عضويت ورود
نام کاربری: رمز عبور:
Tebyan Islamic Propagation Office in Golestan
مقام معظم رهبری
 آرشيو اخبار:
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - Saturday 8 August 2020
مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

لینک های تصویری

اخبار لحظه به لحظه از نتایج آرای انتخابات مجلس و خبرگان

۱۳۹۴/۱۲/۸ تعداد بازدید: ۵۱۳
print

شمارش آرای انتخابات نمایندگان دو مجلس خبرگان رهبری و شورای اسلامی در حوزه های انتخابیه 31 استان کشور آغاز شد.

اخبار لحظه به لحظه از نتایج آرای انتخابات مجلس و خبرگان

 شمارش آرای انتخابات نمایندگان دو مجلس خبرگان رهبری و شورای اسلامی در حوزه های انتخابیه 31 استان کشور آغاز شد.

انتخابات در رودبار به دور دوم کشیده شد

‌فرماندار شهرستان رودبار گفت: تورنمنت انتخابات در رودبار با حضور صمد مرعشی و منوچهر جمالی به دور دوم کشیده شد.


 سید جواد ابطحی نماینده خمینی‌شهر شد

سید محمد جواد ابطحی با کسب بیشترین آراء به عنوان نماینده مردم از حوزه انتخابیه خمینی‌شهر راهی مجلس شورای اسلامی شد.

فرماندار خمینی‌شهر گفت: سید محمد جواد ابطحی با کسب بیشترین آرا به عنوان نماینده مردم خمینی‌شهر راهی بهارستان شد.

احمد رضوانی ادامه داد: ابطحی با کسب 45 هزار و 667 رأی با اختلاف زیادی نسبت به رقبا منتخب شد. پس از وی لطفی با کسب 26 هزار و 202 رأی در رده دوم قرار گرفت.

انتخابات اهر و هریس به دور دوم کشیده شد

با شمارش آرا در حوزه انتخابیه اهر و هریس، انتخابات در این حوزه به دور دوم کشیده شد.

در رقابت بین 13 کاندیدای حوزه انتخابیه اهر و هریس هیچ یک از کاندیداها نتوانستند حد نصاب قانونی را کسب نمایند و انتخابات به دور دوم کشیده شد.

در حوزه انتخابیه اهر و هریس از میان کاندیداهای شرکت کننده، بیت اله عبدالهی با بیشترین رأی در مرحله دوم با مهدی حسینیان سراجه لو به رقابت خواهند پرداخت.

این گزارش حاکیست: بیت اله عبدالهی که در این مرحله بیشترین آرا را به خود کسب کرده نامزد اصلاح طلبان بوده و مهدی حسینیان سراجه لو نیز مورد حمایت اصوالگرایان می باشد.
اقبال محمدیان نماینده رامهرمز و رامشیر شد

فرماندار رامهرمز از مشارکت نزدیک به 80 درصدی مردم حوزه انتخابیه رامهرمز و رامشیر در 38 شعبه انتخاباتی خبر داد و گفت: اقبال محمدیان از حوزه انتخابیه رامهرمز و رامشیر به مجلس راه یافت.

مصطفی سمالی اظهار کرد: اقبال محمدیان 25 هزار و 455 رأی را به خود اختصاص داده و به عنوان نماینده رامهرمز و رامشیر راهی بهارستان شده است.

وی ادامه داد: همچنین سیدناصر موسوی 23 هزار و 319 رأی، شمس‌الله بهمئی 19 هزار و 311 رأی را به خود اختصاص دادند.

سمالی با بیان این‌که انتخابات هفتم اسفند در این حوزه انتخابیه با حضور پرشور مردم برگزار شد، عنوان کرد: در حوزه انتخابیه رامهرمز و رامشیر 12 کاندیدا در انتخابات مجلس با یکدیگر به رقابت پرداختند.----

«انارکی محمدی» منتخب رفسنجانی‌ها شد

رییس ستاد انتخابات استان کرمان گفت: در حوزه انتخابیه رفسنجان و انار کل آرای ماخوذه 146 هزار و 511 رای و کل آرا‌ی صحیح 138 هزار و 145 رای بوده است که ‌«احمد انارکی محمدی» با 56 هزار و 464 رای حائز اکثریت آرا در این حوزه انتخابیه شده است.

"حمید ذکاءاسدی" ‌در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تا این لحظه در حوزه انتخابیه زرند و کوهبنان کل آرای ماخوذه 83 هزار و 855 رای بوده است که کل آرای صحیح 79 هزار و 589 رای بوده و‌ «حسین امیری خامکانی» با 35 هزار و 691 رای حائز اکثریت آراء شده است.

ذکاءاسدی تصریح کرد: در حوزه انتخابیه شهربابک نیز کل آراء ماخوذه 45 هزار و 566 رای و کل آراء صحیح 44 هزار و 481 رای بوده است‌ که ‌«علی اسدی کرم» با 16 هزار و 956 رای حائز اکثریت آراء در این شهرستان شدند.

"لاهوتی" نماینده مردم لنگرود در مجلس شد

‌مهرداد بائوج لاهوتی به عنوان نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس دهم شورای اسلامی انتخاب شد.

سید رضا جوادپور اظهار کرد: مهرداد بائوج لاهوتی بار دیگر به عنوان نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس دهم شورای اسلامی انتخاب شد.

وی با بیان اینکه مردم شهرستان لنگرود مشارکت 75.2 درصدی در انتخابات داشتند، افزود: مهرداد لاهوتی توانست با کسب ۲۸ هزار و ۸۴۶ رأی به عنوان نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس دهم شورای اسلامی انتخاب شود.

فرماندار لنگرود با اشاره به سایر آرای ماخوذه دیگر کاندیداها، گفت: سیدگل آقا پورعباس 24 هزار و 310، پرویز محمدنژاد 13هزار و 59 رأی، حسن اخگری دو هزار 16 رأی، احمدی سروش هزار و 309 رأی، احمد اسماعیلی بازارده هزار و 116 رأی، محمد پوررضا هزار و 78رأی، محمود دهگان ۹۴۹ رأی، حمید رمضان‌پور دریاسری ۸۸۵ رأی، نرجس نوبهاری ۷۶۹ رأی، مهرداد امین لیلی ۶۲۷ رأی، یوسف فلاحیان ۲۹۷ رأی، میثم موسی پور ۲۶۶ رأی و مجید مطلبی ۲۰۶ رأی کسب کردند.

اعلام رسمی نتایج انتخابات دورود و ازنا

‌فرماندار دورود از مشخص شدن دو کاندیدای راه یافته حوزه انتخابیه دورود و ازنا به دور دوم انتخابات مجلس خبر داد.

ماشاءالله نعمتی اظهار کرد: بیشترین آرا در حوزه انتخابیه دورود و ازنا را حسین گودرزی و مجید کیان‌پور کسب کرده‎اند، ولی هنوز میزان آرا مشخص نیست.

نعمتی بیان کرد: این دو کاندیدا باتوجه به اینکه حدنصاب آرا را کسب نکرده‌اند، در دور دوم برای نشستن بر کرسی مجلس به رقابت خواهند پرداخت.

فرماندار دورود یادآور شد: تا یکی دو ساعت دیگر به صورت رسمی آمار را اطلاع‌رسانی و منتشر خواهیم کرد.

نعمتی با تمجید از مردم برای حضور و مشارکت گسترده در انتخابات هفتم اسفند، تأکید کرد: مشارکت مردم شهرستان‌های دورود و ازنا بسیار عالی بود.

آخرین نتایج شمارش آرا در شهرهای کردستان

آخرین آمار برخی از حوزه‌های انتخابیه استان کردستان اعلام شد.

وزارت کشور نتایج نهایی شمارش آرا در برخی حوزه‌های انتخابیه استان کردستان را اعلام کرد.

بر اساس آمار اعلام شده، در حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد از مجموع 84 هزار و 925 آرای صحیح مأخوذه آقایان «منصور مرادی» با کسب 15815 رأی و «امید کریمیان» با کسب 12 هزار و 819 رأی به مرحله دوم راه یافتند.

در حوزه انتخابیه بیجار آقای «حمدالله کریمی» از مجموع 48 هزار و 654 آرای صحیح مأخوذه با کسب 15 هزار و 919 رأی به‌عنوان نماینده مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.

هم‌چنین در حوزه انتخابیه قروه و دهگلان آقای «علی محمد مرادی» از مجموع 97 هزار و 25 آرای صحیح مأخوذه با کسب 39 هزار و 302 رأی به‌عنوان نماینده این حوزه انتخاب شد.

نتایج قطعی آراء در چهار حوزه انتخابیه استان سمنان

استاندار سمنان از شمارش قطعی آراء در حوزه‌های انتخابیه استان سمنان خبر داد و گفت: منتخبان چهار حوزه سمنان، مهدی‌شهر و سرخه، گرمسار و آرادان، شاهرود و میامی و دامغان با حداکثر آراء به مجلس شورای اسلامی راه یافتند.

«محمدرضا خباز» در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: در حوزه انتخابیه دامغان،«ابوالفضل حسن‌بیگی» از مجموع 49 هزار و 402 رأی مأخوذه صحیح، 17 هزار و 244 رأی کسب و حائز اکثریت آراء شد و به دهمین دوره مجلس شورای اسلامی راه یافت.

وی خاطرنشان کرد:«عبدالرحمان رستمیان» با کسب 8479 رأی نیز از حوزه انتخابیه دامغان نفر دوم شد و از راه‌یابی مجدد به بهارستان بازماند.

