عضويت ورود
نام کاربری: رمز عبور:
Tebyan Islamic Propagation Office in Golestan
مقام معظم رهبری
 آرشيو اخبار:
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - Saturday 8 August 2020
مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

لینک های تصویری

پرسش و پاسخ

+ طرح پرسش جديد
ابراهیمی

مسواک زدن درحال روزه چه حکمی داره؟؟

باسلام خدمت شما کاربرعزیز وآرزوی  قبولی طاعات وعبادات. مسواک زدن در حال روزه کراهت دارد.

رضا خسروی

سلام خدمت شما و تشکر از سایت جامع تانخواستم بپرسم که ما 2 هفته ای است که در شهرستان گالیکش هیئتی تشکیل دادیم اما هنوز انرا ثبت نکردیمبا توجه به اینکه سن ارکان اصلی ما از 17 تا 22 سال میباشد میخوام بدونم میشه ثبتش کرد اگه ممکنه شرایط لازم رو بگیر باتشکر

با سپاس فراوان به شما کاربر گرامی  

بله درقالب هیئت جوانان می توانید ثبت کنید و برای اطلاعات بیشتر و دریافت مراحل اخذ مجوز هیئت و تکمیل ارائه فرمهای صدور آن به اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مینودشت (جناب آقای صفی الحسینی) مراجعه فرمایید.

م ش

سلام من 5 سال که ازدواج کردم پدر ومادرم از هم جدا شده اندومادرم با دو برادر کوچکم زیاد میان خونه ما و گاهی شبها هم همونجا میخوابن و این باعث ناراحتی شوهرم شده وزندگی ما به هم ریخته من هم چون مادرم از خیلی چیزهای زندگیش به خاطر بزرگ کردن ما گذشته نمیتونم این مسئله رو باهاش در میون بزارم تورو خدا بگین چکار کنم

 با سپاس از اعتماد شما به این سایت، می دانید که در اسلام، احترام به پدر مادر تاکید زیادی  شده است. ولی آدمی  وقتی ازدواج می کند هم باید پدر و مادر و خانواده خود را احترام کند و در ارتباط بین خود و آنها مواظبت داشته باشد و هم باید توجه داشته باشد که پا به عرصه جدیدی گذاشته و خانواده جدیدی تشکیل داد ؛ لذا باید همه همت را هزینه کند که یک خانواده جدید سالم و پایداری داشته باشد. به همین منظور احترام به پدر و مادر و سایر فامیلان تا جایی خوب است که به خانواده جدید لطمه ای نزد. اگر بیش از حد وابستگی به پدر ... نشان دهد ،  باعث ناراحتی همسر .... می شود .

شما در شرایط سختی وارد شدید ولی باور کنید که کسانی هستند که از شما بدتر مشکلاتی برایشان پیش می آید . چاره ای نیست که صادقانه با مادرت روبرو شوی و در حین احترام به مادر ،  واقعیت را با ایشان مطرح کنی و از ایشان در خواست کمک در حلّ این مشکل داشته باشی و با احترام بگویی که مادر جان شما با طلاق ،  زندگی خود را به چالش کشیدی و با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنی . کاری کن که من ، به مشکلاتی دچار نشوم . الان شما گیر میکنی ، من پناهگاهت هستم و اگر مرا از دست بدهی ،  دیگر همه آواره می شویم . مادرجان کمکم کن تا ناراحتی های بوجود آمده ،  ادامه پیدا نکند و کار به نحو احسن به خیر و خوبی ختم شود. 

بنده خدا

سلام من یک خانمی را می شناسم، که با معلم مردش دوست بوده است.یعنی پیام های مثل(دلم میخواد همجاتو ناز کنم و...)با هم ردو بدل میکردند.حالا این خانم از کاری که کرده اصلا پشیمان نیست و میگوید رابطه ی ما رابطه ی شاگرد و معلمی است.حالا اگر نماز بخواند نمازش قبول است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام

 

نماز و عبادات دیگر ظاهری دارند و باطنی. اگر ظاهر نماز حفظ شود، نماز صحیح است و اگر شرطی رعایت نشود مثل شرایط مکان یا لباس نمازگزار نماز باطل است ولی باطن نماز در کمال تأثیر دارد و اگر حفظ شود، نماز کامل و قبول است والا اگر رعایت نشود لازم نیست نماز را قضا کرد. بنا بر این گناه کردن ممکن است به ظاهر نماز و صحت آن لطمه نزند و باطل نکند ولی روح و باطن نماز را از بین می برد. آدمی نماز اقامه می کند که به خدا برسد؛ حال اگر گناه کند و یا در رسیدن به قرب الهی موفق نشود ، مقصود حاصل نشد و به همین دلیل بعضی نماز می خوانند و هم چنان در گناه غرق هستند.

