عضويت ورود
نام کاربری: رمز عبور:
Tebyan Islamic Propagation Office in Golestan
مقام معظم رهبری
 آرشيو اخبار:
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - Tuesday 4 August 2020
مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

لینک های تصویری

توسعه استان مطالبه جدی مردم از نمایندگان

۱۳۹۴/۱۲/۲ تعداد بازدید: ۱۶۷
print

تنور انتخابات با پایان بررسی صلاحیت ها و اعلام اسامی نامزدها و آغاز تبلیغات داغ داغ شده است و هر کدام از نمایندگان در تلاش هستند تا بتوانند به بهارستان راه پیدا کنند و بر کرسی های سبز مجلس تکیه بزنند.

توسعه استان مطالبه جدی مردم از نمایندگان

خبرگزاری شبستان:شرایط امروز ایران اسلامی ضرورت مشارکت مردم و البته انتخاب افراد اصلح را در انتخابات پیش روی، چندین برابر کرده است. مردم که طی هفته های گذشته و در 22 بهمن، حماسه ای از جنس حضور و همدلی و همزبانی را خلق کرده بودند به طور قطع در هفتم اسفند و در پای صندوق های رأی نیز حماسه ای دیگر را به ثبت خواهند رساند،اما این مردم خواسته هایی هم از نامزدها و البته کسانی که به عنوان نماینده وارد مجلس شورای اسلامی می شوند، دارند.

استان گلستان با توجه به وضعیت اقلیمی و جغرافیایی که دارد، به عنوان یکی از قطب های کشاورزی در کشور مطرح و تا سال 84 از داشتن صنعت محروم بود. بعد از روی کارآمدن دولت نهم ممنوعیت صنعتی برای گلستان برداشته شد اما از آن زمان تاکنون یک دهه می گذرد اما این استان نه کشاورزی توسعه یافته ای دارد و نه صنعتی در خور توجه. همین مسائل موجب شده که درآمد سرانه مردم این استان کمتر از نصف میانگین کشوری باشد، مسئله ای که خود را در بیکاری جوانان تحصیل کرده و پایین بودن قدرت خرید مردم به خوبی خود را نشان می دهد.
توسعه استان بر محورهایی که در سند آمایش ذکر شده، مطالبه جدی مردمی است که سالهاست طعم تلخ محرومیت را چشیده اند و انتظار دارند کسانی به عنوان نماینده وارد بهارستان شوند که پس از رأی آوردن، درد و مشکلات مردم را فراموش نکرده و به فکر اکثریت جامعه که مشکلات زیادی دارند، باشد.
 به گفته مردم، مهمترین ویژگی یک نماینده خوب کارآمدی و دلسوز بودن است، چرا که می تواند از مردم خود دفاع کند و بسترهای توسعه منطقه را فراهم نماید.
 
یکی از شهروندان در خصوص انتظارات خود از نمایندگان مجلس به خبرنگار خبرگزاری شبستان گفت: وضعیت شهر و استان ما کاملا مشخص است، نه صنعتی هستیم و نه کشاورزی ما مدرن است، از طرفی از ظرفیت هایی هم که در استان داریم مانند همجواری با کشورهای آسیای میانه نتوانسته ایم در زمینه تجارت خارجی بهره چندانی ببریم.
ن. مازندرانی که یکی از فرهنگیان استان است، افزود: امسال دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی است و در هر دوره هم مردم این استان تعدادی از نامزدها را به عنوان نماینده انتخاب می کنند، اما به نظر می رسد در تمام این سال ها گام های موثری برای رفع مشکلات مردم برداشته نشده است.
وی خاطرنشان کرد: هرچند باید کارکرد و وظایف نمایندگان را بشناسیم و انتظاراتی فراتر از چارچوب قانون از آنان نداشته باشیم اما حداقل انتظار اینست که برای توسعه استان تلاش کنند و طرح ارائه دهند. نماینده ای که کارآمد و توانمند باشد و درد جامعه را حس کرده باشد، می تواند گامی هرچند کوچک برای مردم خود بردارد.
شهروند دیگری هم در این باره گفت: طی چند سال اخیر وضعیت اقتصادی مردم نسبت به پیش از آن سخت تر شده، تا حدی که بسیاری از خانواده ها در تأمین معاش خود نیز دچار مشکل هستند. بیکاری جوانان هم نسبت به قبل بیشتر شده و خانواده ای سراغ نداریم که جوان بیکار نداشته باشد.
وی افزود: مهمترین انتظاری که از یک نماینده داریم این است که اولا به وعده های خود عمل کند و ثانیاً مشکلات مردم را حل کند نه اینکه وقتی پایشان به مجلس رسید، مردم را فراموش کنند و فقط به اطرافیان خود توجه داشته باشند.
به گفته وی، مردم باید افراد شایسته ای را انتخاب کنند تا مشکلات به ویژه مسائل مربوط به جوانان را بتوانند برطرف کنند.
یک دانشجو هم در این باره به خبرنگار خبرگزاری شبستان گفت: مهمترین دغدغه ما برای استان، بحث توسعه است. متأسفانه طی این سالها آن گونه که باید و شاید استان پیشرفتی در زمینه های مختلف نداشته، کشاورزی ما هم چنان معیشتی است با اینکه مسئولان همواره اعلام می کنند که قطب کشاورزی هستیم. از سوی دیگر صنعتی هم که بتواند چرخ اقتصاد استان را به حرکت در بیاورد، نداریم و واحدهای تولیدی ما هم یا تعطیل شده اند و یا در آستانه ورشکستگی قرار دارند.
خدیجه حسینی افزود: به نظر می رسد مسئولان استان و البته نمایندگان، راه های دیگری باید برای توسعه استان پیدا کنند، شاید استقرار صنایع سنگین با توجه به وضعیت موجود در استان امکانپذیر نباشد. اما برخی از طرح ها مانند پتروشیمی که زیرساخت های آن فراهم شده باید در استان پا بگیرد چرا که حدود 100 هزار نفر از مردم این استان سهامدار هستند و سال هاست که بلاتکلیف اند. نماینده باید بتواند اینگونه طرح ها را که می تواند موجب شکوفایی اقتصادی و صنعتی و البته بازرگانی و اشتغال در استان شود را پیگیری کند و با همکاری مسئولان به سرانجام برساند.
مردم خواسته های به حقی از نمایندگان خود دارند که به پشتوانه رأی آنان مجلس نشین شده اند. توقع و انتظار از نامزدهای انتخاباتی اینست که حداقل به وظایف نمایندگی آگاهی و اشراف کامل داشته باشند و در زمان تبلیغات وعده های سرخرمن به مردم ندهند و از سوی دیگر هم تمام تلاش خود را برای ایجاد بسترهای مناسب جهت توسعه منطقه به کار گیرد.
 

  • - گردآوری: تبیان گلستان
ملاقات عمومی مدیر کل

ملاقات عمومی با مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان

هرهفته روزهای سه شنبه


ارتباط مستقیم با مدیر کل
از طریق پورتال

 

کنگره شعر اهل بیت (ع...

برگزاری کنگره شعر اهل بیت (ع) در گلستان

 

مسابقه ویژه

برای شرکت در مسابقه

جشنواره قرآنی آوا ها و

نغمه های قرآنی 

از دکمه زیر استفاده کنید 

 

 

برای شرکت در مسابقه

مهمانی لاله ها

از دکمه زیر استفاده کنید

 

 

 

                                                                         برای شرکت در مسابقه

مسابقه حضرت امام خمینی(ره)

از دکمه زیر استفاده کنید 

  

 

برندگان مسابقه 30 روز رمضان