استاندار سمنان میزان مشارکت مردم در حوزه انتخابیه دامغان را بالغ‌بر 75 درصد دانست.

خباز با بیان این‌که در حوزه انتخابیه سمنان، مهدی‌شهر و سرخه «احمد همتی» حائز بیشترین آراء شد، گفت: بر اساس آمارها از این حوزه انتخابیه «احمد همتی» با کسب 31 هزار و 771 رأی و با 37 درصد آراء به بهارستان راه یافت.

وی با اشاره به میزان مشارکت در حوزه انتخابیه سمنان، مهدی‌شهر و سرخه نیز گفت: میزان مشارکت مردم در این حوزه بیش از 56 درصد بوده است.

عالی‌ترین مقام اجرایی دولت در استان سمنان گفت: از حوزه انتخابیه شاهرود و میامی «سیدحسن حسینی» با مجموع 49 هزار 970 رأی و با کسب 41 درصد آراء به خانه ملت راه یافت.

استاندار سمنان افزود: مردم حوزه انتخابیه شاهرود و میامی در انتخابات هفتم اسفند بیش از 69 درصد مشارکت داشتند.

خباز به منتخب حوزه گرمسار و آرادان نیز اشاره کرد و گفت: غلامرضا کاتب با کسب بالغ‌بر 23 هزار و 668 و بیش 52 درصد آراء برای بار دوم راهی بهارستان شد.

وی با اشاره به میزان مشارکت مردم حوزه انتخابیه گرمسار و آرادان گفت: حوزه انتخابیه گرمسار و آرادان در انتخابات هفتم اسفندماه بیش از 74 درصد مشارکت داشتند.

استاندار سمنان با اشاره به حضور حداکثری و گستره مردم استان سمنان یادآور شد: مردم این استان در 4 حوزه انتخابیه مشارکت بیش از 66 درصدی داشتند.

نتایج انتخابات خبرگان تا پایان امروز اعلام می‌شود

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: تا این لحظه نتایج انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در 28 حوزه مشخص شده است.

محمد حسین مقیمی ظهر امروز در ستاد انتخابات کشور اظهار کرد:تاکنون نماینده 21 حوزه مشخص شده و هفت حوزه هم به دور دوم کشیده شده است.

وی در ادامه افزود: شمارش آرا از شب گذشته پس از پایان ساعت رای گیری آغاز شد اما چون دو انتخابات برگزار شد شمارش آرا کمی بیشتر طول کشیده است.

وی در مورد اینکه چرا تاکنون نتایج انتخابات خبرگان اعلام نشده است خاطر نشان کرد: در شهرهای کوچک نتایج انتخابات خبرگان مشخص شده است اما این نتایج باید در استان سرجمع شود زیرا آرای خبرگان به صورت استانی اعلام خواهد شد. ان شاء الله بتوانیم تا پایان امروز نتایج خبرگان را اعلام کنیم.

مقیمی درباره زمان اعلام نتایج انتخابات در تهران هم گفت:‌در تهران سی نامزد انتخابات مجلس، 16 نامزد انتخابات خبرگان و 4 نامزد اقلیت دینی باید انتخاب شوند که شمارش این‌ها زمانبر است. ما امیدواریم ظرف سه روز بتوانیم نتایج تهران را اعلام کنیم.

وی هم‌چنین درباره اینکه آیا انتخابات در کلان شهرها هم به دور دوم کشیده شده است یا خیر اظهار کرد: ما در حال کنترل نهایی نتایج هستیم تا خدای نکرده رایی جابه جا نشود و مشکلی پیش نیاید. حتما باید نتایج انتخابات به تائید هیأت اجرایی ، نظارت و در نهایت شورای نگهبان برسد.

وی در پایان با اشاره به اینکه ما کنترل ها را بیشتر کرده ایم تا آرا با نهایت دقت اعلام شود، خاطر نشان کرد: این کنترل ممکن است زمان اعلام نتایج را طولانی تر کند اما کیفیت آن را افزایش می‌دهد.

«جلایر» و «کاشانی» از سلماس به دور دوم انتخابات مجلس راه یافتند

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۴۷ آخرین اسامی منتخبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی را که موفق به کسب حداقل یک چهارم آرای صحیح در حوزه انتخابیه شده‌اند به شرح زیر اعلام کرد.

در حوزه انتخابیه سلماس از مجموع ۹۸۸۵۸ آرای صحیح مأخوذه آقایان رسول جلایر سرنقی با کسب ۱۸۳۲۱ رای و شهروز برزگر کاشانی با کسب ۱۶۴۶۳ رای به مرحله دوم راه یافتند.

پیروزی اصولگریان در اغلب شهرستانهای اصفهان

آمار مشارکت کنندگان در استان اصفهان یک میلیون و ۹۶۶ هزار و ۱۱۰ نفر اعلام شد و بنا بر شمارش اولیه آراء، در اغلب شهرستانهای اصفهان اصولگریان پیروز میدان انتخابات بودند.

بر اساس اعلام کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی استان اصفهان، زمان رای گیری با شرکت یک میلیون و ۹۶۶ هزار و ۱۱۰ نفر در استان اصفهان تا لحظه های پایانی رای گیری در استان، پایان یافت.

آمار مشارکت مردم استان تا دقایق پایانی انتخابات به شرح ذیل است: در استان اصفهان یک میلیون و ۹۶۶ هزار و ۱۱۰ نفر به تفکیک ۷۲۴ هزار و ۱۵۷ نفر در شهر اصفهان، ۸۷ هزار نفر در فریدن، نجف اباد ۱۴۹ هزار و ۴۴، لنجان ۱۱۹ هزار و ۷۷۴، مبارکه ۶۸ هزار و ۴۸۳، فلاورجان ۱۰۲ هزار و ۲۸۷، نطنز ۳۸ هزار و ۶۷۴ و گلپایگان و خوانسار ۵۶ هزار و ۲ در انتخابات مشارکت کرده اند.

گفتنی است بنا بر آمار اولیه از  شهزستانهای اصفهان به جز حوزه گلپایگان و خوانسار در دیگر شهرستانهای اصفهان اصولگریان پیشتاز هستند.

در حوزه انتخابیه ساوه و زرندیه از مجموع ۱۲۲۶۲۴ رای صحیح ماخوذه خانم شهلا میرگلوبیات با کسب ۲۳۸۸۱ رای و آقای محمدرضا منصوری با کسب ۲۲۷۶۲ رای به مرحله دوم راه یافتند.

نمایندگان ۳ شهرستان دیگر در مجلس دهم مشخص شدند

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۴۴ اعلام کرد: اسامی منتخبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی تا دقایقی پیش که موفق به کسب اکثریت حداقل یک چهارم ارای صحیح در حوزه انتخابیه شده اند به شرح زیر است:

در حوزه انتخابیه اقلید استان فارس آقای سید حسین افضلی از مجموع ۵۵ هزار و ۹۷۲ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۲۰ هزار و ۸۸۳ رای به مجلس راه پیدا کرد.

در حوزه انتخابیه بیجار آقای حمدالله کریمی از مجموع ۴۸ هزار و ۶۵۴ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۱۵ هزار و ۹۱۹ رای موفق به حضور در مجلس شورای اسلامی شد.

در حوزه انتخابیه قروه و دهگلان آقای علی محمد مرادی از مجموع ۹۷ هزار و ۲۵ رای صحیح ماخوذه با کسب ۳۹ هزار و ۳۰۲ رای به عنوان نماینده مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.
 

منتخبان آستانه اشرفیه و طالش

تاد انتخابات کل کشور، نتایج انتخابات مجلس دهم در شهرستان‌های آستانه اشرفیه، طالش و رزن را اعلام کرد.

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۴۴ آخرین اسامی منتخبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی را که موفق به کسب اکثریت حداقل یک‌چهارم آراء صحیح در حوزه انتخابیه شدند، به شرح زیر اعلام کرد:

در حوزه انتخابیه آستانه اشرفیه، آقای محمدحسین قربانی از مجموع ۵۴۵۷۴ آراء صحیح مأخوذه با کسب ۱۹۳۱۱ رأی به مجلس شورای اسلامی راه پیدا کرد.

در حوزه انتخابیه طالش، رضوان‌شهر و ماسال، آقای محمود شکری از مجموع ۱۸۲۵۹۴ آراء صحیح مأخوذه با کسب ۴۸۸۸۶ رأی موفق به حضور در مجلس شورای اسلامی شد.

در حوزه انتخابیه رزن، از مجموع ۶۳۸۲۰ آراء صحیح مأخوذه، آقایان حسن لطفی با کسب ۱۵۰۱۳ رأی و عطاءالله سلطانی‌صبور با کسب ۱۴۸۹۹ رأی به مرحله دوم راه یافتند.

