عضويت ورود
نام کاربری: رمز عبور:
Tebyan Islamic Propagation Office in Golestan
مقام معظم رهبری
 آرشيو اخبار:
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - Saturday 8 August 2020
مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

لینک های تصویری

مشارکت 62 درصدی مردم در انتخابات

۱۳۹۴/۱۲/۱۱ تعداد بازدید: ۲۱۱
print

وزیر کشور با اعلام مشارکت 62 درصدی مردم کشور درانتخابات باشکوه هفتم اسفند گفت: مردم با شور و نشاط در انتخابات شرکت کردند و مردم سالاری دینی را به منصه ظهور گذاشتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در نشست خبری با خبرنگاران رسانه های داخلی و خارجی در ستاد انتخابات وزارت کشور با اعلام پایان شمارش آراء در تمام حوزه های انتخاباتی مشارکت مردم تهران در انتخابات را 50 درصد اعلام کرد و گفت : مسیری برای هماهنگی و گرفتن تأئیدیه های لازم وجود دارد و هم کنون آخرین هماهنگی ها در حال انجام شد و 99 درصد کار تمام شده است .
وزیر کشور برگزاری انتخابات سالم و قانونی را مدیون حمایت ها ، هدایت ها و رهنمودهای مقام مقام معظم رهبری دانست و گفت : راهنمائی های ایشان برای ما دلگرم کننده و الهام بخش بود و همواره تأکید می کردند بر رعایت مر قانون ، سلامت انتخابات و حفظ آرامش جامعه که به حمد الله این توفیق برای همه برگزار کنندگان انتخابات حاصل شد .
وی با تشکر از ریاست جمهوری گفت: رئیس جمهور تمام امکانات و اختیارات، تجهیزات و منابعی که در انتخابات مورد نیاز بود را برای برگزاری آن فراهم کرد و همواره با ارائه سیاست ها و راهنمایی های خود دوستان و همکارانشان را در وزارت کشور مورد حمایت قرار دادند.
رحمانی فضلی افزود: از همه نامزدهایی که احساس وظیفه کردند و وارد این عرصه شدند چه آنهایی که توفیق رقابت پیدا کردند و چه آنهایی که توفیق رقابت پیدا نکردند احزاب و گروه ها و شخصیت ها و همه عوامل و عناصری که در این امر بزرگ چه در حوزه امنیت چه در حوزه اجرا و چه در حوزه نظارت به ویژه خبرنگاران عزیز و محترم و تمام همکاران رسانه ای که در نشریات ، رسانه ملی و فضای مجازی همکاری داشتند تا چنین حماسه ماندگاری را رقم بزنند تشکر می کنم.
وزیر کشور با بیان اینکه شمارش آراء تهران دیروز به پایان رسید اما ما از دیروز مرحله اخذ تأییدیه هیأت‌های نظارت و تنظیم صورتجلسه‌ها را طی کرده‌ایم، افزود: همان 30 نفری که اسامی‌شان اعلام شد اکثریت آرای تهران را به دست آوردند.
وی افزود: خوشبختانه امسال انتخابات با آرامش و با شکوه برگزار شد و همه قانون را در همه مراحل رعایت کردند ، همه جناح‌ها و شخصیت‌ها و حتی کسانی که رد صلاحیت شدند هم بر رعایت قانون تأکید داشتند.
رحمانی فضلی در پاسخ به این سوال که چرا اعلام نتایج با سرعت کندی انجام می‌شد، گفت: ما کندی شمارش نداشتیم. شمارش آرای همه حوزه‌ها به موقع انجام شد اما ما باید آراء را به تأیید شورای نگهبان می‌رساندیم و بعد اعلام می‌کردیم ، در دوره‌های گذشته نتایج تهران در سه شنبه اعلام می‌شد اما ما این آمار را زودتر اعلام کردیم و همان 30 نفری که اعلام کردیم از تهران به مجلس راه یافتند.
