عضويت ورود
نام کاربری: رمز عبور:
Tebyan Islamic Propagation Office in Golestan
مقام معظم رهبری
 آرشيو اخبار:
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - Tuesday 4 August 2020
مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

لینک های تصویری

طلبه شهید محمد زمان بیگی

۱۳۹۵/۵/۱ تعداد بازدید: ۱۸۳
print

طلبه شهید محمد زمان بیگی

محمد زمان بیگی

نام پدر : محمد حسن

محل شهادت : شلمچه

تاریخ تولد : 15/6/1349

تاریخ شهادت : 12/2/1367

           

           

زندگینامه:

شهید محمد زمان بیکی، سال 1349 در خانواده‌ای مذهبی و متدین در شهر گرگان به دنیا آمد. دوره‌ی ابتدایی را در همان شهر سپری کرد سپس بدلیل علاقه خود و خانواده‌اش به فراگیری علوم اسلامی، وارد حوزه‌ی علمیه «امام خمینی» گرگان شد و در کسوت روحانیت درآمد. با توجه به اینکه خانواده‌اش مدافع انقلاب اسلامی و از شیفتگان حضرت امام بودند، فرزندشان را که بسیار کم سن و سال بود، با خود در راهپیمایی‌ها شرکت می‌دادند و همین زمینه آشنایی او با ارزش‌های انقلاب را فراهم آورد.

او به مطالعه علاقه‌ی خاصی داشت و کتابخانه کوچکی برای خود تشکیل داده بود و هدف خود را که دفاع از انقلاب و مقابله با گروهک‌های ضد انقلاب بود، را به عنوان یک رسالت انقلابی دنبال می‌کرد و نیز سعی داشت، همکاری خود را با نهادهای انقلابی تداوم بخشد. او جوانی ساده، قانع و درستکار بود.

با شروع جنگ تحمیلی احساس کرد که باید در جای دیگر(جبهه) ادای وظیفه نماید لذا به عنوان یک طلبه‌ی عاشق امام(ره) که دیگر نمی‌توانست به قیل و قال مدرسه اکتفا کند و در مقابل ظلم متجاوزان آرام بنشیند، به جبهه عزیمت کرد. اما پس از مدتی مجروح شد و برای درمان به شهرش بازگشت. او بارها به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل اعزام شد ولی هر بار مجروح و زخمی باز می‌گشت. او در جبهه مسئول پدافند بود. اما در اخرین اعزام که پست آرپی‌جی‌زن داشت، در منطقه «شلمچه» مورد اصابت ترکش خمپاره قرار گرفت و در تاریخ 12/2/67 به درجه‌ی رفیع شهادت نایل آمد و جان به جان آفرین تسلیم نمود.

فرازهایی از وصیت‌نامه شهید:

در راهی که پیش گرفته‌ایم و به سوی هدفی که داریم، غفلت و سهل‌انگاری جایز نیست.

مادر و پدر عزیز و مهربانم، اگر من شهید شدم، برایم گریه نکنید و دوست دارم در هنگامی که شهید شدم با همان لباس و با همان وضع، من را در قبر بگذارید تا در روز قیامت، خونی که بر لباس‌هایم ریخته شده، شهادت دهند.

دشمنان قصد ضربه زدن به اسلام را دارند ولی ما در برابر آنها استقامت و ایستادگی خواهیم کرد. در راه خدا می‌جنگیم و شکر خدا چنین سعادتی را نصیبم کرد تا شهید شوم.

دوست می‌دارم آن کسی را که امام عزیزم را، این پیر جماران، حامی قرآن، یاور ضعیفان و مستضعفان، شجاع و قهرمان را دوست می‌دارد و دشمن می‌دارم آن کسی را که توطئه می‌کند علیه انقلاب اسلامی و ولایت فقیه.

به فقیران و تهیدستان انفاق کنید. در مجالس پرخرج و اسراف که از نظر اسلام جایز نیست، شرکت نکنید و خود نیز چنین مجالسی نداشته باشید و اگر من شهید شدم مجلس را کم خرج ولی با شکوه برگزار کنید.

بیشتر مطالعه کنید.

اگر امکان داشت، در دعاهایتان، برای من طلب مغفرت کنید.

هرگز دعا نکنید که در فلان وقت، شهید یا زنده بمانید، بلکه همیشه از خداوند بخواهید که توفیق انجام وظیفه و جهاد در راه خودش را به شما عنایت کند تا رضایش را تحصیل نمایید.

من آرزو دارم که در حین کار برای رضای خدا کشته شوم.

هنگامی که من شهید شدم، چشمانم را باز نگه دارید که دشمنان نگویند که او دیگر از این دنیا رفته، نه، اگر جسم من از این دنیا رفته، روح من نرفته، دهانم را باز بگذارید که دشمن بداند من در آخرین لحظات عمرم، چیزی را با خود می‌گفتم که آن هم آخرین شعارهایم یا حسین و یا مهدی و مرگ بر ضد اسلام و قرآن و ضد ولایت فقیه، جنگ جنگ تا پیروزی بود و در حال جان دادن، اینها را از خدا می‌خواستم و طلب می‌کردم و یک دستم را باز بگذارید که آنان نگویند او برای مال رفته جنگیده و خود را کشته و نگویند که همراه خود پول و ثروت برده و دیگر دستم مشت است که دشمن بداند با همین مشتانم بر دهان دشمن و یاوه‌گویان می‌زنم.

اگر کسی، خدای نکرده انحراف دارد با صحبت‌های منطقی و جذب‌کننده و خوشحال کننده و قاطع و اسلامی، آن را به راه راست هدایت کنید.

به مستضعفان و تهیدستان کمک کنید و آنها را خوشحال کنید.

دیگر آرزوهایم، عبارت است از:

1. شناختن اسلام با همه‌ی ابعادش؛

2. شناساندن اسلام کامل به همه‌ی مردم جهت ایجاد یک روح انسانی در اجتماع؛

3. ایجاد اتحاد بین مسلمانان؛

4. از بین بردن دشمنان ظالم و تشکیل مدینه‌ی طیبه‌ی اسلام حتی با نثار جان ناقابل خویش؛

5. شهادت در راه حق.

خداوندا! پروردگارا! از تو می‌خواهم در چشمانم روشنایی، در دینم بصیرت، در قلبم یقین، در عملم اخلاص، در نفسم سلامت، در روزیم وسعت قرار ده و مرا مادامی که باقی هستم شکرگزار خودت قرار ده.

  • - گردآوری: تبیان گلستان

مطالب مشابه

ملاقات عمومی مدیر کل

ملاقات عمومی با مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان

هرهفته روزهای سه شنبه


ارتباط مستقیم با مدیر کل
از طریق پورتال

 

کنگره شعر اهل بیت (ع...

برگزاری کنگره شعر اهل بیت (ع) در گلستان

 

مسابقه ویژه

برای شرکت در مسابقه

جشنواره قرآنی آوا ها و

نغمه های قرآنی 

از دکمه زیر استفاده کنید 

 

 

برای شرکت در مسابقه

مهمانی لاله ها

از دکمه زیر استفاده کنید

 

 

 

                                                                         برای شرکت در مسابقه

مسابقه حضرت امام خمینی(ره)

از دکمه زیر استفاده کنید 

  

 

برندگان مسابقه 30 روز رمضان