آخرین اخبار نتایج انتخابات مجلس خبرگان رهبری

کهگیلویه و بویر احمد: سیدشرف‌الدین ملک حسینی

بوشهر: سیدهاشمی حسینی

هرمزگان: غلامعلی نعیم آبادی

خراسان رضوی: سید احمد علم الهدی- سید محمود هاشمی شاهرودی

آذربایجان شرقی: محسن مجتهد شبستری

همدان: سیدمصطفی‌موسوی فراز-غیاث‌الدین طه‌محمدی

سیستان و بلوچستان: عباسعلی سلیمانی - مولوی نذیر‌احمد سلامی

اصفهان: سیدیوسف‌طباطبایی‌نژاد-مرتضی‌مقتدایی-عبدالنبی‌نمازی-سیدابوالحسن‌مهدوی-عبدالمحمودعبدالهی

خراسان جنوبی: سیدابراهیم رییس‌الساداتی(رئیسی)

قم: محمد دانش‌زاده (مومن)

گلستان: سیدکاظم نورمفیدی- عبدالهادی مرتضوی شاهرودی

خراسان شمالی: حبیب‌الله مهمان نواز

سمنان: سیدمحمد شاهچراغ

خوزستان: عباس کعبی‌نسب-سیدمحمدعلی موسوی-عبدالکریم فراحانی-محسن حیدری آل‌کثیری-محمدحسین احمدی-سیدعلی شفیعی

مرکزی: محسن اراکی - کاظم سپاسی آشتیانی

یزد: ابوالقاسم وافی

مازندران: نورالله طبرسی-صادق اردشیر لاریجانی-علی‌اکبر سیفی کناری-علی معلمی

چهارمحال و بختیاری: علیرضا اسلامیان

گیلان: علی حسینی اشکوری-زین العابدین قربانی-احمد پروایی-رضا رمضانی

کرمانشاه: امان نریمانی- علیرضا مستشاری

اردبیل: عاملی-سید فخرالدین ننه کران

آذربایجان غربی: قریشی

فارس: ایمانی-دستغیب-بهشتی

رقابت تنگاتنگ نامزدهای جامعتین و «امید» در مازندران

آیت‌الله طبرسی، آیت‌الله لاریجانی، آیت‌الله توکل و معلمی طبق اخبار غیررسمی به‌عنوان منتخبان مردم مازندران برگزیده پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری شدند.

آیت الله طبرسی، نامزد مشترک در تمامی لیست های انتخاباتی در این استان بود. آیات لاریجانی و معلمی نامزدهای مورد حمایت جامعتین بودند و آیت الله توکل هم عضو لیست امید و خبرگان مردم است.

کاندیدای اصلاح طلبان از قوچان به مجلس رفت

رئیس ستاد انتخابات استان خراسان شمالی از کسب اکثریت آرای حوزه انتخابیه قوچان و فاروج توسط هادی شوشتری خبر داد.

محمدرحیم نوروزیان پیش از ظهر امروز به خبرنگاران اظهار کرد: پس از برگزاری انتخابات و شمارش آرا هادی شوشتری نماینده کنونی قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی اکثریت آر را کسب کرد.
 
هادی شوشتری گرایش اصلاح‌طلبی داشته و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی است.
 
گفتنی است،‌ فاروج در شرق خراسان شمالی قرار دارد.

 

شمارش آرا در بیش از ۴۰ هزار حوزه به پایان رسید

 حسینعلی امیری سخنگو و قائم مقام و وزارت کشور با بیان اینکه در کل کشور ۵۱۷۰۴ حوزه اخذ رای وجود داشت که شمارش آر در ۴۲۱۶۱ حوزه مربوط به انتخابات مجلس شورای اسلامی به پایان رسید.

بهرام نیا از حوزه انتخابیه نهاوند به مجلس دهم راه یافت

در شهرستان نهاوند 147 شعبه اخذ رأی فعال بود که بیش از 3 هزار نفر از عوامل مختلف اجرایی، پشتیبانی و... در این دوره کار برگزاری انتخابات را برعهده داشتند، در مجلس خبرگان نیز آیت‌الله موسوی اصفهانی با 34 هزار و 962 رأی و آیت‌الله غیاث‌الدین طه‎محمدی با 20 هزار و 711 رأی به ترتیب حائز بیشترین آرا شدند.

حسن بهرام‌نیا با 31 هزار و 132 رأی از 90 هزار و 423 رأی مأخوذه از حوزه انتخابیه نهاوند به مجلس شورای اسلامی راه یافت. ولی‌الله قلی‌زاده هم با ۳۶ هزار و ۹۳۶ رای از مجموع آرای ۶۳ هزار و ۴۸۰ رای به عنوان نماینده مردم ازحوزه انتخابیه کلیبر انتخاب شد."پورمختار" نماینده بهار و کبودرآهنگ شد

در حوزه انتخابیه "مرند و جلفا" از مجموع 158 هزار و 324 رای صحیح اخذ شده، آقای کریم شافعی با کسب 29 هزار و 672 رای و آقای محمد حسن‌نژاد با کسب 29 هزار و 63 رأی به مرحله دوم راه یافتند.

همچنین در حوزه انتخابیه "بهار و کبودرآهنگ" آقای محمدعلی پورمختار از مجموع 142 هزار و 363 رأی صحیح مأخوذه، با کسب 39 هزار و 725 رأی به مجلس دهم راه یافت.

وزارت کشور: 33 میلیون رای شمارش شده

سخنگوی وزارت کشور گفت: حدود 33 میلیون رأی تا به حال شمارش شده است.

حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور در تشریح آخرین نتایج اعلام شده از انتخابات گفت: حدود 33 میلیون رأی تا به حال شمارش شده است.

وی افزود: ما حدود 55 میلیون واجد شرایط برای انتخابات داشتیم که تاکنون حدود 33 میلیون از آرا شمارش شده است.

وی ادامه داد: شمارش آرا در تهران و کلانشهرها به اتمام نرسیده و این آمار نمی‌تواند آمار قطعی باشد.

امیری در ادامه در رابطه با اعلام نتایج مجلس خبرگان گفت: همکاران ما در تلاش هستند تا در اسرع وقت نتایج این انتخابات را اعلام کنند که به محض آماده شدن نتایج اطلاع رسانی خواهد شد.

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا  بازه زمانی برای شمارش ارای کل کشور تعیین شده است، گفت: در جایی که فرایند قانونی کار به اتمامرسیده از طریق اطلاعیه های ستاد انتخابات نتایج اطلاع رسانی خواهد شد.

وی افزود: پیش بینی می کنیم در اکثر حوزههای انتخابیه به جر تهران و برخی کلانشهرها نتایج با شهرهای کوچک متفاوت باشد.

امیری گفت: سعی میکنیم آرا در اسرع وقت شمارش شده و اعلام شود.

سخنگوی وزارت کشور درباره آمار تعرفه های مصرف شده تصریح کرد: وقتی صورتجلسه تهیه و آرا شمارش می شود تعرفه ها تطبیق داده خواهد شد و در جاهایی که تعرفه اضافه داشته باشند، صورتجلسه و این تعرفه ها داخل صندوق مانده و اعاده می شود.

انتخابات در برخی از کلان‌شهرها به مرحله دوم کشید

سخنگوی وزارت کشور گفت: در تهران شمارش آرا کماکان ادامه دارد و در تعدادی از کلانشهرها انتخابات به مرحله دوم کشیده می‌شود، ملاک انتخاب برابر قانون اخذ تحصیل یک چهارم آرای صحیح است که البته باید برابر قانون صحت انتخابات کل کشور به تایید شورای نگهبان برسد که این موضوع جزو مراحل بعدی خواهد بود.

«محمدمهدی مفتح» نماینده مردم تویسرکان در مجلس شد

‌بنا به اعلام نتایج نهایی توسط وزارت کشور در حوزه انتخابیه تویسرکان دکتر «محمدمهدی مفتح» در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی بالاترین آرا را کسب کرد.

بر‌اساس نتایج اولیه شمارش آرا، نتایج رسمی از وزارت کشور ستاد انتخابات دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان تویسرکان از 54 هزار و 436 رأی موجود در صندوق‌های رأی دکتر «محمدمهدی مفتح» با 39 هزار و 623 رأی به عنوان نماینده منتخب انتخاب شد.

‌مفتح بیش از 75 درصد آرا مأخوذه را به خود اختصاص داده است.

علی اسدی کرم» از حوزه انتخابیه شهربابک راهی بهارستان شد

فرماندار شهربابک گفت: آقای «علی اسدی کرم» با کسب 16 هزار و 956 رای، از حوزه انتخابیه شهربابک راهی بهارستان شد.

«محمدرضا شریفی» دقایقی پیش در ارتباط ویدئو کنفرانس با رئیس ستاد انتخابات استان کرمان اظهار کرد: 45 هزار و 566 نفر در شهرستان شهربابک در انتخابات شرکت کرده‌اند.

وی با بیان این‌که «علی اسدی کرم» با کسب 16 هزار و 956 رأی، از حوزه انتخابیه شهربابک راهی بهارستان شد، تصریح کرد: «مصطفی رضاحسینی» 13 هزار و 983 رای و «حسین فتاحی» 12 هزار و 764 نیز کسب کردند.

فرماندار شهربابک گفت: «فتاحی» در دوره پیشین که دو نفر در صحنه رقابت شهرستان حضور داشتند، 25 هزار و 600 رأی داشته است.

در حوزه انتخابیه کهنوج، منوجان، قلعه‌گنج، رودبار جنوب و فاریاب انتخاب «احمد حمزه» و در حوزه انتخابیه بافت، ارزوئیه و رابر نیز «علی برز بختیاری» قطعی شده و این دو کاندیدا علاوه‌بر کسب یک چهارم آراء، فاصله زیادی با رقبایشان دارند.

سید جواد ساداتی نژاد از کاشان بهارستانی شد

سید جواد ساداتی نژاد با کسب بیش از 68 هزار رای ماخوذه در حوزه انتخابیه کاشان و آران و بیدگل راهی بهارستان شد.

