عضويت ورود
نام کاربری: رمز عبور:
Tebyan Islamic Propagation Office in Golestan
مقام معظم رهبری
 آرشيو اخبار:
چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ - Wednesday 15 July 2020
مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

لینک های تصویری

طلبه شهید غلامحسین احمدی

۱۳۹۵/۵/۲۰ تعداد بازدید: ۲۵۰
print

طلبه شهید  غلامحسین احمدی

غلامحسین احمدی       

نام پدر : حسن 

محل شهادت : شلمچه

تاریخ تولد : 4/8/1346  

تاریخ شهادت : 19/10/1365

           

           

زندگینامه شهید:

وی در شب شهادت دخت نبی اکرم، حضرت فاطمه زهرا(س) سال 1346 و در خانواده‌ای مؤمن و متدین در شهر گرگان بدنیا آمد. هنوز ده سال بیشتر نداشت، که برای ثبت نام در بسیج مستضعفین به پایگاه محل خود مراجعه می‌کند. اما بدلیل سن کم، او را نمی‌پذیرند. وی به تمام پایگاه‌ها سر می‌زند و در نهایت، در پایگاه مسجد اباعبدالله الحسین(ع) ایرانمهر مشروط به انجام وظیفه پذیرفته می‌شود.

شهید احمدی، با شور و اشتیاق فراوان، فعالیت‌های انقلابی خود را آغاز می‌کند. بطوریکه پس از مدتی، به سمت فرمانده‌ی پایگاه ارتقاء می‌یابد.

زمانی که 14 ساله بود، برای رفتن به جبهه سر از پا نمی‌شناخت. اما چون سن او قانونی نبود، نمی‌توانست به جبهه اعزام شود.

وی عاشق، به معنای واقعی بود و این عشق را بارها در صحنه‌های مختلف زندگی به اثبات رسانده بود، هنوز یازده سالش تمام نشده بود، که نماز شب می‌خواند.

سرانجام با تلاش و اصرار فراوان، پس از امتحانات پایانی مدرسه، خود را آماده حضور در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل می‌نماید. ولی بدلیل عدم موافقت پایگاه بسیج گرگان، از طریق شهرستان گنبد به جبهه اعزام می‌شود.

به گفته مادرش: وقتی که برای اولین بار می خواست به جبهه برود برای کسب اجازه، نزد من و پدرش آمد اما چون سنش خیلی کم بود، موافقت نکردیم. خلاصه با اصرار فراوان او رضایت دادیم که به جبهه اعزام شود و او به آرزوی دیرینه‌ی خود، که همانا نبرد با دشمنان انقلاب و میهن اسلامی بود رسید.

وی پس از گذراندن ده روز آموزش نظامی، برای مدت سه ماه به جبهه اعزام شد. پس از اتمام مأموریتش برای مرخصی به شهر خود بازگشت و تحصیلاتش را دنبال نمود. اما هنوز 15 روز از شروع مدرسه نگذشته بود، که مجدداً به جبهه عزیمت نمود و حدود یکماه و نیم در میدان‌های نبرد حق علیه باطل حضور پیدا کرد.

شهید احمدی برای رسیدن به کمال و هدف غایی خود، از هیچ چیز دریغ نمی کرد. لذا این بار تصمیم گرفت با ردای روحانیت، به جامعه‌ی خویش خدمت کند. به همین منظور به مشهد مقدس عزیمت نمود و در مدرسه‌ی علمیه‌ی «موسوی نژاد» تحصیلات علوم دینی را آغاز کرد اما هرگز جبهه را فراموش نکرد. او هم در سنگر حوزه فعال بود و هم در جبهه های نبرد. و در پست های مختلف به خوبی انجام وظیفه می‌کرد. بارها در عملیات مجروح شد ولی هرگز به خانواده ی خود اطلاع نمی‌داد، که موجب ناراحتی آنها شود. وی چهارده بار به جبهه اعزام شد، در حالی که هنگام شهادت، فقط هجده سال داشت.

گفته می‌شود، او بسیار صبور، خوش‌بیان، مخلص، درستکار و یار و یاور پدر و مادرش بود. شب‌ها به مسجد و نیز دیدار خانواده‌ی شهدا می‌رفت.

در حوزه بگونه‌ای رفتار می‌کرد، که حتی استادش می‌دانست که او روزی به شهادت خواهد رسید.

شهید احمدی، چهره‌ای دلنشین داشت و قرآن را به زیبایی تلاوت می‌کرد و نیز پیروی از آن را به همگان، علی‌الخصوص مادر و خواهرانش، سفارش می‌کرد.

خلاصه، برای رفتن آرام و قرار نداشت؛ دلش در جای دیگر سیر می‌کرد؛ دنیا برایش زندان بود و به گفته خودش:

مرغ باغ ملکوتم نیم از عالم خاک چند روزی قفسی ساخته‌اند از بدنم

سرانجام در سال 1365 او پس از سال‌ها مجاهدت و مبارزات خستگی‌ناپذیر، در دو سنگر حوزه و جبهه به آرزوی دیرینه خود رسید و در عملیات «کربلای 5» و منطقه «شلمچه» و در شب شهادت بانوی گرانقدر اسلام، حضرت فاطمه زهرا(س)، به درجه رفیع شهادت نایل آمد و در بهشت ابدی حضرت دوست جای گرفت.

فرازهایی از وصیت‌نامه شهید:

امام را تنها نگذارید، او نیاز به شما دارد؛ انقلاب مظلوم واقع شده و باید که دفاع مقدس ما در جنگ فقط برای رضای خدا و بخاطر سیدالشهدا(ع) باشد و پیوسته امام را دعا کنید که معلوم نیست بعد از او چه بر سر ما خواهد آمد.

  • - گردآوری: تبیان گلستان

مطالب مشابه

ملاقات عمومی مدیر کل

ملاقات عمومی با مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان

هرهفته روزهای سه شنبه


ارتباط مستقیم با مدیر کل
از طریق پورتال

 

کنگره شعر اهل بیت (ع...

برگزاری کنگره شعر اهل بیت (ع) در گلستان

 

مسابقه ویژه

برای شرکت در مسابقه

جشنواره قرآنی آوا ها و

نغمه های قرآنی 

از دکمه زیر استفاده کنید 

 

 

برای شرکت در مسابقه

مهمانی لاله ها

از دکمه زیر استفاده کنید

 

 

 

                                                                         برای شرکت در مسابقه

مسابقه حضرت امام خمینی(ره)

از دکمه زیر استفاده کنید 

  

 

برندگان مسابقه 30 روز رمضان