عضويت ورود
نام کاربری: رمز عبور:
Tebyan Islamic Propagation Office in Golestan
مقام معظم رهبری
 آرشيو اخبار:
جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ - Friday 10 July 2020
مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

لینک های تصویری

برگزاری نخستین کنگره شهدای کارمند

۱۳۹۵/۹/۲۱ تعداد بازدید: ۱۲۱
print

باحضورحجت‌الاسلام ولی نژاد نخستین کنگره شهدای کارمند در را ستای اجلاسیه ملی چهار هزار شهید گلستان برگزارشد.

   برگزاری نخستین کنگره شهدای کارمند

 

 

سردار سرتیپ محمدحسین سپهر، معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، امروز (۲۰ آذر) در نخستین کنگره شهدای کارمند ذیل اجلاسیه ملی چهار هزار شهید گلستان گفت: بعد از بعثت پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) جنگ سخت و نرم علیه اسلام و حکومت نبوی را قرن ها شاهد بودیم. مستکبران تاریخ برای مبارزه با اسلام ناب از هیچ کوشی دریغ نکردند. آنان جهان اسلام را طعمه خود قرار دادند و تفرقه، استثمار و استعمار و مبارزه با مبانی دینی اسلامی را در راهبردهای خود قرار دادند اما بعد از ۱۴ قرن از بعثت پیامبر، مردم مسلمان انقلابی پای رکاب امام خود ایستادند، قیام کردند، شهید شدند. با جان، مال و آبرو و هستی خود را به امام و اسلام عرضه کردند و امروز خار چشم استکبار و صهیونیست دنیا و امیدی برای همه مسلمانان در همه جای عالم شدند تا حکومت دینی را عرضه کنند.

 وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی موجب بیداری اسلامی شد، افزود: بیداری اسلامی و جوشش و خروش مسلمانان در جهان مرهون خون شهداست که امروز نام آنان را زنده می‌کنیم.

 سردار سپهر با بیان اینکه بیان خاطره و دلاورمردی های شهدا کار خوب است اما کافی نیست، اظهار کرد: برگزاری کنگره ها و یادواره های شهدا، فقط بخش کوچکی از وظایف ما در قبال شهدا است، بخش اساسی کارهمه ما رساندن پیام، تببین و تشریح آرمانها و عمل به وصیت های شهداست.

 وی خاطرنشان کرد: هرکسی با هر تفکر دینی، انقلابی، سیاسی، فرهنگی که در این کشور زندگی می‌کند مدیون شهدا، ایثارگران و جانبازان ۸ سال دفاع انقلاب اسلامی دیروز تا شهدای مدافع حرم امروز است.

 سردار سپهر با بیان اینکه باید پیام شهدا را امروز با اقدام و عمل به جهانیان برسانیم، گفت: چندین قرن دولتمردان کشورهای اسلامی و متأسفانه ملت های مسلمان، اسلام را فراموش کردند، از دین مرتد شدند و دین را لقلقه زبان و ظاهر دین بر خود گذاشتند اما خداوند وعده قوم و ملتی را داده بود که خداوند آنها را دوست دارد و در راه خدا جهاد می‌کنند و کشته می شوند و از همه مهمتر از تهدید، تشر و سرزنش دشمن نمی هراسند.

 وی خاطرنشان کرد: از ۲۰۰ سال گذشته تا پیش از انقلاب اسلامی هر دولت قدرتمندی طمعی به خاک ما داشت با یک معاهده و با یک تشر به دولت های نالایق بخشی از ایران را جدا و بخش هایی از جغرافیای ما را حذف کردند. مناطقی که امروز ده ها کشور در آن ها تشکیل شده جزو ایران بودند. در ۲۰۰ سال گذشته سه پنجم ایران را حذف کردند. هر معاهده ای که قدرتمندان با دوتمردان نالایق عقد کردند، موجب جدایی بخشی از سرزمین مان شده و اراده های استکبار در همه ابعاد ما را مستعمره دنیا کرده بود.

 وی بیان کرد: امام (رحمه الله علیه) فرمودند جمهوری اسلامی آمریکا و اسرائیل را دشمن اصلی خود می داند، با آنها مبارزه کرده و برآنان پیروز می‌شود، این راهبرد امام (رحمه الله علیه) موجب شد شرق و غرب عالم و تمام قدرت ها از آمریکا و غرب گرفته تا عرب های مزدور از عراق حمایت و جنگ را به ما تحمیل کنند تا این کشور تجزیه شود و تحت امر و نهی قدرت های استکباری قرار بگیرد اما یک وجب از خاک ما کم نشد و این، دستاورد شهدا بود که نگذاشتند کشور مورد تهاجم قدرت های استکباری قرار بگیرد و اراده های دشمن بر ما غالب شود.

 معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروز به برکت خون شهدای ما در جهان اسلام، قدرت های بزرگ استکباری قدرت اسلام و مسلمانان را درک کرده اند. تا قبل از پیروزی انقلاب هرگاه قدرت های بزرگ علیه جهان اسلامی و مسلمانان دست به تهاجم زدند پیروز شدند و هزینه آن ها را ملت های مسلمان دادند اما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، آمریکا و انگلیس و صهیونیست مسیحی و یهودی به هر کشور مسلمان حمله کرد شکست خورد و هزینه های شکست ها را خودشان پرداخت کردند.

 وی با بیان اینکه آمریکا در حال فروپاشی اخلاقی، اقتصادی و سیاسی است، تصریح کرد: امروز شش مرکز راهبردی امنیتی آمریکا اعلام می‌کند که سال ۲۰۲۰ آمریکا از هم فروخواهد پاشید و قدرت برتر جهان نخواهد بود. با بدهی های ده ها تریلیون دلاری که به خاطر دخالت و تهاجم به جهان مستضعفان، ده نسل بعدی آمریکا بدهکار متولد خواهد شد.

 سردار سپهر با بیان اینکه، انقلاب و شهدای ما جلوی جهانخواری آمریکا و مستکبران را گرفتند، اظهار کرد: در جبهه مقاومت ده ها کشور غربی و صهیونیستی –عربی، همه شکست خوردند. در عراق، لبنان، فلسطین، سوریه، افغانستان و در کشورهای عربی هر روز خاکریزهای خود را در حال سقوط می بینند.

 وی با بیان اینکه دستاوردهای شهدا خیلی زیاد است، عمل به وصیت های شهدا را یک مسئله ضروری دانست و گفت: تبعیت از ولی فقیه و امام انقلاب اسلامی، مبارزه قدرتمندانه با استکبار، آمریکا و صهیونیسم، مبارزه برای استقرار نظام اسلامی، عدم وابستگی به شرق و غرب، رعایت عفاف، حجاب، تقوا و انقلابی گری، رسیدگی به محرومین، حضور در صحنه و دفاع از ارزش ها و ادامه دادن راه شهدا و رزمندگان بخشی از خواسته ها و انتظارات شهداست که در وصیت نامه های آنان وجود دارد.

 معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب، به مسئله انقلابی گری تأکید و توجه ویژه ای دارد، افزود: انتظار انقلابی گری مقام معظم رهبری برای همه مدیران، مسئولان سه قوه و دیپلمات هاست. پشتیبانی از جبهه مقاومت و بیداری اسلامی، بصیرت نافذ، دشمن شناسی، جلوگیری از نفوذ دشمن، وحدت همه اقوام، گروه ها و مذاهب اسلامی در کشور خواسته امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

 وی با بیان اینکه وحدت مهمترین اصل برای ماست، خاطرنشان کرد: در همین استان ۶۰۰ شهید اهل سنت تقدیم انقلاب اسلامی شده است که موجب افتخار نظام است. این وحدت تولید اقتدار می‌کند. گاهی استکبار و افراد نادان و نااهل می‌گویند که انقلاب برای شیعیان است و برای شیعه کردن اهل سنت است، در حالیکه ما در فلسطین از برداران دینی اهل سنت، حمایت، پشتیبانی می‌کنیم و به آنان آموزش می دهیم. در سوریه ۱۲ درصد علوی هستند، در یمن کمتر از ۴۰ درصد علوی و زیدی داریم اما امروز شیعیان سوریه، لبنان، یمن، عراق برای حمایت از برداران اهل تسنن خود شهید می شوند. در عملیات بازپس گیری در موصل عراق، حشد الشعبی برای آزادسازی مناطق ۱۰۰ درصد اهل سنت نشین شهید و جانباز می شوند. امام و رهبر معظم انقلاب اسلامی از ابتدای مبارزه انقلابی همواره به وحدت و یکپارچگی شیعه و سنی و همه اقشار تأکید کردند و هرگونه جسارت به مقدسات و ارزش های اهل سنت را حرام دانسته و موکدا با این مسئله برخورد کرده اند.