براساس آمار رسیده از فرمانداری آران و بیدگل، در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی سید‌جواد ساداتی‌نژاد با کسب 68 هزار رأی موفق شد به عنوان دهمین منتخب مردم حوزه کاشان و آران و بیدگل راهی مجلس شورای اسلامی شود.

پس از سید جواد ساداتی نژاد رقیب اصلی او در انتخابات با 52 هزار رای ماخوذه دوم شد. در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی 16 نامزد حضور داشتند که در 242 شعبه اخذ رأی در کاشان (بخش مرکزی، نیاسر و برزک) و 68 شعبه اخذ رأی در آران و بیدگل (بخش مرکزی و کویرات) به رقابت با یکدیگر پرداختند.

بیش از هفت هزار نفر عوامل اجرایی، بازرسی و نظارتی نیز در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری برگزاری انتخابات در کاشان و آران و بیدگل را بر عهده داشتند.

سید‌صادق طباطبایی‌نژاد از اردستان وارد مجلس شد

سید صادق طباطبایی‌نژاد با کسب اکثریت آرای مردم اردستان به عنوان نماینده این شهر راهی مجلس شورای اسلامی شد.

با اعلام علیرضا غیور، فرماندار اردستان و پس از شمارش آرای ماخوذه این شهرستان نماینده جدید مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی مشخص شد.

بر این اساس در حوزه انتخابیه اردستان کل آرای ماخوذه 31 هزار و 126 رای بود که حجت‌الاسلام سید صادق طباطبائی‌نژاد با کسب اکثریت آرا معادل 16 هزار و 33 رای راهی بهارستان شد.

پس از وی احمد بخشایش اردستانی نماینده فعلی اردستان با 6 هزار و 979 دوم و احمد رمضانی با 6 هزار و 363 مقام سوم را در این رقابت انتخاباتی کسب کرد.

علام نتایج انتخابات مجلس در سه حوزه انتخابیه گلستان

رئیس ستاد انتخابات گلستان، نتایج انتخابات در سه حوزه گنبدکاووس، علی آبادکتول و رامیان را اعلام کرد.

علی‌اصغر طهماسبی، صبح امروز در نشست خبری با رسانه‌ها، گفت: بر اساس آراء شمارش شده در حوزه انتخابیه گنبدکاووس، قره‌جه طیار موفق شد مستقیم راهی مجلس شورای اسلامی شود.

وی افزود: در حوزه انتخابیه علی‌آباد کتول هم اسدالله قره خانی با پیشی گرفتن از رقبای انتخاباتی خود به مجلس شورای اسلامی راه یافت.

طهماسبی بیان کرد: در حوزه انتخابیه رامیان و آزادشهر علیرضا ابراهیمی فرد به‌طور قطعی به مجلس راه یافت.

وی با بیان این که نتایج سایر حوزه‌های انتخابیه استان گلستان هنوز قطعی نشده و با احتمال زیاد به مرحله دوم کشیده می‌شود، ادامه داد: در انتخابات مجلس خبرگان رهبری نیز آیت‌الله نورمفیدی ۳۳۳ هزار و ۵۴۳ رأی، آیت‌الله شاهرودی ۲۶۶ هزار و ۳۷۳ رأی و آیت‌الله سعدی ۲۱۶ هزار و ۲۱۴ رأی کسب کرده‌اند.

طهماسبی گفت: نتایج شمارش آرا در گرگان هنوز مشخص نشده است.

‌استان گلستان یک‌میلیون و ۲۵۰ هزار نفر واجد شرایط رأی دارد که از این تعداد ۵۷ هزار و ۵۰۰ نفر رأی اولی هستند. استان گلستان ۶ حوزه انتخابیه و هفت نماینده مجلس شورای اسلامی و دو نماینده مجلس خبرگان رهبری دارد.

 

منتخبان دامغان، خرمشهر و اردستان نیز مشخص شدند

بر اساس اطلاعیه‌های ستاد انتخابات کشور اولین نتایج شمارش آرای انتخابات مجلس دهم اعلام شد.

در حوزه‌های انتخابیه‌ای که شمارش آرای آن‌ها به پایان رسیده است افراد زیر حائز اکثریت آراء شدند:

دامغان :ابوالفضل حسن بیگی از مجموع 49 هزار و 402 رای ماخوذه صحیح 17 هزار و 244 رای کسب و حائز اکثریت آراء شد.

بروجن: خدیجه ربیعی فرا دنبه و علی نادری فرد از مجموع 64 هزار و 162 رای ماخوذه صحیح بترتیب 14 هزار 642 و 10 هزار و 108 رای کسب و به مرحله دوم راه یافتند .

ساوه و زرندیه: شهلا میر گلو بیات و محمد رضا منصوری از مجموع 122 هزار 624 رای ماخوذه صحیح بترتیب 23 هزار 881 و 22 هزار 762 رای را کسب و به مرحله دوم راه یافتند.

خرمشهر:عبدالله ثامری از مجموع 60 هزار و 541 رای ماخوذه صحیح 19هزار 318 رای کسب و حائز اکثریت آراء شد.

بندر لنگه بستک و پارسیان : خالد زمزم نژاد و احمد جباری از مجموع 124 هزار و 342 رای ماخوذه صحیح بترتیب 29 هزار و 799 و 29 و 150 هزار رای را کسب و به مرحله دوم راه یافتند .

گرمی: سید حمایت میرزاده از مجموع 47 هزار و 803 رای ماخوذه صحیح 21 هزار و 399 رای کسب و حائز اکثریت آرا شد.

مریوان و سرو آباد: منصور مرادی و امید کریمیان از مجموع 84 هزار و 925 رای ماخوذه صحیح بترتیب 15 هزار و 815 و 12 هزار و 819 رای کسب و به مرحله دوم انتخابات راه یافتند.

اردستان: سید صادق طباطبایی نژاد از مجموع 30 هزار و 75 رای ماخوذه صحیح 16 هزار و 100 رای کسب و حائز اکثریت آرا شد.

دشتی و تنگستان: سید کمال‌الدین شهریاری از مجموع 85 هزار و 16 رای ماخوذه صحیح 54 هزار و 208 رای کسب و حائز اکثریت آرا شد.

دشت آزادگان و هویزه: قاسم ساعدی از مجموع 68 هزار و 53 رای ماخوذه 20 هزار و 643 رای کسب و حائز اکثریت آرا شد.

زرند و کوهبنان: حسین امیری خامکانی از مجموع 79 هزار و 89 رای ماخوذه 35 هزار و 691 رای کسب و حائز اکثریت آرا شد.

نائین ،خور و بیابانک: عباس‌علیپور بافرانی از مجموع 39 هزار و 529 رای ماخوذه صحیح 11 هزار و 154رای کسب و حائز اکثریت آرا شد.

سیرجان و بردسیر: شهباز حسن پور بیگلری از مجموع 144 هزار و 701 رای ماخوذه صحیح 54 هزار و 970 رای کسب و حائز اکثریت آرا شد.

قائنات و زیرکوه: فرهاد فلاحتی از مجموع 87 هزار و 687 رای ماخوذه صحیح 30 هزار و 12 رای کسب و حائز اکثریت آرا شد.

تویسرکان: محمد مهدی مفتح از مجموع 54 هزار و 436 رای ماخوذه صحیح 39 هزار و 623 رای کسب و حائز اکثریت آرا شد.

شهربابک: علی اسدی از مجموع 45 هزار و 66 رای ماخوذه صحیح 16 هزار و 956 رای کسب و حائز اکثریت آرا شد.

کلیبر، خداآفرین و هوران: قلی الله قلی‌زاده از مجموع 63 هزار و 480 رای ماخوذه صحیح 36 هزار و 936 رای کسب و حائز اکثریت آرا شد.

تفرش، آشتیان و فراهان: محمد حسینی از مجموع 48 هزار و 463 رای ماخوذه صحیح 13 هزار و 42 رای کسب و حائز اکثریت آرا شد.

نطنز و قمصر: مرتضی صفاری نطنزی از مجموع 37 هزار و 644 رای ماخوذه صحیح 9 هزار و 842 رای کسب و حائز اکثریت آرا شد.

 

گزارش غیررسمی: 60 درصد منتخبان مجلس دهم اصولگرا هستند

بر اساس گزارش های غیررسمی که از حوزه‌های انتخابیه سراسر کشور واصل شده، تاکنون نزدیک به ۶۰ درصد منتخبان مجلس دهم اصولگرا هستند.
 
 با شمارش آرای بیش از 40 هزار صندوق اخذ رای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، آمار غیررسمی و  ابتدایی راه یافتگان به خانه ملت در حال انتشار است.
 
بر اساس آخرین آمار دریافتی از نتایج شمارش آراء دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه‌های انتخابی سراسر کشور، تا کنون قریب 60 درصد راه‌یافتگان قطعی به پارلمان اصولگرا هستند.
 
همچنین حدود 30 درصد منتخبان اصلاح‌طلب و اعتدالی و بقیه نیز مستقل هستند که گرایش اکثر آنها به سمت اصولگرایان است.
 
در ادامه با مشخص شدن نتایج آمار حوزه های انتخابیه دیگر، آمار ارائه شده تا کنون قابل تغییر خواهد بود.
 

 

نتایج انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه نائین و سیرجان

نتایج انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه های انتخابیه نائین، خور، بیابانک، سیرجان و بردسیر حاکی از آن است که به ترتیب عباسعلی پوربافرانی و شهباز حسن پور بیگلری یک چهارم آرا را کسب کردند.

