عضويت ورود
نام کاربری: رمز عبور:
Tebyan Islamic Propagation Office in Golestan
مقام معظم رهبری
 آرشيو اخبار:
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - Tuesday 4 August 2020
مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

لینک های تصویری

طلبه شهید سید حسین حسینی

۱۳۹۵/۴/۱۰ تعداد بازدید: ۱۵۲
print

طلبه شهید سید حسین حسینی

سید حسین حسینی

نام پدر: سید حیدر                  محل شهادت: هورالهویزه

تاریخ تولد :  6/1/1346                  تاریخ شهادت :  1363

 

 

 

زندگینامه شهید:

 

عاشق دلباخته و طلبه‌ی مجاهد و خستگی‌ناپذیر عرصه‌های نبرد، سید حسین حسینی سال 1346 در روستای نومل از توابع شهرستان گرگان پا به عرصه گیتی نهاد. وی در دامان پرفیض مادر بزرگوار و نیز تحت حمایت و تربیت پدر گرامیش، موفق گردید، دوران کودکی خود را با پیشرفت‌های شایان توجه پشت سرگذارد. سپس در سن 7 سالگی وارد مدرسه شد و تحصیلات خود را تا سوم راهنمایی ادامه داد. بعد از آن جهت فراگیری تعلیمات دینی وارد حوزه‌ی علمیه شد، تا جوهره‌ی وجودش را بیشتر با آئین اسلام آشنا سازد. پس از پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل بسیج مستضعفین به عضویت این نهاد مردمی درامد و به عنوان یک بسیجی پیرو خط امام، فعالیت‌های خویش را گسترش داد. دوره‌ی آموزش رزمی را در بسیج، سپری کرد. زیرا می‌خواست نقش مؤثری را در دفاع مقدس بر عهده بگیرد. اگرچه قبل از انقلاب اسلامی، بدلیل سن کمش، نتوانسته بود آنچنان که باید و شاید فعالیت نماید. اما بعد از آغاز جنگ تحمیلی دیگر نتوانست در مقابل تهاجم نظامی دشمنان جنایتکار سکوت کند، لذا تصمیم گرفت به جبهه عزیمت کند. وی ابتدا در بهمن سال 1361 و بار دوم در بهمن ماه 1362 و در نهایت در بهمن‌ماه 1363 به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل اعزام شد، که در آخرین اعزامش پس از گذشتن از اتوبان «بصره»، در عملیات عظیم «بدر» با آن همه احساس مسئولیتی که از خود نشان می‌دهد، روح ناآرام و پرتلاطم او آرام می‌گیرد و قطره‌ی، جدا مانده از دریای عشق، به دریای وصال نایل می‌آید و جان به جان آفرین تسلیم می‌کند.

 

فرازهایی از وصیت‌نامه شهید:

 

آنانکه در راه خدا می‌جنگند و همچون اثری نفوذناپذیرند، آنها محبوب خداوندند.

 پدر و مادرم، زمانی که شما را به خاطر الله و دین اسلام و کشور اسلامی‌مان ترک کردم، روحم در میان شما پرواز می‌کرد و هم اکنون که شهید شده‌ام، روحم در میان شماست.

 شهادت ارثی است که از حسین بن علی(ع) به ما رسیده. این راهی است که همه‌ی ما باید برویم و چه بهتر که، فی سبیل الله باشد. راهی که چه بکشیم و چه کشته شویم، پیروزیم.

 پدرم، اگر می‌خواهی از زحمت‌هایی که برای من کشیده‌ای، بهره‌ای ببری، صبر پیشه کن، به شایعات گوش نکن، قدر امام را بدان که به حق نایب امام زمان(عج) است.

 مادرم، نمی‌توانم بگویم که در مرگ من گریه نکن، مادری که برای فرزندش شبهای طولانی نخوابیده است و روزهای دراز که کنار گهواره نشسته‌ای. گریه کن مادرم. گریه کن تا استکبار جهانی بداند که هرچند فرزندان این امت را از ما گرفته‌اند ولیکن مادرانشان زنده‌اند تا شهیدانی دیگر بپرورانند. گریه کن مادرم، ولی نه آنطور که منافقین خوشحال شوند. همیشه به یاد خدا باش و خدا را در نظر بگیر. مادرم، از اینکه فرزندی شایسته برایت نبودم، طلب بخشش می‌کنم.

 

در مگر من غم و اندوه به خود راه ندهید. چون من راهی را رفته‌ام که عاشقش بودم و به مرگی از این دنیا که افتخارم و آرزویم بود.

 

امام را، امام را تنها نگذارید اگر مسلمانید.

  • - گردآوری: تبیان گلستان

مطالب مشابه

ملاقات عمومی مدیر کل

ملاقات عمومی با مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان

هرهفته روزهای سه شنبه


ارتباط مستقیم با مدیر کل
از طریق پورتال

 

کنگره شعر اهل بیت (ع...

برگزاری کنگره شعر اهل بیت (ع) در گلستان

 

مسابقه ویژه

برای شرکت در مسابقه

جشنواره قرآنی آوا ها و

نغمه های قرآنی 

از دکمه زیر استفاده کنید 

 

 

برای شرکت در مسابقه

مهمانی لاله ها

از دکمه زیر استفاده کنید

 

 

 

                                                                         برای شرکت در مسابقه

مسابقه حضرت امام خمینی(ره)

از دکمه زیر استفاده کنید 

  

 

برندگان مسابقه 30 روز رمضان