 

البته لازم به ذکر است که ارتباط دو نامحرم محدود است و هر جوری که بخواهند نمی شود با هم صحبت کنند و هر حرفی رد و بدل کنند . حرف های محرک و شهوت برانگیز مفسده آور بوده و باید پرهیز کرد. صرف معلم یا هر عنوان دیگر نمی تواند مَحرمیت ایجاد کند و یا مجوز ارتباط های تنگاتنگ گردد. در تعاملات باید حریم حفظ شود.

آزاده دانایی

دختری که مجرداست ونیازجنسیش راتوسط خودش ارضا میکندچه حکمی دارد؟آیاگناه است؟

 

دخترم خود ارضایی یا استمنا از نظر اسلام حرام و گناه است و در این جهت فرقی بین دختر و پسر نیست. قرآن کریم می‌فرماید: "هر کس از راهی، غیر از همسرش، شهوتش را دفع کند، از تجاوز کاران است".[1] یعنی از حکم الهی و انسانی تجاوز کرده است. پیامبر اکرم(ص) فرمود: "هر کس شهوتش را با دست ( و هر طریق دیگری غیر از مسیر طبیعی و ازدواج) دفع کند، مورد لعنت و نفرت خداوند است".[2] امام صادق(ع) فرمود: "خود ارضایی (یا دفع شهوت از غیر مسیر طبیعی) از گناهان بزرگ است".[3] نیز فرمود: "خداوند با نظر رحمت به استمنا کننده نمی نگرد".[4] فعل حرام، عصیان و مخالفت با فرمان حق تعالی است. کم و زیادش در حکم اصلی تفاوت ایجاد نمی کند. هر مقدار به اندازه خود گناه است. اگر کم صورت گیرد، به اندازه خود و اگر زیاد باشد، به همان اندازه، اما در مورد تعداد دفعات زیاد، گناه دیگری هم هست و آن تکرار گناه است که تکرار و اصرار بر گناه، گناه دیگری محسوب می‌شود.

پیامبر اکرم(ص) فرمود: "لا تنظروا الی صِغِرَ الذنب و لکن انظروا اِلی مَنِ اجتَر أتم؛[5] به کوچکی گناه منگرید، بلکه بر عظمت و بزرگی کسی بنگرید که نسبت به او گستاخی و نافرمانی کرده‌اید". از دیدگاه پزشکان استمنا آثار زیانباری بر جسم و روح و روان وارد می سازد که ذیلا مطالبی به استحضار می رسد.