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره 39 اعلام کرد اسامی منتخبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی که تا صبح هشتم اسفند 94 موفق به کسب حداقل آرای صحبح در حوزه انتخابیه شده اند به شرح زیر است:

در حوزه انتخابیه نائین، خور و بیابانک عباسعلی پوربافرانی از مجموع 39 هزار و 529 آرای صحبح ماخوذه با کسب 11 هزار و 154 رای

در حوزه انتخابیه سرجان و بردسیر شهباز حسن پوربیگلری از مجموع 144هزار و 701 آرای صحیح ماخوذه با کسب 54 هزار و 970 رای

عباسعلی پوربافرانی و حسن پوربیگلری هر دو کاندیداهای مستقل در این دو حوزه انتخابیه هستند.

 

ترکیب آرای انتخابات مجلس در کرمانشاه

اصولگرایان براساس آمار غیررسمی برنده انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان کرمانشاه شدند.

با پایان شمارش آرا 1514 صندوق اخذ رأی در سراسر استان کرمانشاه می‌توان اصولگرایان را برنده قطعی انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این استان دانست.

برپایه این گزارش نامزدهای شورای ائتلاف اصولگرایان استان کرمانشاه در حوزه‌های انتخابیه کرمانشاه، کنگاور، صحنه و هرسین، پاوه و اورامانات به مجلس دهم راه پیدا کرده‌اند.

در حوزه‌های انتخابیه اسلام‌آباد غرب و دالاهو و قصرشیرین و سرپل‌ذهاب و گیلان‌غرب نیز نامزدهای راه یافته به مجلس دهم با سابقه اصولگرایی هستند که با نشان مستقل در این دوره از انتخابات حضور داشتند.

نتایج انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های ششگانه استان کرمانشاه براساس آمار غیررسمی به شرح زیر است:

حوزه انتخابیه کرمانشاه: عبدالرضا مصری(اصولگرا)، سیدقاسم جاسمی (اصولگرا)؛ برای نفر سوم به دور دوم کشیده شد شامل: محمد کرمی‌راد(اصولگرا) و سیدسعید حیدری طیب(اصلاح‌طلب)

حوزه انتخابیه اسلام‌آباد غرب و دالاهو: حشمت‌الله فلاحت پیشه (اصولگرا)

حوزه انتخابیه پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر: شهاب نادری (اصولگرا)

حوزه انتخابیه سنقر و کلیایی: حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی‌کیا (اصولگرا) و محمد رستگار (مستقل) به دور دوم رفتند.

حوزه انتخابیه قصرشیرین و سرپل‌ذهاب و گیلان‌غرب: فرهاد تجری (اصولگرا)

حوزه انتخابیه کنگاور، صحنه و هرسین: حسن سلیمانی (اصولگرا)

نتایج انتخابات اردستان، دشتی، دشت آزادگان و زرند،گرمی و مریوان

نتایج انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه های انتخابیه اردستان، دشتی و تنگستان، دشت آزادگان و هویزه و زرند و کوهبنان حاکی از آن است که به ترتیب سیدصادق طباطبایی نژاد، سیدکمال الدین شهریاری، قاسم ساعدی و حسین امیری خامکانی موفق به کسب اکثریت حداقل یک چهارم آرا صحیح شدند.

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره 40 اعلام کرد اسامی منتخبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی که تا صبح هشتم اسفند 94 موفق به کسب حداقل آرای صحبح در حوزه انتخابیه شده اند به شرح زیر است:

1- در حوزه انتخابیه اردستان، سیدصادق طباطبایی از مجموع 30 هزار و 75 ارای صحیح ماخوذه با کسب 16هزار و 100رای

2- در حوزه انتخابیه دشتی و تنگستان سیدکمال الدین شهریاری از مجموع 85 هزار و 16 آرای صحیح ماخوذه با کسب 54 هزار و 208 رای

3- در حوزه انتخابیه دشت آزادگان و هویزه قاسم ساعدی از مجموع 68 هزار و 53 آرای صحیح ماخوذه با کسب 20هزار و 643 رای

4- در حوزه انتخابیه زرند و کوهبنان حسین امیری خامکانی از مجموع 79هزار و 589آرای صحیح ماخوذه با کسب 35 هزار و 691 رای

همچنین نتایج انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی حاکی از آن است که در حوزه انتخابیه گرمی سیدحمایت میرزاده، انتخاب شد و در حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد منصور مرادی و امید کریمیان به مرحله دوم راه یافتند.

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره 41 اعلام کرد اسامی منتخبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی که تا صبح هشتم اسفند 94 موفق به کسب حداقل آرای صحیح در حوزه انتخابیه شده اند به شرح زیر است:

1- در حوزه انتخابیه گرمی سید حمایت میرزاده از مجموع 47 هزار و 803 آرای صحیح ماخوذه با کسب 21 هزار و 399 رای

2- در حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد از مجموع 84هزار و 925 آرای صحیح ماخوذه منصور مرادی با کسب 15 هزار و 815 رای و امید کریمیان با کسب 12 هزار و 8198 رای به مرحله دوم راه یافتند.

طباطبایی نژاد، شهریاری، ساعدی نامزدهای مورد حمایت ائتلاف اصولگرایان، و حسین امیری خامکانی نامزد مستقل بوده اند. همچنین سیدحمایت میرزاده نامزد مورد حمایت اصلاح طلبان و حامیان دولت(امید) بوده است. در حوزه مریوان هم منصور مرادی کاندید مستقل و امید کریمیان نامزد مورد حمایت لیست صدای ملت بوده اند که به دور دوم رفته اند.

کاندیدای مستقل خبرگان در هرمزگان پیروز شد

 آیت الله سید روح الله صدرالساداتی با اختلافی فاحش نسبت به آیت الله غلامعلی نعیم آبادی پیشی گرفت.

گفته می شود جامعه مدرسین،جامعه روحانیت مبارز،اصولگرایان و اصلاح طلبان از آیت الله نعیم آبادی حمایت کرده بودند.

پیروزی کاندید مستقل در خرمشهر و رقابت اصولگرایان و اصلاح طلبان در مرحله دوم در بندر لنگه

 نتایج انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی حاکی از آن است که در حوزه انتخابیه خرمشهر عبدالله سامری انتخاب شد و در حوزه انتخابیه بندر لنگه، بستک و پارسیان خالد زمزم نژاد و احمد جباری به مرحله دوم راه یافتند.

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره 42 اعلام کرد اسامی منتخبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی که تا صبح هشتم اسفند 94 موفق به کسب حداقل آرای صحبح در حوزه انتخابیه شده اند به شرح زیر است:

1- در حوزه انتخابیه خرمشهر عبدالله سامری از مجموع 60 هزار و 541 آرای صحیح ماخوذه با کسب 19 هزار و 318 رای

2- در حوزه انتخابیه بندر لنگه، بستک و پارسیان از مجموع 124هزار و 342 آرای صحیح ماخوذه خالد زمزم نژاد با کسب 29 هزار و 977 رای و احمد جباری با کسب 29 هزار و 150 رای به مرحله دوم راه یافتند.

عبدالله سامری کاندیدای مستقل بوده است. همچنین خالد زمزم نژآد کاندید مورد حمایت اصلاح طلبان و حامیان دولت و احمد جباری کاندید اصولگرایان است که رقابت آنها به دور دوم کشیده شده است.
 

 آقاپور و علی علیلو در شبستر به دور دوم راه یافتند

براساس شنیده ها از اخبار موثق دریافتی از شبستر ، خانم آقاپور  و علی علیلو نتوانستند در دور اول حائز اکثریت آراء شوند و این  رقابت های انتخاباتی در حوزه شبستر به دور دوم کشیده شد.

روحانی،هاشمی،امامی کاشانی و موحدی کرمانی در صدر منتخبان استان تهران

گزارشهای رسیده از برخی صندوقهای رای خبرگان در استان تهران، حاکی از صدرنشینی روحانی است.

بر اساس این گزارش ، شمارش بخشی از صندوقهای تهران پایان یافته و بخش اعظم آن هنوز به پایان نرسیده است.

گفته می شود نامزدهای مشترک جامعه مدرسین و لیست امید از رای بالاتری نسبت به نامزدهای دیگر برخوردارند،با این حال هاشمی در برخی صندقها اول است و در برخی دیگر رتبه دوم تا هشتم را دارد.

امامی کاشانی،موحدی کرمانی،علوی و امینی نیز از افرادی هستند که رای بیشتری دارند.

زهرا سعیدی نماینده مردم مبارکه در مجلس دهم شد

فرماندار مبارکه گفت: زهرا سعیدی مبارکه به عنوان نماینده مردم مبارکه در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از سوی مردم این شهرستان انتخاب شد.

به گزارش نامه‌نیوز، علی‌اصغر ذاکری در اصفهان با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی شهرستان مبارکه اظهار داشت: زهرا سعیدی مبارکه به عنوان نماینده مردم مبارکه در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از سوی مردم این شهرستان انتخاب شد.

وی افزود: وی با کسب 20 هزار و 463 رأی از میزان آرای مأخوذه و کسب بیشترین آرای مأخوذه، به عنوان نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.

فرماندار شهرستان مبارکه تصریح کرد: علی احمدپور مبارکه نیز با کسب 14 هزار و 415 رأی، در این انتخابات، عنوان دوم را به خود اختصاص داد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین علی فخری با کسب 13 هزار و 269 رأی، در رده بعدی انتخابات مبارکه قرار گرفت.

