عضويت ورود
نام کاربری: رمز عبور:
Tebyan Islamic Propagation Office in Golestan
مقام معظم رهبری
 آرشيو اخبار:
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - Tuesday 4 August 2020
مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

لینک های تصویری

طلبه شهید محمد ابراهیم تازیک

۱۳۹۵/۵/۱ تعداد بازدید: ۱۴۲
print

طلبه شهید محمد ابراهیم تازیک

محمد ابراهیم تازیک

نام پدر : علی

محل شهادت : سردشت

تاریخ تولد : 20/9/1344 

تاریخ شهادت : 1/2/1366

 

 

زندگینامه:

شهید محمد ابراهیم تازیک فرزند علی سال 1344 در خانواده‌ای مذهبی در سرخنکلاته گرگان به دنیا آمد. دوران کودکی را در دامان خانواده‌ای کملاً مذهبی سپری کرد و قبل از رسیدن به سن هفت سالگی در مکتب‌خانه روخوانی قرآن را فرا گرفت. در سن 7 سالگی وارد دبستان شد و توانست این دوره را با موفقیت به پایان برساند. سپس دوره‌ی راهنمایی را در شهر گرگان آغاز کرد که همزمان بود با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی. هنوز این دوره را به پایان نرسانده بود که جنگ تحمیلی عراق علیه ایران آغاز می‌شود و او برای حمایت از مرز و بوم میهن اسلامی خود به عضویت بسیج مستضعفین در می‌آید.

در این هنگام با توجه به عشق و علاقه‌اش به ائمه اطهار(ع) و فراگیری علوم دینی، تصمیم می‌گیرد که وارد دنیای روحانیت شود. لذا پس از مشورت با خانواده در مدرسه‌ی علمیه‌ی امام خمینی گرگان ثبت‌نام کرد مدت دو سال از محضر علمای ارزشمند آنجا بهره برد.

پس از مدت کوتاهی وی استعداد خارق‌العاده‌ای از خود نشان می‌دهد و همین امر موجب شد که استادانش او را به حوزه‌ی علمیه‌ی قم معرفی نمایند.

او فردی قانع، مخلص، اهل مشورت و خوش بیان بود بطوریکه وجودش در جمع دوستان و آشنایان باعث انبساط خاطر همگان می‌شد.

وی در مدت شش سالی که در حوزه تحصیل می‌کرد، هرگز به خود اجازه نداد که ردای مقدس روحانیت را بر تن نماید و وقتی از او در این مورد پرسیدند، در جواب می‌گفت: هنوز من به آن درجه از ایمان نرسیدم که این ردا را بر دوش بگذارم.

شهید محمد ابراهیم تازیک بارها به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل اعزام شد و همزمان سنگر علم آموزی را هم رها نکرد و هنگام فراغت در میان سنگرها از نوارهای درسی استفاده می‌کند تا اینکه موفق به اخذ مدرک دیپلم افتخاری شد.

وی گاهی در قالب یک روحانی بسیجی اسلحه به دست می گرفت و با دشمنان کافر می‌جنگید و گاهی نیز به تبلیغ شعائر دینی در میان برادران رزمنده‌اش می‌پرداخت. خلاصه تمام دورانی که در جبهه حضور داشت حماسه‌های زیادی را آفرید و حتی نماز شب را هم برگزار می‌کرد.

او شش بار به میدان‌های نبرد اعزام شد و آخرین بار همراه برادر بزرگترش در قالب سپاهیان المهدی(عج) به جبهه اعزام شد و در شامگاه پنجشنبه مورخ 1/2/66 در جبهه غرب و عملیات «کربلای 10» بر اثر ترکش خمپاره به شهادت رسید.

فرازهایی از وصیت‌نامه شهید:

اینجانب پاسدار دین، فرزند اسلام، محل تولد محل نزول وحی جبرئیل، سال تولد لحظه‌های شهادت.

برادران و خواهران گرامی توجه داشته باشند که کشته شدن من، نه یک کشته شدن و از میان رفتن بود، بلکه چون اسلام احتیاج به خون داشت و دارد. می‌بایست که خون داد، می‌بایست که از خون و نفس گذشت تا اسلام رشد کند و به درجه اعلی برسد.

اکنون زمان، زمان متناسب با زمان امام حسین(ع) و زمان متناسب با زمان مولی الموحدین امام علی(ع) در هنگام مقابله با قاسطین و مارقین و ناکثین است و وظیفه مسلمانان است که در سایه اطاعت از رهبری و مرجع با این ملحدین در هر جا(چه در جبهه و چه در پشت جبهه) مقابله کنند و زمین را از لوث وجود آنان خالی و مبرا سازند.

اکنون زمان، زمان قیام است و زمان پیام، پیام نصر و پیروزی به مسلمانان و مستضعفان جهان است.

باید برای اسلام کوشید، برای حفظ اسلام از همه چیز گذشت چرا که ان الدین عندالله الاسلام.

برادران و خواهران حزب الله، بدانید که دیروز گذشت هر کاری که می‌توانستید انجام دهید، را پشت سر گذاشتند، الان امروز است و با دیروزها فرق دارد، باید بفکر امروز و فرداها بود از این فرصت‌ها استفاده کنید برای امت اسلامی کار کنید.

برای اسلام عزیز که خون‌ها برای آن ریخته شده است، باشید، به فکر اسلام باشید و به دنبال امور شخصی نباشید. به فکر جامه اسلامی باشید.

  • - گردآوری: تبیان گلستان

مطالب مشابه

ملاقات عمومی مدیر کل

ملاقات عمومی با مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان

هرهفته روزهای سه شنبه


ارتباط مستقیم با مدیر کل
از طریق پورتال

 

کنگره شعر اهل بیت (ع...

برگزاری کنگره شعر اهل بیت (ع) در گلستان

 

مسابقه ویژه

برای شرکت در مسابقه

جشنواره قرآنی آوا ها و

نغمه های قرآنی 

از دکمه زیر استفاده کنید 

 

 

برای شرکت در مسابقه

مهمانی لاله ها

از دکمه زیر استفاده کنید

 

 

 

                                                                         برای شرکت در مسابقه

مسابقه حضرت امام خمینی(ره)

از دکمه زیر استفاده کنید 

  

 

برندگان مسابقه 30 روز رمضان