 سردار سپهر تأکید کرد: امروز شهدای اهل سنت افتخار انقلاب اسلامی و رهبرمعظم و افتخار جهان اسلام شده اند. برخی از شخصیت های دینی شیعی متأسفانه راهبردهای دشمنان اسلام را پیگیری و به مقدسات اهل سنت توهین می‌کنند، از منظر انقلابیون و متدینان انقلاب اسلامی اینها شیعیه های انگلیسی هستند و همه ما در برابر این جریان ایستاده ایم. وحدت جهان اسلام را استکبار ستیزی و دشمن ستیزی برای ما به ارمغان آورده است.

 وی تأکید کرد: به کوری چشم دشمنان تا جایی که جان در بدن داریم وحدت را حفظ و انقلاب مان را به جهان صادر خواهیم کرد.

 معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: انس با روحانیت، انس با جمعه و جماعت، انس با دعا و قرآن و معنویت تنها راه عبور از این گذرگاه پیچیده و سختیست که دشمن در مقابل ما صف کشیده است. سبک زندگی اسلام، جلوگیری از اسراف و تبذیر، خدمت و تلاش بی منت، اقتصاد مقاومتی و.. . راه های مبارزه با استکبار است. اگر علقه و انس با روحانیت و رهبری و ارزش ها و حضور در صف های نمازجماعت و جمعه، تقویت شود به معنای قدرت آفندی و پدافندی و شلیک موشک به قلب استکبار است.

 وی گفت: مساجد و روحانیت انقلاب را پیروز کرد و استمرار بخشید و در آینده حفظ خواهد کرد.

 سردار سپهر افزود: باید اتحاد مستضعفان را در جهان شکل بدهیم و پیروزی های امروز جبهه مقاومت نیز مرهون رهبری های مقام معظم رهبری است.

 وی با بیان اینکه دشمن به دنبال نابودی کشورماست، اظهار کرد: ما هم به پشتوانه شهدا دست از سر مستکبران برنخواهیم داشت. نه اینکه فقط یاد آنها را زنده کنیم بلکه راه آنان را ادامه می دهیم. آنها جنگ درون تمدنی را شکل داده اند زیرا در جنگ غرب و اسلام شکست خورده اند، مذاهب اسلامی را به جان هم انداخته اند و این کار را هم از سال ۲۰۰۳ شروع کردند. استکبار می خواهد سقوط تمدن اسلام با هزینه های مسلمانان رقم بخورد اما امروز به درایت مقام معظم رهبری، نقشه های آنان را از بین می بریم.

 معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به برجام و افزایش قدرت دفاعی و امنیتی کشور هم اشاره کرد و گفت: بعد از برجام، آمریکایی ها گفتند از زمانی اجرا می‌کنیم که قدرت دفاعی موشکی و تسلیحاتی خود را کم کنید، اما رهبر معظم انقلاب بر توسعه اقتدار دفاعی و امنیتی تأکید کردند. امروز به خاطر همین قدرت است که در عین حال که حواشی کشور پر از نامنی است اما در این میان به برکت انقلاب اسلامی امن ترین کشور هستیم. مطمئن باشید آمریکایی ها اگر احتمال می دادند با حمله نظامی سقوط می‌کنیم حتما این کار را می کردند.

 وی با بیان اینکه باید با فساد در جامعه مبارزه شود، افزود: نباید گناه کنیم تا سقوط نکنیم، فساد و دین ستیزی نکنیم، نقش علما بلاد، فرهنگیان، اساتید، بسیجیان اینست که جلوی فساد و گناه را بگیرند تا سقوط نکنیم. امروز باید با مظاهر فساد از جمله ویژه خواری، حقوق های نجومی و.. . مبارزه شود.

  • - گردآوری: تبیان گلستان
ملاقات عمومی مدیر کل

ملاقات عمومی با مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان

هرهفته روزهای سه شنبه


ارتباط مستقیم با مدیر کل
از طریق پورتال

 

کنگره شعر اهل بیت (ع...

برگزاری کنگره شعر اهل بیت (ع) در گلستان

 

مسابقه ویژه

برای شرکت در مسابقه

جشنواره قرآنی آوا ها و

نغمه های قرآنی 

از دکمه زیر استفاده کنید 

 

 

برای شرکت در مسابقه

مهمانی لاله ها

از دکمه زیر استفاده کنید

 

 

 

                                                                         برای شرکت در مسابقه

مسابقه حضرت امام خمینی(ره)

از دکمه زیر استفاده کنید 

  

 

برندگان مسابقه 30 روز رمضان