فرماندار مبارکه درباره مشارکت مردم در انتخابات امسال اضافه کرد: میزان مشارکت مردم مبارکه در انتخابات امسال 72 درصد بود.

 

حوزه‌های انتخابیه تویسرکان، شهر بابک، قائنات و کلیبر و خودآفرین

بر اساس این گزارش محمدمهدی مفتح با ۳۹ هزار و ۶۲۳ رای از مجموع آرای ۵۴ هزار و ۴۳۶ از حوزه تویسرکان رای راهی خانه ملت شد.

علی اسدی نیز از حوزه انتخابیه شهر بابک با ۱۶ هزار و ۵۹۶ رای از مجموع آرای ۴۵ هزار و ۶۶ رای به عنوان نمایندگی مردم این شهرستان انتخاب شد.

ولی‌الله قلی‌زاده هم با ۳۶ هزار و ۹۳۶ رای از مجموع آرای ۶۳ هزار و ۴۸۰ رای به عنوان نماینده مردم ازحوزه انتخابیه کلیبر انتخاب شد.

از حوزه انتخابیه قائنات و زیرکوه هم فرهاد فلاحتی با کسب ۳۰ هزار و ۱۲ رای از مجموع از ۸۷ هزار و ۶۸۷ رای به عنوان نماینده انتخاب شد.

در حوزه انتخابیه تفرش، آشتیان و فراهان نیز آقای محمد حسینی با کسب ۱۳ هزار و ۴۲ رای از مجموع ۴۸ هزار و ۴۶۳ رای از مجموع آرای صحیح ماخوذه را به خود اختصاص داد.

همچنین در حوزه انتخابیه نطنز و قمصر آقای مرتضی صفاری‌نطنزی با کسب ۹ هزار و ۸۴۲ رای از مجموع ۳۷ هزارو ۶۴۴ رای آرای صحیح ماخوذه راهی مجلس دهم شد.

در حوزه انتخابیه نائین، خور و بیابانک، آقای عباسعلی پوربافرانی از مجموع ۳۹ هزدر و ۵۲۹ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۱۱ هزار و ۱۵۴ رای به عنوان نماینده مردم شناخته شد.

بر اساس اعلام وزارت کشور در حوزه انتخابیه سیرجان و بردسیر آقای شهباز حسن‌پور بیگلری از مجموع ۱۴۴ هزار و ۷۰۱ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۵۴ هزار و ۹۷۰ رای برای بار دیگر به خانه ملت می‌رود.

مرتضی صفاری نماینده نطنز و بخش قمصر شد

فرماندار نطنز گفت: «مرتضی صفاری‌نطنزی» در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه شهرستان نطنز و بخش قمصر بیشترین آرا را کسب کرد.

«یوسف حسنی» اظهار کرد: «مرتضی صفاری‌نطنزی» با کسب 9842 رأی به‌عنوان نماینده این حوزه انتخابیه وارد بهارستان شد.

وی یادآور شد: هم‌چنین در این دوره «علی باغبانیان» 8882 رأی،«محمد فیروزی» 7521 رأی، «مهدی افضلی» 5445 رأی،«محمود صفاری» 2348 رأی،«اسفندیاری» 1369 رأی،«سلیمانی» 1289 رأی،«محمدی» 673 رأی و رسولی 275 رأی به دست آوردند.

 

نتایج آرا در 4 حوزه انتخابیه استان مرکزی

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی نتایج شمارش آرای انتخابات مجلس شورای اسلامی در 4 حوزه انتخابیه استان مرکزی را تشریح کرد.

شکرالله حسن بیگی در این خصوص گفت: تا این لحظه با اتمام شمارش آرای انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه های انتخابیه تفرش، آشتیان و فراهان، محلات و دلیجان، خمین و شازند، نتایج در این حوزه ها مشخص شده است.

براساس گفته حسن بیگی نتایج آرا در این حوزه های انتخابیه به شرح زیر است:

حوزه تفرش، آشتیان و فراهان:

آراء ماخوذه: 50 هزار و 275

آراء صحیح: 48 هزار 463

نماینده منتخب در این حوزه انتخاباتی: محمد حسینی با کسب 13 هزار و 42 رای

حوزه انتخابیه محلات و دلیجان:

آراء ماخوذه: 45 هزار و 138

آراء صحیح: 43 هزار و 141

نماینده منتخب علیرضا سلیمی با 11 هزار و 470 رای

حوزه انتخابیه خمین:

آراء ماخوذه: 52 هزار و 61

آراء صحیح: 49 هزار و 325

نماینده منتخب : محمد ابراهیم رضایی با 22 هزار و 664 رای

حوزه انتخابیه شازند:

آراء ماخوذه: 71 هزار و 466

آراء صحیح: 68 هزار و 474

در این حوزه انتخابیه صاحبعلی غفاری با 15 هزار و 719 رای و علی ابراهیمی با 11 هزار و 583 رای به دور دوم انتخابات کشیده شدند.

حسن بیگی گفت: نمایندگان انتخابی باید 25 درصد بعلاوه یک رای را به دست آورند که در شازند این مهم در خصوص این دو نفر محقق نشد و نتیجه باید در دور دوم مشخص شود.

وی اظهار کرد: امید است با پایان یافتن شمارش آرا در حوزه های انتخابیه اراک، کمیجان و خنداب و ساوه و زرندیه نتایج این حوزه ها نیز تا ظهر امروز اعلام شود.

اولین نتایج شمارش آرای انتخابات مجلس دهم

بر اساس اطلاعیه‌های ستاد انتخابات کشور اولین نتایج شمارش آرای انتخابات مجلس دهم اعلام شد.

در حوزه‌های انتخابیه‌ای که شمارش آرای آن‌ها به پایان رسیده است افراد زیر حائز اکثریت آرا شدند:

قائنات و زیرکوه : فرهاد فلاحتی از مجموع 87687 رای ماخوذه صحیح 30012

تویسرکان : محمد مهدی مفتح از مجموع 54436 رای ماخوذه صحیح 39623

شهربابک : علی اسدی از مجموع 45066 رای ماخوذه صحیح 16956

کلیبر، خداآفرین و هوران: ولی‌الله قلی‌زاده از مجموع 63480 رای ماخوذه صحیح 36936

تفرش، آشتیان و فراهان: محمد حسینی از مجموع 13042 رای ماخوذه صحیح 48463

نطنز و قمصر: مرتضی صفاری نطنزی از مجموع 9842 رای ماخوذه صحیح 37644


 

نماینده دزفول مشخص شد

فرماندار دزفول گفت: تاکنون  بیش از 85 درصد از آرای این شهرستان شمارش شده است و نتایج نهایی تا سه ساعت آینده اعلام خواهد شد.

حبیب‌الله آصفی اظهار کرد: بیش از 70 درصد مردم دزفول در انتخابات مشارکت داشته‌اند که بیانگر حضور پرشور آنها در انتخابات است.

وی افزود: نتیجه انتخابات در این شهرستان مشخص و به گونه‌ای است که قطعا به دور دوم کشیده نخواهد شد و نماینده مردم دزفول در همین دور اول مشخص می‌شود.

شواهد حاکی از این است که عباس پاپی‌زاده راهی بهارستان شده است. 

نامزد اصولگرا پیشتاز در آرای حوزه انتخابیه شاهرود

 نتایج اولیه شمارش آرا در حوزه انتخابیه شاهرود و میامی از پیشتازی سید حسن حسینی حکایت دارد.

مستقر در ستاد انتخابات شهرستان شاهرود، در حوزه انتخابیه شاهرود و میامی تاکنون سید حسن حسینی شاهرودی با بیش از ۱۷ هزار رأی پیشتاز میدان است.

از مجموع ۱۵۴هزار تعرفه به صندوق ریخته شده، حسینی شاهرودی با ۱۷ هزار رای پیشتاز انتخابات است و علی خانی با حدود هفت هزار رأی نفر بعدی است.

در حوزه انتخابیه شاهرود و میامی در مجموع ۱۷نفر برای کسب یک کرسی نمایندگی مجلس شورای اسلامی به رقابت پرداختند.

 

رقابت نزدیک نامزد اصلاح‌طلب با نامزد اصولگرا در حوزه انتخابیه گرمی

با اتمام شمارش آرا در حوزه انتخابیه گرمی، میرحمایت میرزاده با کسب اکثریت آرا به پیشتاز کسب رای برای کرسی این حوزه در مجلس دهم شد.

منابع غیررسمی اعلام کردند که در این حوزه انتخابیه میرحمایت میرزاده با کسب ۲۲ هزار و ۱۵۰ رای از رقبا پیش افتاده است.

در این شهرستان ولی اسماعیلی نماینده مردم گرمی در هشتمین دوره مجلس نیز با کسب ۱۹ هزار و ۵۷ رای با وی رقابت تنگاتنگی دارد.

شهرستان گرمی دارنده یک کرسی در مجلس شورای اسلامی است و استان اردبیل دارای پنج حوزه انتخابیه بوده و هفت نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.
 

نامزد اصولگرا نماینده دشتی و تنگستان شد

در این حوزه انتخابیه  شهریاری نامزد لیست اصولگرایان راهی بهارستان شد.

نامزد مستقل،نماینده لردگان شد

فرماندار شهرستان لردگان گفت: محمد خالدی با کسب بیشترین آراء به عنوان نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.
 

ابوالقاسم کریمی اظهار داشت: محمد خالدی با کسب 38 هزار و 734 رأی به عنوان نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.