عواقب خودارضایى:
البته عواقب سوء و پیامدهاى منفى و عملى این گناه جداى از آن که معصیت است، فراتر از آن است که بتوان آنها را برشمرد، بلکه فقط به چند مورد از آن اکتفا مى‏کنیم:
1- پیامدهاى جسمانى: ضعف چشم و بینایى، تحلیل رفتن قواى جسمانى، عقیم شدن و ناتوانى در تولید مثل، پیرى زودرس، ضعف مفاصل، لرزش دست، زشتى چهره و از بین رفتن طراوت صورت.
2-پیامدهاى روحى و روانى: ضعف حافظه و حواس‏پرتى، اضطراب، منزوى شدن و گوشه‏گیرى، افسردگى، بى‏نشاطى و لذت نبردن از زندگى، پرخاشگرى و بداخلاقى و تندخویى، کسالت دائمى، ضعف اراده.
3-عوارض اجتماعى: ناسازگارى خانوادگى، بى‏میل شدن به همسر و ازدواج، ناتوانى در ارتباط با جنس مخالف و همسر، بى‏غیرت شدن، احساس طرد شدن، از بین رفتن عزت، پاکى، شرافت و جایگاه اجتماعى، دیر ازدواج کردن و لذت نبردن از زندگى مشترک.
حال چنانچه فرد مبتلا به خودارضایی باشد رعایت دستورالعمل‏های زیر در جهت درمان آن مفید است:
ب) توصیه‏هاى اولیه به منظور کنترل نیروى شهوت و فرار از گناه خودارضایى:
1- سعى کنید به هنگام خواب شکم شما بیش از حد معمول پر نباشد.
2- از پوشیدن لباس‏هاى تنگ و چسبان اجتناب کنید.
3- از نگاه کردن به مناظر، فیلم‏ها و تصاویر تحریک کننده جدا خوددارى کنید و به محض مواجه شدن با این امور چشم خود را بسته و یا به زمین و یا آسمان نگاه کنید.
4- از شنیدن و خواندن مباحث و مطالب جنسى و حتى شوخى‏هاى جنسى و تحریک‏کننده و فکر کردن در این امور جدا پرهیز کنید.
5- از خوردن مواد غذایى که محرک است مانند: خرما، پیاز، فلفل، تخم‏مرغ، گوشت قرمز، غذاهاى پرچرب، حتى‏المقدور اجتناب و به میزان ضرورت اکتفا کنید.
6- قبل از خواب حتما مثانه خود را تخلیه نمایید.
7- از نوشیدن افراط‏گونه آب و مایعات پرهیز کنید (به خصوص شب‏ها و قبل از خوابیدن).
8- هیچ‏گاه بدن عریان خود را در آینه نگاه نکنید.
9- از دست‏ورزى اندام جنسى خود اجتناب کنید و در هیچ شرایطى دست‏ورزى نکنید.
10- هرگز به رو نخوابید.
11- به منظور تخلیه انرژى زاید بدن به طور منظم و زیاد ورزش کنید.
12- هیچ‏گاه بیکار نباشید، براى اوقات فراغت خود برنامه داشته باشید و آن را با مطالعه، ورزش, عبادت و... پر کنید.
13- هرگز در مکانى خلوت و تنها و دور از نظر دیگران نباشید.
14- هرگاه مورد هجوم افکار جنسى واقع شدید، در مکان خلوت و دور از نظر دیگران بسر نبرید بلکه در مجالس عمومى وارد شوید و در آنجا به سر برید.
15- هفته‏اى یکى دو روز روزه مستحبى بگیرید و اگر توان آن را ندارید روزه اخلاقى بگیرید؛ یعنى، میزان صرف غذا را کاهش و فاصله هر وعده غذا را افزایش و تعداد دفعات غذا را کاهش دهید و به حداقل خوراک اکتفا کنید.
16- با نامحرم رفتار متکبرانه داشته باشید و از سخنان ملایمت‏آمیز با آنها خوددارى کرده واز نرمى و لینت در کلام با آنها اجتناب ورزید.
17- هیچ‏گاه با نامحرم و جنس مخالف در مکان خلوت و دور از نگاه دیگران باقى نمانید، حتى براى آموزش و...
18- قرآن زیاد بخوانید و درباره معانى آیات آن فکر کنید.

احمد منصوری

ضمن خسته نباشید دو سوال داشتم:
1 ـ حد حجاب زنان و مردان چقدر است؟
2 ـ استفاده از زیور آلات (طلا ، گردن بند، دست بند و ...) برای مرد چه حکمی دارد؟

ممنون از محبت شما، جواب سوالات به شرح دیل حضورتان تقدیم می گردد:

 

1 ـ در حال نماز ، مرد باید عورتین خود را بپوشاند، اگر چه کسی او را نبیند و بهتر است از ناف تا زانو را بپوشاند؛ زن باید در موقع نماز ، تمام بدن حتی سر و موی خود را بپوشاند ولی پوشاندن صورت و دستها تا مچ و پاها تا مچ پا لازم نیست. اما برای آن که یقین کند که مقدار واجب را پوشانده است، باید مقداری از اطراف صورت و قدری پایین تر از مچ را بپوشاند. توضیح المسائل مراجع، ج 1، ص 442 و3 ، مسئله 9-788

در غیر نماز پوشش مرد الزامی نیست در صورتی که مفسده نداشته باشد و در صورت مفسده باید خود را بپوشاند و زن در غیر نماز هم باید همان حدود را رعایت کند. بر اساس فتوای برخی از مراجع در جایی که زن نامحرم به مرد نگاه کند مرد باید بدن خود را به جز سر و گردن و دست ها تا مچ بپوشاند. صافی گلپایگانی، جامع الاحکام،ج2، ص 174.

