عضويت ورود
نام کاربری: رمز عبور:
Tebyan Islamic Propagation Office in Golestan
مقام معظم رهبری
 آرشيو اخبار:
سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - Tuesday 7 July 2020
مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

لینک های تصویری

طلبه شهید مهدی شاطری

۱۳۹۵/۶/۱ تعداد بازدید: ۲۳۹
print

طلبه شهید مهدی شاطری

مهدی شاطری    

نام پدر : محمد علی

محل شهادت : شلمچه

تاریخ تولد : 1/10/1344

تاریخ شهادت : 20/10/1365

           

           

زندگینامه:

شهید مهدی شاکری سال 1344 در روز عید سعید فطر، دیده به جهان گشود. در سن دو سالگی، پدر عزیزش را از دست داد و تحت حمایت و تربیت مادری شجاع و با ایمان، قرار گرفت. وی از همان کودکی، عاشق و دلسوختهی اهل بیت عصمت و طهارت بود و به همین دلیل در مهدیه‌ی صاحب الزمان(عج) محلهی خودش، خالصانه خدمت میکرد. او دو برادر داشت، که از خودش بزرگتر بودند. آنها نیز در زمینهی پخش اعلامیهها و نوارهای امام(ره)، با انقلابیون همکاری می‌کردند. و همین امر زمینهی آشنایی شهید را با انقلاب فراهم مینمود و مبارزات خود را آغاز کرد. این فعالیتهای مخفی از چشم ساواک دور نمیماند و شهید شاطری به همراه دو برادر بزرگوارش دستگیر و به مدت دو روز بازداشت میشود. ولی از آنجایی که مدرکی از آنها بدست نیاوردند، آزادشان کردند.

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، به تحصیلات خود ادامه داد تا اینکه جنگ تحمیلی علیه ایران شروع شد. در این زمان وی در سال دوم دبیرستان تحصیل میکرد که یکی از دوستانش به نام «مجید زمانی» به شهادت میرسد و همین امر انگیزه او را، برای حضور در جبهههای نبرد افزود و پس از مدتی با کسب اجازه و رضایت مادر بزرگوارش، به آرزوی دیرینه خود که حضور در جبهه بود، رسید.

وی به همراه گروه دیگری از رزمندگان دلاور به جبهه اعزام شد، تا اینکه در عملیات «رمضان»، مورد اصابت گلولهای دشمن قرار گرفت و مجروح شد. پس از بهبودی، مجدداً به جبهه اعزام میشود، در حالیکه سنگر علم و تحصیل و تحصیل را هم رها نمی‌کند.

پس از اخذ دیپلم، در حوزهی علمیهی شاهرود، تحصیلات علوم دینی را آغاز کرد و پس از گذشت 4 ماه به حوزه‌ی علمیه‌ی «امام جعفر صادق(ع)» در شهر گنبد کاووس عزیمت نمود، اما هرگز جبهه را هم رها نکرد.

پس از گذشت 2 سال به مدرسهی «نواب صفوی» در مشهد منتقل شد و مدت دو سال در آنجا به تحصیل پرداخت و ردای مقدس روحانیت را هم بر تن کرد.

وی آخرین بار، جهت تبلیغات به جبهه اعزام شد، سرانجام در تاریخ 4/12/73، در عملیات «کربلای 5» و منطقه «شلمچه» به شهادت رسید، اما پیکر مطهرش مفقود گردید تا اینکه در روز بیست و سوم ماه رمضان شناسایی شده و به خانوادهی عزیزشان تحویل داده شد.

 

  • - گردآوری: تبیان گلستان

مطالب مشابه

ملاقات عمومی مدیر کل

ملاقات عمومی با مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان

هرهفته روزهای سه شنبه


ارتباط مستقیم با مدیر کل
از طریق پورتال

 

کنگره شعر اهل بیت (ع...

برگزاری کنگره شعر اهل بیت (ع) در گلستان

 

مسابقه ویژه

برای شرکت در مسابقه

جشنواره قرآنی آوا ها و

نغمه های قرآنی 

از دکمه زیر استفاده کنید 

 

 

برای شرکت در مسابقه

مهمانی لاله ها

از دکمه زیر استفاده کنید

 

 

 

                                                                         برای شرکت در مسابقه

مسابقه حضرت امام خمینی(ره)

از دکمه زیر استفاده کنید 

  

 

برندگان مسابقه 30 روز رمضان