عضويت ورود
نام کاربری: رمز عبور:
Tebyan Islamic Propagation Office in Golestan
مقام معظم رهبری
 آرشيو اخبار:
جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - Friday 29 May 2020
مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

لینک های تصویری

طلبه شهید علی اصغر لطیفی

۱۳۹۵/۵/۲۰ تعداد بازدید: ۱۹۳
print

طلبه شهید علی اصغر لطیفی

علی اصغر لطیفی          

نام پدر : غلامرضا

محل شهادت : طلائیه

تاریخ تولد : 30/6/1345 

تاریخ شهادت : 4/2/1365

           

           

سلام بر حماسه‌سازان همیشه جاوید روحانیت که رساله‌ی علمیه و عملیه خود را به دم شهادت و مرکب خون نوشتند. امام خمینی! چه خوش سرودی حماسه‌ی عشق مولایت را. ای غنچه‌ی نوشکفته‌ی باغ شهادت! کدامین عطر، خبر شهادت حسین(ع) و علی اکبرش را به تو رساند، که اینچنین بی‌قرار، در راه پدر قدم گذاشتی، با او پیمان وفاداری بستی و شهد شیرین شهادت را نوشیدی. تو با شهادت خود به همگان ثابت کردی که بهشت را به بها می‌دهند نه بهانه. ای پاک باخته کوی اسلام، کوی خاکیان در فراقت چه سرد است! به یاد می‌آوریم، آن روزی که طلبه‌ی شهید علی اصغر لطیفی سال 1345 پای در کوی عشقان نهاد و زندگی سراسر مبارزه‌ی خود را آغاز نمود. این بزرگوار همزمان با تحصیلاتش، جهت درک و معرفت بیشتر وارد عرصه‌ی روحانیت شد. و تحصیلات دینی‌اش را در حوزه‌ی علمیه‌ی شهرهای: گنبد، گرگان و سپس قم سپری نمود. اما پس از مدتی کوی عاشقان او را طلبید و به فرمان رهبرش لبیک گفت. او پس از گذراندن دوره‌های تکمیلی نظامی، تحت عنوان روحانی رزمی –تبلیغی به سوی جبهه‌های نبرد حق علیه باطل شتافت و کنج خلوت خویش را رها کرد و میدان جهاد و مبارزه را انتخاب نمود.

آری، چه انتخاب نیکویی! کوی عرفان و معرفت!... ، و در نهایت دیدار حق، که سرآغاز آن یوم الله 4/2/1365 در منطقه «جزیزه مجنون».

فرازهایی از وصیت‌نامه شهید:

مسلمانی فقط به زبان نیست، بلکه باید در عمل هم نشان بدهیم.

تنها چیزی که باید حفظ کرد، اسلام است که تمام هستی ما برای احیای آن می‌باشد.

ما به حق هر چه داریم از شهدای اسلام داریم، از فداکاری و ایثار کردن خونشان داریم؛ آنهایی که برای احیا و بقاء اسلام حقیقی جنگیدند و جان خود را که از مهمترین چیزها برای هر موجود بود، در طبق اخلاص نهادند، آنان که جزو گردان واقعی حسین(ع) روحی له الفدا بودند.

ای رهبر عزیزمان، خورشید پر نور جماران، ای امید مستضعفان جهان، اگر آن روز حسین عزیز سرور آزادگان جهان راه افتاد و هفتاد و دو تن لبیک گفتند و در بین آنها مسلمانهایی یافت می‌شدند که حضرت زینب(س) به حسین عزیز در مورد یارانش فرمود: حسین جان، تو چگونه می‌خواهی با اینگونه یاران به جنگ بروی. حسین با کمال اطمینان فرمود: اینان در مقابل مرگ همچون شخصی هستند که سینه خود را جلو آورده و دست خود را بر کمر گذاشته است که مرگ از آنها می‌هراسد. اما ای آیت حق، بنگر به جبهه و شهرهای مقاوم، که چگونه این امت فداکار به ندای رهبرشان که ندای اسلام است، لبیک می‌گویند.

ای امت حزب الله، اگر در آن روز حسین با عده معدودی از اشرار مبارزه می‌کرد و اگر آن خونخواران با آن عده معدود می‌خواستند اسلام را به فراموشی بسپارند ولی امروز قابیل، فرعون، ابرهه، ابوجهل، ابولهب و یزید همگی در قالب دو قطب استکباری شرق و غرب و با همکاری صهیونیسم جهانی به عنوان مثلث شوم جهانخواری به جان اسلام افتادند.

آری، تجاوز را آغاز کردند؛ همه آنان نه با شیعه مخالفند نه با عجم، بلکه تنها هدفی که دارند، نابودی هدف ماست که همان اسلام است و حال باید بدانید که وظیفه ما چیست.

  • - گردآوری: تبیان گلستان

مطالب مشابه

ملاقات عمومی مدیر کل

ملاقات عمومی با مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان

هرهفته روزهای سه شنبه


ارتباط مستقیم با مدیر کل
از طریق پورتال

 

کنگره شعر اهل بیت (ع...

برگزاری کنگره شعر اهل بیت (ع) در گلستان

 

مسابقه ویژه

برای شرکت در مسابقه

جشنواره قرآنی آوا ها و

نغمه های قرآنی 

از دکمه زیر استفاده کنید 

 

 

برای شرکت در مسابقه

مهمانی لاله ها

از دکمه زیر استفاده کنید

 

 

 

                                                                         برای شرکت در مسابقه

مسابقه حضرت امام خمینی(ره)

از دکمه زیر استفاده کنید 

  

 

برندگان مسابقه 30 روز رمضان