 

2 ـ زیور آلات طلا اعم از گردن بند، دست بند،انگشتر و ... برای مرد حرام است و نماز با باطل است ولی زینت کردن به طلا برای زن در نماز و غیر نماز اشکالی ندارد و نماز صحیح می باشد. توضیح المسائل مراجع، ج 1، ص 462 ، مسئله 832

علوی

سلام علیکم. بنده خانمی دارم مومن وخداترس ومقید به مسائل مذهبی اما متأسفانه در خصوص همسرداری وبچه داری ودرامور تربیتی خیلی سهل انگاری میکند وبنده 13 سال هستش که کلی مسیرهارو پیش گرفتم چه مطالعه چه اساتید اخلاق وچه درامور تربیتی وشوهرداری کلی کمکش کردم اما بازهم نسبت به زندگی احساس میکنم هیچ انگیزه ایی ندارد ومرا به چالش کشیده لطفا بفرمایید چه باید بکنم میترسم روزی برسد به جاهای باریک کشیده شود منظورم جدایی ست. خواهش میکنم کمکم کنید چونکه خیلی بی نهایت بهش علاقه دارم با سپاس فراوان

سلام بر شما دوست عزیز. در نگاه کلی به این قضیه کاملا حق با شماست و راه های زیادی رو هم در پیش گرفتید و نتیجه مطلوب هم نگرفتید. چند علت میتونه داشته باشه. یکی اینکه در خانواده پدری این خانم هم احتمالا روال به همین صورت هست و ایشون روش صحیح رو ندیدند.

 

۲- اعتماد به نفس اندک این خانم که حتی میتوان گفت شاید عامل این عدم اعتماد بنفس خود شما هم باشید. (احتمالات رو عرض میکنم نه قطعی)

 

۳- شما خودتون رو خیلی کار دست و شاید از موضع بالا با همسرتون صحبت می کنید و اون خودش رو میبره در نقطه ی ضعیف و می بینه یارای رسیدگی به شما و اون حمایتی که شما می کنید رو نداره. در نتیجه هر روز ضعیف تر میشه.

 

۴- ایشون انگ بی عرضگی رو بر خودش زده. حالا یا از این جهت که دیگران بهش اینقدر اینو گفتند یا خودش دیگه این حس رو پیدا کرده.

 

عوامل زیادی دخیل هست که اینجا موقعیتش نیست. مثلا اینکه لازم هست از دریچه نگاه این زن هم به خودتون نگاه کنید و.... اگر این حواشی که عرض کردم حل بشود قطعا مشکل هم حل میشود

 

میتونید جهت مشاوره مستقیم با بنده به سایت ravanpasokhgoo.ir مراجعه کنید.

 

 

بعضی از مهارت های زندگی: 

 

 