وی با بیان اینکه 9 داوطلب از شهرستان لردگان در صحنه رقابت مجلس شورای اسلامی حضور داشتند، افزود: خسرو خلیل‌طهماسب با کسب 29 هزار و 546 رأی و محمد محمودی نیز با کسب 21 هزار و 316 رأی از دیگر کاندیدهای شهرستان لردگان به شمار می‌رفتند.

مجید جلیل نماینده فعلی شهرستان لردگان است که به این ترتیب از راه‌یابی به مجلس دهم بازماند.

نماینده قصرشیرین ماندگار شد

 در حوزه انتخابیه قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب فرهاد تجری با کسب بیش از ۳۰ هزار رای به عنوان نماینده مردم این حوزه انتخابیه راهی مجلس شد.
 

 نامزد اصولگرایان نماینده پاوه شد

شهاب نادری با کسب بیش از ۳۲ هزار رای به عنوان منتخب مردم در حوزه پاوه و اورامانات کرسی مجلس را از آن خود کرد.

نامزد اصولگرایان در کنگاور پیروز شد

در حوزه انتخابیه صحنه، هرسین و کنگاور حسن سلیمانی با کسب بیش از ۵۰ هزار رای پیروز قاطع این حوزه انتخابیه شد.


--------------------------------------------------------------------------------

08:20: اعلام نتایج انتخابات خبرگان در خوزستان/ فلاحیان رای نیاورد

نمایندگان خوزستان در مجلس خبرگان مشخص شدند.

عباس کعبی‌،سیدمحمدعلی موسوی جزایری،عبدالکریم فراحانی،محسن حیدری آل‌کثیر،محمدحسین احمدی و سیدعلی شفیعی از استان خوزستان به مجلس خبرگان راه یافتند.علی فلاحیان، نماینده فعلی این استان رای کافی نیاورد.


-نمایندگان قبلی استان اصفهان در خبرگان دوباره رای آوردند

 نتایج انتخابات مجلس خبرگان در استان اصفهان انتخاب شدند.

سیدیوسف‌طباطبایی‌نژاد،مرتضی‌مقتدایی،عبدالنبی‌نمازی،سیدابوالحسن‌مهدوی و عبدالمحمودعبدالهی به ترتیب در این استان انتخاب شدند.

نمابنده قم در مجلس خبرگان، ابقا شد

با پایان شمارش آرای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در استان قم آیت‌الله محمد مومن با کسب بیشترین آرا، به مجلس خبرگان رهبری راه یافت.

در انتخابات مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه قم ۱۵ نفر ثبت نام کرده بودند که از این تعداد سه نفر تائید صلاحیت شدند. یک نفر هم از ادامه رقابت انتخاباتی انصراف داد و آیت‌الله مومن با تعداد رای بالا، نماینده مجلس خبرگان رهبری شد.

آیت‌الله مومن نماینده مردم قم در چهارمین دوره مجلس خبرگان رهبری و عضو فقهای شورای نگهبان قانون اساسی است.


2 کرسی نمایندگی زابل بین کاندیدای مستقل و اصلاح طلب تقسیم شد

 حبیب‌الله دهمرده و احمدعلی کیخا از زابل به مجلس راه یافتند

در این شهر اصولگرایان نامزدی معرفی نکرده بودند. دهمرده استاندار سیستان و بلوچستان در دولت نهم و از استادان ریاضی کشور است.


رقابت نزدیک نامزد اصلاح‌طلب با نامزد مستقل در حوزه دماوند

 با شمارش تعدادی از صندوق های اخذ رأی در حوزه انتخابیه دماوندو فیروزکوه، رقابت نزدیکی بین چند نامزد انتخاباتی دنبال می شود.

بر اساس آخرین اخبار غیر رسمی، رسولی و میرزایی دو نامزد انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه  بیشترین آرا را تاکنون به دست آورده اند.

حمیدرضا مشهدی عباسی نماینده فعلی دماوند و فیروزکوه نیز در میان پنج نفر اول قرار دارد اما باید منتظر ماند و دید در نهایت چه کسی بر کرسی نمایندگی مجلس در حوزه دماوند و فیروزکوه تکیه می زند.


پیشتازی نقوی حسینی با ۴۸ هزار رأی در ورامین

پیشتازی نقوی حسینی با ۴۸ هزار رأی در ورامینسید حسین نقوی حسینی با شمارش تعدادی از صندوق های اخذ رأی در حوزه انتخابیه ورامین، پیشوا و قرچک همچنان پیشتاز است.

کار شمارش آرای انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه ورامین، پیشوا و قرچک آغاز شده است و با گذشت چندساعت از شمارش آرا، سید حسین نقوی حسینی همچنان پیشتاز است.

سید حسین نقوی حسینی نامزد اصولگرای حوزه انتخابیه ورامین و نماینده فعلی ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی در اکثر صندوق های اخذ رأی از سایر رقبا پیشی گرفته است.

هم اکنون سید حسین نقوی حسینی با ۴۸ هزار رأی، بیشترین آرا را کسب کرده و محسن ضرغان با ۲۲ هزار رأی و احمد تاجیک با ۹ هزار رأی دوم و سوم هستند.


نتیجه انتخابات قم مشخص شد

احمد امیرآبادی فراهانی، علی لاریجانی و مجتبی ذوالنوری بیشترین آرای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه قم را کسب کردند.

نتایج شمارش آرا در حوزه انتخابیه قم نشان می‌دهد که از مجموع ۴۶۴ هزار و ۷۱ رای، احمد امیرآبادی فراهانی با ۲۲۵ هزار و ۵۵۶ رای، علی لاریجانی با ۱۶۲ هزار و ۴۰ رای و مجتبی ذوالنوری با ۱۴۳ هزار و ۶۵۴ رای بیشترین آرای این دوره از انتخابات را از آن خود کردند.

تعداد واجدان شرایط شرکت در انتخابات استان قم ۷۶۷ هزار و ۷۳۰ نفر بودند که در این دوره از انتخابات ۴۶۴ هزار و ۷۱ نفر آرای خود را به صندوق‌های رأی انداختند.

استان قم ۳ نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.
 تابش برای پنجمین بار راهی مجلس شد

حمدرضا تابش نامزد اصلاح طلب اردکان برای پنجمین باز متوالی از موکلین خود رای اعتماد گرفت تا عمر نمایندگی خود را به 20 سال برساند.

تابش مورد حمایت دو لیست امید و صدای ملت است. در شهرستان کاشمر نیز بهروز بنیادی، نامزد اصلاح طلبان پیروز انتخابات شده است.

تاکنون پیروزی حجت‌الاسلام سیدصادق طباطبایی‌نژاد، کاندیدای مورد حمایت اصولگرایان از حوزه انتخابیه اردستان نیز قطعی شده است.

پیروزی محمود بهمنی از حوزه ساوجلباغ نیز قطعی است.


 خبرنگاران قمی اجازه حضور پای صندوق‌های رای را نیافتند

رئیس ستاد انتخابات استان قم با اشاره به اینکه خبرنگاران نمی‌توانند در ستاد انتخابات استان حضور داشته باشند گفت: شورای تامین استان قم حضور خبرنگاران در ستاد انتخابات را ممنوع کرد.

احد جمالی امشب در جمع خبرنگاران با بیان اینکه همه سعی خود را داریم که نتایج آرا را تا قبل از ظهر فردا اعلام کنیم افزود: مدارس کل استان قم فردا در شیفت صبح تعطیل است و کارمندانی که دست اندرکار انتخابات بودند لازم نیست فردا به محل کار بروند و برای آن‌ها حکم ماموریت صادر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه خبرنگاران نمی‌توانند در ستاد انتخابات استان حضور داشته باشند تصریح کرد: این عدم حضور خبرنگاران به این معنا نیست که خبرنگاران نامحرم هستند، حتی همکاران ما که لزومی ندارد در ستاد باشند، محل را ترک می‌کنند.

جمالی با بیان اینکه تجربه نشان داده در صورت حضور تعداد زیاد افراد و اعلام نتایج جزیره‌ای، تبعاتی به وجود می‌آید گفت: برخی جریانات ممکن است براساس حب و بغض‌ها مشکل‌ساز شوند به همین دلیل شورای تامین استان قم و سایر استان‌ها به عنوان قانون اعلام می‌کنند که افراد خارج از ستاد نباید در محل ستاد انتخابات حاضر باشند.

وی تصریح کرد: باید روند را مشاهده کنیم و در صورت صلاحدید نتایج را به صورت قسمت به قسمت از طریق کمیته تبلیغاتی به اطلاع می‌رسانیم.


 نتایج اولیه انتخابات مجلس در پنج حوزه انتخابیه استان اردبیل

با آغاز شمارش و تجمیع آرا از ساعاتی قبل، نتایج اولیه دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در پنج حوزه انتخابیه استان اردبیل مشخص شد.

 شمارش اولیه آرا نشان می دهد که با شمارش آرای ۱۵۰ صندوق روستایی و شهری در حوزه انتخابیه اردبیل، نمین، نیر و سرعین رضا کریمی، صدیف بدری و سیدکاظم موسوی پیشتاز هستند.

در این حوزه بیش از ۹۵ درصد صندوق های روستایی شمارش شده و هم اکنون شمارش صندوقهای شهری ادامه دارد. براین اساس تاکنون رضا کریمی بالغ بر ۱۶ هزار رای کسب کرده است.

