با اشاره به حدیثی از امام هادی (ع) گفت: برای مردم دنیا همچون بازاری است که برخی سود می‌کنند و برخی ضرر می‌کنند و همه باید طوری رفتار کنند که از این دنیا سود ببرند.
  • - گردآوری: تبیان گلستان
نظرات

 نام:
 *نظر:
ملاقات عمومی مدیر کل

ملاقات عمومی با مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان

هرهفته روزهای سه شنبه


ارتباط مستقیم با مدیر کل
از طریق پورتال

 

کنگره شعر اهل بیت (ع...

برگزاری کنگره شعر اهل بیت (ع) در گلستان

 

مسابقه ویژه

برای شرکت در مسابقه

جشنواره قرآنی آوا ها و

نغمه های قرآنی 

از دکمه زیر استفاده کنید 

 

 

برای شرکت در مسابقه

مهمانی لاله ها

از دکمه زیر استفاده کنید

 

 

 

                                                                         برای شرکت در مسابقه

مسابقه حضرت امام خمینی(ره)

از دکمه زیر استفاده کنید 

  

 

برندگان مسابقه 30 روز رمضان