-    به همسرت بگو:دوستت دارم.
-     زیبایی او را ستایـــــــــش کــن.
-    کاری کن که به تـــو ایمان بیاورد.
-     همســــرت را ماننــد خـودت نخواه.
-     تو باید تکیـه گاه خوبی برای او باشی.
-     همسر تو کریستال است ! موظب او باش.
-     او گل خوشبوی بهاری است، پژمرده اش نکن.
-     واژه ی دوست داشتن را فقط برای او هزینه کن.
-    از عشقــت برای او هزینـــه کن ، نه فقط از ثروتـت.
-     کارهائیکه از توان همسرت خارج است،به او واگذار مکن.
-    دلش را نشکـن.
-     مسخــره اش نکن.
-     حسادت او را باتحقیر بر نیانگیز.
-     اگر گفت:توخیلی بدی،بگو:عوضش توخیلی خوبی.
-     انگشتان ظریف و صدای نازکش میگوید:بامن ستیزه مکن.
-    دل آرامی که داری دل براوبند/دگرچشم ازهمه عالم فروبند.
-     هروقت به تــوشک کرد،باصداقــت ومهربانی مطمئنش کـن.
-     اگرگفت:توی این خونه دلم گرفته،بگو:دراولین فرصت روی دوشم سوارت میکنم و توآسمانهامیگردونمت.
-     اگرگفـت:من بدبختم که باتوازدواج کردم،بگو:درعوض من خیلی خوشبختم که باتوازدواج کردم.
-     اگرگفــت:تو مرادوسـت نداری،بلافاصله به اوبگــو:به اندازۀ دنیادوستت دارم.
-    زیر دست او مباش.
-    سر به سرش نگــــذار.
-    قبل از انتقاد از او تعریف کن.
-    اظهار همدردی او را آرام میکند.
-     با بحث و  جدل او را خسته  نکن.
-    اگر آزارش دهی ، از تو متنفر میشود.
-    نیش همسر نوش است ،ناراحت نشو.
-     اقتدار و صلابت را جایگزین  خشونت کن.
-    اگر احترامش کنی به زندگی امیدوار میشود.
-    از  آشپزی  و  دست پخت  همسرت تعریف کن.
-    اگرناز کرد، نازش را به قیمت گران بخر.
-     اگر گریه کرد،خیلی دستپاچه نشو،فقط نوازشش کن.
-    اگر گفت: از دست بچه ها خسته شدم،بگو:به تو حق می دهم،توخیلی صبوری و از تو تشکر می کنم.
-    اگر اخم کرد،بگو:اخم نکن زشت می شوی.
-    اگر با تو قهرکرد، بگو:قهرت هم مثل مِهرت قشنگ است.
-    اگر از مادر و خواهرت شکایت کرد،فقط شنونده ی خوبی باش.
-    اگرگفت:من خواستگارهای زیادی داشتم،با لبخند بگو:پس من آدم خوش شانسی هستم که تو را به چنگ آوردم.\
-    اگرگفت: تو زشتی، بگو:عوضش تو خوشگلی.
-    اگر باز هم گفت: تو زشتی، بگو زیبایی مرد در عقل اوست.
-    اگر گفت :طلاق میخواهم،حتما به مشاور مراجعه کنید.

 

حسن تقوی

حکم شرکت در نماز جمعه چیست؟ می شود اصلا در طول عمر در نماز جمعه شرکت نکرد؟

با سلام:

در زمان غیبت نماز جمعه واجب(تخییری) اختیاری است ولی در زمان ظهور نماز جمعه واجب است. ولی در باب اهمیت آن  مطالبی به شرح ذیل ذکر شده:

 

اهمیت و آثار نماز جمعه

 

نماز جمعه آثار بی شماری در پی دارد. بخشی ازروایاتی که اهمیت و آثار این نماز را آشکار می سازد، چنین است:

1- نماز در روز جمعه پاداش مضاعف دارد:

 

2- نماز جمعه کفاره گناهان دیگر روزهای هفته است:

 

3- یک قدم به سوی نماز جمعه برابر با عمل بیست سال و پاداش یک نماز جمعه برابر با پاداش دویست سال عبادت است:

4- فرشتگان برای نمازگزاران جمعه طلب آمرزش می کنند:

 

5- فرشتگان برای نمازگزاران جمعه ثواب و عبادت هدیه می کنند.

6- نماز جمعه حج تهیدستان است.

 

7- ائمه(علیهم السلام ) اصحاب و شیعیان را به شرکت در نماز جمعه تشویق می کردند.

8- اصحاب پیامبر(ص) از روز پنجشنبه خود را برای نماز جمعه آماده می کردند.

9- نماز جمعه ثواب حج و عمره را دارد.

10- نماز جمعه موجب خلاصی از آتش جهنم است.

 

11- نماز جمعه معیار تقرب به خداوند است.

 

12- اگر مردم فضیلت نماز جمعه را بدانند بر سر ثواب آن به منازعه برمی خیزند.

 

13- نمازگزاران جمعه اهل بهشت هستند.

