عضويت ورود
نام کاربری: رمز عبور:
Tebyan Islamic Propagation Office in Golestan
مقام معظم رهبری
 آرشيو اخبار:
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - Tuesday 4 August 2020
مرکز مشاوره آنلاین

بخش مشاوره آنلاین پورتال به منظور طرح سوالات راه اندازی شده است. شما میتوانید سوالات خود را در زمینه های مختلف ازجمله مذهبی، خانوادگی و غیره... مطرح کرده و توسط متخصص بررسی و به آنها پاسخ داده می شوند.
برای طرح سوال یا مشاهده ی سوالات دیگران، وارد بخش مشاوره آنلاین شوید.

مشاوره آنلاین

لینک های تصویری

روزی که به قول شهید بهشتی به اشتباه خود پی می‌بریم

۱۳۹۱/۱۲/۲۴ تعداد بازدید: ۴۸۶
print

چه کنیم که به رفوکاری نرسیم؟

روزی که به قول شهید بهشتی به اشتباه خود پی می‌بریم

چه کنیم که به رفوکاری نرسیم؟

 
این حکایت درسهایی برای امروز و فردای ما دارد و تشتت و افتراق خواست و برنامه بدخواهان این ملک و میهن است تا به هدف اصلی که همان تاراج همه داشته های مادی و معنوی مان است برسند. اما این تنها در دشمنی دشمن خلاصه نمی شود که اگر حواسمان نباشد در برخی به ظاهر دوستی ها و خیرخواهی ها و تکلیف ها هم مصداق می یابد.

 

چه کنیم که به رفوکاری نرسیم؟

گروه سیاسی: می گویند روزی ۵ نفر دوست عزم سفر می کنند و در راه مورد دستبرد سه نفر قرار می گیرند و دار و ندارشان را از دست می دهند و دست از پا درازتر به شهر خود باز می گردند. در شهر و محله خود وقتی ماجرا را تعریف می کنند، با سوال و تعجب اطرافیان مواجه می شوند که چگونه شما ۵ نفر از پس ۳ نفر بر نیامدید؟ و در پاسخ یکی از مالباختگان می گوید: آخر ما ۵ نفر بودیم تنها و آنها ۳ نفر بودند با هم!

به گزارش
افکارنیوز، این حکایت درسهایی برای امروز و فردای ما دارد و تشتت و افتراق خواست و برنامه بدخواهان این ملک و میهن است تا به هدف اصلی که همان تاراج همه داشته های مادی و معنوی مان است برسند. اما این تنها در دشمنی دشمن خلاصه نمی شود که اگر حواسمان نباشد در برخی به ظاهر دوستی ها و خیرخواهی ها و تکلیف ها هم مصداق می یابد. اینکه هر روز خبری از تکلیف گرایی فردی برای حضور در انتخابات شنیده می شود و تا پیش از این مشخص نبود چه خیری و برکت و حرکتی برای ملت داشته اند می تواند ما را متوجه خطری کند که دودش به چشم خیلی هایمان که نه، بلکه همه مان می رود.

اینکه انتخابات پرشور باشد، خواسته همه دوست داران انقلاب است و انشاالله چنین اتفاقی هم می افتد و این هم که همه کسانی که توانمندی اداره کشور با مقیاس ایران اسلامی را در خود می بینند باید در صحنه بیایند کار درستی است و رهبر معظم انقلاب هم بدان تاکید کرده اند، اما مساله در همان توانمندی و کارآیی است و نه در شعار، بلکه در عمل و برنامه و رفتار گذشته باید مشخص شده باشد. همین چندی قبل بود که مقام معظم رهبری فرمودند: کسانی که خود را صالح و دارای اهلیت میدانند در موقع لازم وارد عرصه شوند.

و این اهلیت نیز نیاز به موشکافی و سمینار ندارد، که نگاهی به مشکلات کشور و اهداف چشم انداز پیش رویمان می توانیم بفهمیم هر کسی اهلیت پوشیدن ردای ریاست جمهور این مملکت را ندارد.

به همین خاطر است که باید در انتخابات آینده تشکیلاتی و برنامه ای حضور یافت و دلها را به سمت برنامه ها و پشتوانه تیمی کاندیدا کشاند نه صرف شعارها و اگر در این زمینه دقت نشود، دیگران برایمان برنامه می ریزند و ماهی مقصود را صید می کنند و در این صورت به قول مرحوم علی صفایی دیگر کاری از کسی برنمی آید جز رفوکاری.

لذا اگر می خواهیم در آینده به رفوکاری نرسیم باید با وحدت و برنامه، افراد توانمند جمع و کل نگر یعنی یک تیم قوی (نه یک فرد صرف قوی) را وارد صحنه کنیم، تا در سایه آن دیگران نتوانند ماهی ما را برای خود صید کنند و دستبردی خدای نکرده به انقلاب بزنند.

خدا رحمت کند شهید بصیر و مظلوم انقلاب، شهید بهشتی را که می فرمود: برادران و خواهران بدون تشکیلات حرکت کردن را نپسندید. در این صورت روزی پشیمانی در برابر ما قرار خواهد گرفت. روزی که به اشتباه خود پی می‌بریم. می‌دانید که یک گروه ۵۰۰ نفری متشکل می‌تواند یک جمعیت ۵۰۰ نفری بدون تشکل را از پای در آورد.

گرداوری* تبیان گلستان

 

  • - گردآوری: تبیان گلستان
  • - منبع: افکار نیوز
نظرات

 نام:
 *نظر:

مطالب مشابه

ملاقات عمومی مدیر کل

ملاقات عمومی با مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان

هرهفته روزهای سه شنبه


ارتباط مستقیم با مدیر کل
از طریق پورتال

 

کنگره شعر اهل بیت (ع...

برگزاری کنگره شعر اهل بیت (ع) در گلستان

 

مسابقه ویژه

برای شرکت در مسابقه

جشنواره قرآنی آوا ها و

نغمه های قرآنی 

از دکمه زیر استفاده کنید 

 

 

برای شرکت در مسابقه

مهمانی لاله ها

از دکمه زیر استفاده کنید

 

 

 

                                                                         برای شرکت در مسابقه

مسابقه حضرت امام خمینی(ره)

از دکمه زیر استفاده کنید 

  

 

برندگان مسابقه 30 روز رمضان