در حوزه انتخابیه مشگین شهر ولی ملکی و محمود عباس‌زاده پیشتاز بوده و رقابت شدیدی بین این دو نفر در جریان است. آخرین خبرها حکایت از کسب ۱۷ هزار رای از سوی ولی ملکی و ۱۳ هزار رای از سوی محمود عباس‌زاده دارد.

در این حوزه اسدی و رضازاده نیز با کسب بیش از ۱۰ هزار رای همچنان امیدوار هستند.

در حوزه انتخابیه گرمی نیز میرحمایت میرزاده با ۲۰ هزار رای پیشتاز بوده و در حوزه خلخال و کوثر نیز بشیر خالقی با کسب ۱۷ هزار رای در صدر قرار دارند.

اما در حوزه انتخابیه پارس آباد و خلخال کامران قاسم زاده با ۱۳ هزار رای، ایرج بیگدلو با ۱۲ هزار و ۵۰۰ رای و اسماعیل ابراهیمی با ۱۲ هزار رای جزو سه نفر اول برای رسیدن به بهارستان هستند.

استان اردبیل دارای پنج حوزه انتخابیه بوده و هفت نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.


-آخرین نتایج انتخابات مجلس در خرم آباد

تابناک: در حوزه انتخابیه خرم آبادوچگنی، تا این لحظه شمارش آراء دررقابتی فشرده، صید محمد بیرانوند، محمدرضا ملکشاهی راد، اعظم محمدی نیا، مرتضی محمودوند صاحب بیشترین آرا شده اند.

درحوزه انتخابیه خرم آبادوچگنی ، تا این لحظه شمارش آراء در رقابتی فشرده، صید محمد بیرانوند، محمدرضا ملکشاهی راد، اعظم محمدی نیا، مرتضی محمودوند صاحب بیشترین آرا شده اند.

باتوجه به استقبال گسترده مردم وحضور حداکثری مردم درپای صندوق رای شمارش آرا همچنان ادامه دارد و احتمالا انتخابات به دور دوم کشیده شود.


 پیش تازی آیت الله شبستری در انتخابات خبرگان

پس از آغاز شمارش آراء در سطح استان آذربایجان شرقی ، آمار بدست آمده حکایت از پش تازی مطلق آیت الله مجتهد شبستری ، امام جمعه تبریز دارد.

پس از آغاز شمارش آراء در سطح استان آذربایجان شرقی ، آمار بدست آمده حکایت از پش تازی مطلق آیت الله مجتهد شبستری ، امام جمعه تبریز دارد ، و به احتمال زیاد از الان می توان ایشان را به عنوان اولین منتخب شده از استان برای محلس خبرگان دانست.

 نمایندگان سیستان و بلوچستان وارد خبرگان شدند

علی‌اصغر جمشیدنژاد ‌در زاهدان اظهار کرد: بر اساس شمارش آرا ‌آیت‌الله عباسعلی سلیمانی و مولوی نذیر‌احمد سلامی بیشترین آرا را برای مجلس خبرگان رهبری به خود اختصاص دادند.

 رئیس ستاد سیستان و بلوچستان افزود: شمارش آرا همچنان ادامه دارد اما با توجه به اینکه برای مجلس خبرگان رهبری سه کاندیدا تایید صلاحیت شده بودند، می‌توان این دو نفر را تاکنون برنده انتخابات اعلام کرد.

وی تاکید کرد: تجمیع آرا در هیچ یک از حوزه‌های انتخابیه انجام نگرفته و نتایج نهایی فردا تا ظهر از طریق ستاد انتخابات وزارت کشور اعلام خواهد شد.


 کاندیدای اصولگرا، پیروز انتخابات در آستارا شد

کاندیدای اصولگرا، با کسب بیش از ۱۳ هزار رای، پیروز انتخابات در شهرستان آستارا شد.

فرماندار آستارا اظهار کرد: ولی داداشی با کسب بیش از ۱۳ هزار رای از کل بیش از ۵۰ هزار آرای ماخوذه، توانست به عنوان نماینده مردم آستارا به مجلس راه پیدا کند.

سیروس شفقی افزود: این تعداد رای از ۸۴ صندوق رای در شهرستان اخذ شده است.

وی تصریح کرد: میزان درصد مشارکت مردم آستارا در انتخابات جاری متعاقبا اعلام می شود.

کاندیدای اصلاح طلبان در یزد به مجلس راه یافت

با شمارش 257 هزار رای ماخوذه، سید ابوالفضل موسوی کاندیدای مورد حمایت اصلاح طلبان و حامیان دولت توانست با 110000 رای به مجلس راه یابد. کاندیدای اصولگرایان هم در انتخابات 90000 رای کسب کرد.

سید ابوالفضل موسوی دقایقی پس از اعلام نتایج شمارش 257 هزار رای ماخوذه، در جمع اعضای ستادش حاضر شد و از زحمات جهادی و شبانه روزی اعضای ستاد قدردانی کرد.

وی از اعضای ستادش خواست تا به خاطر ایام فاطمیه، هنگام پیروزی حرمت ایام را حفظ نمایند.

این کاندیدای اصلاح طلبان و حامیان دولت در یزد، گفت که فردا (شنبه شب) پس از اعلام رسمی نتایج، مراسم جشنی در مسجد حظیره برپا خواهد شد.

دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه یزد و اشکذر، روز 7 اسفند به مدت 15 ساعت از ساعت 8 صبح تا 23 در قالب 331 حوزه اخذ رای برگزار شد.

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس مشخص شد

فرماندار قاین گفت: فرهاد فلاحتی با کسب اکثریت آرا به عنوان نماینده مردم قاین و زیرکوه به مجلس راه یافت.

بهمن کهن ترابی اظهار کرد: فرهاد فلاحتی با کسب بیشترین ارا به دهمین دوره از مجلس شورای اسلامی راه یافت.

وی عنوان کرد: در حوزه انتخابیه قاین ۸ کاندیدا با هم رقابت داشته اند.

فرهاد فلاحتی کاندیدای مورد حمایت ائتلاف اصولگرایان در حوزه انتخابیه قاین و زیرکوه بوده است.


 رئیسی نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان شد

دبیرستاد انتخابات خراسان جنوبی گفت: آیت الله سید ابراهیم رئیسی بار دیگر نماینده مردم استان در پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری شد.

علی جزندری در حاشیه شمارش آرا بیان داشت: آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی با کسب اکثریت آرا نماینده مردم خراسان جنوبی در پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری شد.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی نماینده مردم استان در چهارمین دوره مجلس خبرگان رهبری نیز بوده است.

رئیسی کاندید مورد حمایت جامعه مدرسین در استان خراسان جنوبی بود.

نتایج انتخابات مجلس خبرگان رهبری در استان کرمانشاه

نتایج انتخابات مجلس خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه استان کرمانشاه بدون احتساب شهرستان سنقر و کلیایی و کرمانشاه به شرح زیر است.

به ترتیب حجج الاسلام نریمانی با ۲۱۹۹۰۰ رای، مستشاری با ۱۲۵۴۰۰ رای، محمدی عراقی با ۱۲۲۸۰۰ رای و ممدوحی با ۸۹۸۵۰ رای به ترتیب اول تا چهارم هستند. گفتنی است آرا شهرستان کرمانشاه و شهرستان سنقر وکلیایی می تواند در تغییر این ترکیب موثر باشد.

به گزارش خبرنگار مهر با توجه به نتایج به دست آمده حداقل 6 نفر از 8 نماینده مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس دهم اصولگرا خواهند بود.

گفتنی است این نتیجه قطعی نبوده و هیچ مرجع رسمی آن را تأیید نکرده است.

امیرآبادی، لاریجانی و ذوالنوری بیشترین رای را در قم کسب کردند

احمد امیرآبادی فراهانی، علی لاریجانی و مجتبی ذوالنوری بیشترین آرای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه قم را کسب کردند.

نتایج شمارش آرا در حوزه انتخابیه قم نشان می‌دهد که از مجموع ۴۶۴ هزار و ۷۱ رای، احمد امیرآبادی فراهانی با ۲۲۵ هزار و ۵۵۶ رای، علی لاریجانی با ۱۶۲ هزار و ۴۰ رای و مجتبی ذوالنوری با ۱۴۳ هزار و ۶۵۴ رای بیشترین آرای این دوره از انتخابات را از آن خود کردند.

گفتنی است، این خبر در حال تکمیل است و هنوز هیچ مرجع رسمی آن را تائید نکرده است.

تعداد واجدان شرایط شرکت در انتخابات استان قم ۷۶۷ هزار و ۷۳۰ نفر بودند که در این دوره از انتخابات ۴۶۴ هزار و ۷۱ نفر آرای خود را به صندوق‌های رأی انداختند.

استان قم ۳ نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.

  • - گردآوری: تبیان گلستان

مطالب مشابه

ملاقات عمومی مدیر کل

ملاقات عمومی با مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان

هرهفته روزهای سه شنبه


ارتباط مستقیم با مدیر کل
از طریق پورتال

 

کنگره شعر اهل بیت (ع...

برگزاری کنگره شعر اهل بیت (ع) در گلستان

 

مسابقه ویژه

برای شرکت در مسابقه

جشنواره قرآنی آوا ها و

نغمه های قرآنی 

از دکمه زیر استفاده کنید 

 

 

برای شرکت در مسابقه

مهمانی لاله ها

از دکمه زیر استفاده کنید

 

 

 

                                                                         برای شرکت در مسابقه

مسابقه حضرت امام خمینی(ره)

از دکمه زیر استفاده کنید 

  

 

برندگان مسابقه 30 روز رمضان