14- نماز جمعه تنها نمازی است که باید به وسیله امام معصوم(ع) یا نایب او ویا کسانی که از طرف نایبش منصوب می شوند، اقامه شود.

15- علی(ع) به خاطر نماز جمعه زندانیان را با ضمانت آزاد می کرد.

 

16- سزاوار است کارفرما در روز جمعه کارگر را جهت شرکت در نماز جمعه رها کند.

 

17- نماز جمعه مایه تکریم و بشارت مومنان و توبیخ منافقان است.

 

 

بی اعتنایی به نماز جمعه و عواقب آن

1- خداوند بر قلب ترک کننده نماز جمعه مهر می زند.

 

2- ترک کننده نماز جمعه از منافقان به شمار می آید.

 

3- ترک کننده نماز جمعه از غافلان به شمار می آید.

 

4- بجاست که به خاطر ترک نماز جمعه کفاره دهد.

 

5- ترک نماز جمعه خشم الهی را به دنبال دارد.

6- ترک نماز جمعه بی برکتی زندگی و بی سامانی آن را به دنبال دارد.

7- کسی که عمدا نماز جمعه را ترک کند نمازش پذیرفته نمی شود.

8- مخالفت با نماز جمعه هلاکت و نابودی در پی دارد.

9- پیامبر اکرم(ص) ترک کنندگان نماز جمعه را تهدید کرده است.

 

 

محمد

راهنمایی درباره ی ثبت هیئت مذهبی

با سلام

 

 

تشریف ببرید اداره تبلیغات اسلامی گرگان تمام رهنمود ها و مدارک لازم به حضرتعالی ارائه می گردد.

ج قاسمی

با سلام می خواستم درکلاس های قرآنی ثبت نام نمایم و با اخذ مدرک نهایتاّ مربی قرآن شوم باید به کجا مراجعه نمایم

با عرض سلام

 

 

مراجعه فرمایید به دارالقرآن اداره کل تبلیغات اسلامی استان و یا هر شهرستانی که سکونت دارید. در کلیه شهرستان ها و مراکز استان ها موسسات قرآنی هم وجود دارد که می توانید به این مراکز مراجعه کنید

حصاری

با سلام و خسته نباشی من از دانمارک ارتباط می گیرم ایا اموزش مداحی و اموزش مربی قران برای بانوان به صورت انلاین دارید با توجه به این که ما واقعا احتیاج به نیرو داریم و از مرکز اسلامی ۵۰۰ کیلومتر دور هستیم خواهش میکنم راهنمایی کنید

با سلام و تشکر از شما کاربر عزیز

 

شما لطفا به سایت تلاوت با آدرس telavat.com مراجعه نموده و برای آموزش مجازی قرآن ثبت نام فرمایید.

دانشجو

باسلام و وقت بخیر.ببخشید شما طرح همسان گزینی یا همان همسر گزینی مثل تهران در اتاق فکر استان ندارید؟؟

با سلام

 

 

از شما کاربر گرامی در دقت نظرتون در سایت بسیار متشکریم .متاسفانه ما چنین اتاق فکری در استان نداریم ولی می توانید به سایت تبیان مرکزی با آدرس www.tebyan.net مراجعه فرمایید.

محمدیونسی

سلام من حدودنه سال است ازدواج کردم و دوفرزند دارم و خانم من سه مورد ارتباط با نامحرم از طریق تلفن داشته که من بخاطر بچه بخشیدم در حد دیدار هم بوده در پارک و پرخاشگری میکنه میگه دوست ندارم. اول خیلی دوستم داشت الان نه و میخواست باشخص سوم ازدواج کنه که فهمید زن داره و زیر حرفاش زده و اصلا مقید به نماز هم نیست. پدرش هم خانواده اش هم نماز نمیخونند چکار کنم از هم طلاق بگیریم بهتراست یا اینکه زندگی کنیم و اگر مورد دیگه پیش بیاد چی متشکرم جواب بدین