وزیر کشور گفت: دولت تأکید کرده است که باید تمام قد در خدمت مردم باشند و اولویت مردم یعنی اقتصاد مقاومتی را به نحو مطلوبی دنبال کنند و همه باید تلاش کنیم امید مردم به بهبود وضعیت را تقویت کرده و رقابت‌ها را تبدیل به رفاقت کنیم.
وی بیان داشت: پس از تایید صحت نهایی انتخابات با هماهنگی شورای نگهبان اجرای مرحله دوم انتخابات را برنامه ریزی خواهیم کرد و طبق قانون حداکثر یک ماه پس از تأیید صحت انتخابات توسط شورای نگهبان و با هماهنگی آن شورا ، انتخابات مرحله دوم باید برگزار شود .
وزیر کشور خاطر نشان کرد: ما باید تلاش کنیم این لطف و مرحمت و هماهنگی و لبیکی که همه مردم به قول مقام معظم رهبری به فراخوان نظام گفتند و حجت را برای همه تمام کردند جبران کنیم، الان نوبت دولتمردان، مجریان و نمایندگانی خواهد بود که در مجلس دهم حضور خواهند یافت، باید اولویت های مطالبات خاص مردم که در امور داخلی همان رونق اقتصادی، توسعه و پیشرفت و آرامش و رفاه است را انجام دهیم هم چنین انسجام و وحدتی که مردم از ما می خواهند را از یاد نبریم چرا که مردم به دنبال اختلاف، درگیری و ایجاد تنش نیستند آنها مسئولی را انتخاب می کنند تا در یک فضای آرام ، منسجم و پرتلاش مطالبات آنها را پیگیری کند .
رحمانی فضلی هم چنین در خصوص اعتراض برخی کاندیدا بیان داشت: حق هر کسی است که اگر احساس می کند حقی از او ضایع شده آن را پیگیری کند، اضافه نمود قانون به همه معترضین این فرصت را داده تا اعتراضشان را به ثبت برسانند و از طریق دبیرخانه شورای نگهبان پیگیری نمایند و شورای نگهبان با توجه به اختیارات قانونی که دارد آن را پیگیری می کند. هیئت های اجرایی و وزارت کشور هم آمادگی کامل دارند در این مسیر همکاری نمایند.
وزیر کشور بیان داشت: همه کسانی که معترض هستند باید مستندات لازم را برای اثبات ادعایشان داشته باشند.
رحمانی فضلی به خبرنگاران توصیه کرد به جای توجه به برخی شایعات در فضای مجازی سوالات خود را از مراجع رسمی دست اندرکار انتخابات پیگیری کنند .
وی افزود : وقتی که ما حی و حاضر هستیم هم سخنگو و هم رئیس ستاد انتخابات کشور مدام اطلاع رسانی می کنند بنابراین توجه به شایعات نکنیم الان که اعداد و ارقام نهایی را اعلام کردیم هیچ فشاری بر روی ما نبوده، اصولا بنده فشارپذیر نیستم و اگر کسی هم بخواهد به من فشار بیاورد حتما عکس آن را عمل می کنم.

سایت وزارت کشور

  • - گردآوری: تبیان گلستان
ملاقات عمومی مدیر کل

ملاقات عمومی با مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان

هرهفته روزهای سه شنبه


ارتباط مستقیم با مدیر کل
از طریق پورتال

 

کنگره شعر اهل بیت (ع...

برگزاری کنگره شعر اهل بیت (ع) در گلستان

 

مسابقه ویژه

برای شرکت در مسابقه

جشنواره قرآنی آوا ها و

نغمه های قرآنی 

از دکمه زیر استفاده کنید 

 

 

برای شرکت در مسابقه

مهمانی لاله ها

از دکمه زیر استفاده کنید

 

 

 

                                                                         برای شرکت در مسابقه

مسابقه حضرت امام خمینی(ره)

از دکمه زیر استفاده کنید 

  

 

برندگان مسابقه 30 روز رمضان