 سلام

 طلاق راه اخر است و صلاح نیست فورا سراغش برید. برای اصلاح همسرتان خوبه با خودش به مشاور مراجعه کنید . اگه قبول نکرد خودتون  باهاش حرف بزنید. اول ببینید دلیل این خیانتش چیه. شاید عدم توجه شما باعث شده باشه. یا هر دلیل دیگر. حتما در خلال رفتار و زندگیتون بهش ابراز علاقه کنید و تفهیم کنید که دوسش دارید. اگه بتونید روشنش کنید که بهش علاقه دارید شاید سعی کنه بیاد سمت شما.
حتما نتایج حرف زدنتون و تغییرات ایشونو به من خبر بدین. ارزوی موفقیت دارم برای شما

ربابه اسدزاده

باسلام، درنبودن مهر، سجده برسنگ مرمرچه حکمی دارد ، مرجع تقلید آیت الله مکارم شیرازی

 آیا سجده بر سیمان و موزاییک و سنگ مرمر جایز است؟

پاسخ:اشکالى ندارد.

مهدی از زاهدان

با سلام و احترام: حدیث از آقا امام زمان (ع) داریم بدین مضمون: هرکس نماز صبح را آنقدر به تاخیربیاندازد تا ستارگان ناپدیدشوند ملعون است و هرکس نماز مغرب را آنقدربه تاخیربیاندازد که ستارگان هویداشوند ملعون است . حال پرسشم این است ما شیعیان هنگامه نماز مغرب که به جماعت می ایستیم ستاره در آسمان هویدا می شوند مشکل کجاست؟

 سلام از شما دوست محترم

 

منظور از این حدیث نشان از جایگاه و اهمیت نماز اول وقت است و در اکثر فصول ستارگان به هنگام اذان مغرب دیده نمی شوند

Mo

سلام...وعرض خسته نباشید..آیابراثبت هیئت سخت گیری هم میکنند یان...ماه یک هیئت داریم..که یه مدتی است آنرابرپاداریم...وتوسایت تشکل های دینی یک سری اطلاعات دادیم ..کد موقت داده ولی کد دائم نداده...و هیئت امنا حتما باید دیپلم داشته باشند یا ن...لطف می کنید پاسخ بدید...اگه ثبت نکنی چه مشکلی داره.‌تبلیغات کمک میکنه ..

Mo

سلام...وعرض خسته نباشید..آیابراثبت هیئت سخت گیری هم میکنند یان...ماه یک هیئت داریم..که یه مدتی است آنرابرپاداریم...وتوسایت تشکل های دینی یک سری اطلاعات دادیم ..کد موقت داده ولی کد دائم نداده...و هیئت امنا حتما باید دیپلم داشته باشند یا ن...لطف می کنید پاسخ بدید...اگه ثبت نکنی چه مشکلی داره.‌تبلیغات کمک میکنه ..

مهدی از زاهدان

باسلام و احترام به دوستان محترم تبلیغات اسلامی گلستان : توجه بفرمائید هرکس نماز صبح را آنقدر به تاخیربیاندازد تا ستارگان ناپدیدشوند ملعون است و هرکس نماز مغرب را آنقدربه تاخیربیاندازد که ستارگان هویداشوند ملعون است . مابه نماز می ایستیم لیکن خیلی طولانی می شود تا نماز برگزارشود (درهمه جااینگونه است) به نظرمی آید دروقت نماز مغرب مشکلی داریم . لطفاً تخصصی جوابم رابدهید.

لکزایی

با سلام برادر بنده در حال تحصیل میباشد و امسال سال سوم دبیرستان در رشته تجربی را شروع میکند ، و با اسرار بنده به این رشته رفته . ولی به معارف خیلی علاقه داشت . لطفا هرچه زودتر راهنمایی کنید که کجا میتوان ایشان را در مدرسه معارف اسلامی ثبت نام کنم . و آیا می تواند تغییر رشته دهد و شرایط ثبت نام در دبیرستان علوم و معارف اسلامی چگونه است و آیا در شهرستان علی آباد کتول از این قبیل مدارس است ؟ لطفا راهنمایی بفرمایید اجرتان با صاحب زمان (ع)

سلام علیکم

 

ایشان می توانست در پایه اول دبیرستان در دبیرستان علوم و معارف اسلامی ثبت نام کند البته باید یادمان باشد که فرزندان و اعضای خانواده را به رشته هایی که خودشان علاقمند هستند ودوست دارند هدایت کنیم زیرا اگر در رشته مورد علاقه خود درس بخوانند در هر سختی و در هر شرایطی موفق هستند ولی هنوز هم دیر نشده است  می تواند بعد دیپلم کنکور معارف شرکت کند،یا دانشگاه رضوی مشهد،یا بعد دیپلم حوزه علمیه شرکت کند.دبیرستان صدرا در گرگان است و امسال  برادرت دیپلم می گیرد،حیف است که برگشت کند از سویی باید معدل او بالا باشد و آزمون ورودی داده باشد تا جذب شود علی الحال باز هم شماره تلفن صدرای گرگان را تقدیم شما می کنم:

 

32242917 دبیرستان صدرای گرگان :مدیر آقای محمودی

بازدیدکننده

معاشرت با کسی که خمس نمی‏دهد چه حکمی دارد؟

اگر به خانه کسی می‏رویم که خمس نمی‏دهد، در صورتی که ندانیم چیزهایی که در آن تصرّف می‏کنیم (مانندغذا) مورد تعلّق خمس است یا نیست، تصرّف در آنها اشکالی ندارد، و اگر یقین داریم که به آنها خمس تعلّق گرفته است تنها در صورتی می‏توانیم در آنها تصرّف کنیم که از مجتهد (مرجع تقلید) جامع الشرائط  است برای تصرّف در آنها اذن گرفته باشیم.

کاربر

چرا لباس احرام نباید «دوخته شده» باشد؟

مراسم حج یکی از عبادتهای گروهی است که باید با وارستگی کامل انجام گیرد. از این رو، باید حاجیان به پوشیدن دو تکه پارچه بسنده کنند و لباسهای رسمی و معمولی خویش را، که نشانه تمایز و اختلاف و گاه تفاخر و برتری است، از تن بیرون آورند و همه یکسان و همسان نمایند. به عبارت دیگر، حج تجلیگاه تساوی انسانها در برابر خداست و از این رو، لازم است حاجیان از هر چیز که پدیدآورنده گوناگونی است، به دور مانند و همه یکرنگ و یکسان در این مراسم بزرگ شرکت جویند.

 

منبع: کتاب پرسشها و پاسخ‏های مذهبی، ج 3، ص 123

 

اردشیرفلاح

باسلام، باتوجه به اینکه بنده ده روزقصد ماندن درگنبد می کنم ولی اکثرا جهت ماموریت اداری ازگنبد درحدترخص خارج می شوم تکلیف چیست

  سلام 

 

با توجه از حسن توجه  جنابعالی به این مسئله 

اگر قبل از قصد دهه مطلع هستید که  می خواهید به ماموریت بروید باید نمازتان را شکسته بخوانید و حکم مسافر را پیدا می کنید

 

ولی اگر قصد دهه کردید و نمازتان را کامل خواندید بعد متوجه ماموریت شدید بعد ماموریت نمازتان را شکسته می خوانید 

 

اگر امروز قصد دهه کردید و فردا به شما اطلاع دادند که دو روز دیگر ماموریت دارید تا دو روز دیگر نمازتان کامل ولی بعد ماموریت نمازتان شکسته است.

 

البته ماموریت باید بیشتر از 24 کیلومتر باشد کمتر باشد قصد  دهه شما درست است.

 

مدیر تبیان: میررسولی

 

ملاقات عمومی مدیر کل

ملاقات عمومی با مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان

هرهفته روزهای سه شنبه


ارتباط مستقیم با مدیر کل
از طریق پورتال

 

کنگره شعر اهل بیت (ع...

برگزاری کنگره شعر اهل بیت (ع) در گلستان

 

مسابقه ویژه

برای شرکت در مسابقه

جشنواره قرآنی آوا ها و

نغمه های قرآنی 

از دکمه زیر استفاده کنید 

 

 

برای شرکت در مسابقه

مهمانی لاله ها

از دکمه زیر استفاده کنید

 

 

 

                                                                         برای شرکت در مسابقه

مسابقه حضرت امام خمینی(ره)

از دکمه زیر استفاده کنید 

  

 

برندگان مسابقه 30 روز رمضان